Autor Wątek: [i30 GD] Płyn do chłodnicy  (Przeczytany 23672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foxtrot49

  • Gość
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« dnia: 07 Lipiec 2013, 08:17:47 »
Czy ktoś z forumowiczów wie jaki jest konkretnie płyn do chłodnicy w nowym  1.6 GDI, podejrzewam PRESTONA albo coś z SHELL. W serwisie na pytanie konkretnie co tam jest, to właściwie mi nie odpowiedzieli. Ktoś przebrnął przez taki temat?

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2013, 20:30:30 »
Mnie też nie odpowiedzieli. Dziś zobaczyłam, że płynu mam znacznie bliżej minimum niż maksimum, a jadę na urlop i muszę wiedzieć czego w razie potrzeby nalać do mojego ix20. Koledzy, co dolać?
Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2013, 23:28:06 »
Jeśli pytanie o markę płynu chłodniczego spowodowane jest chęcią dolania właściwego rodzaju to odpowiedz poniżej. http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3969



foxtrot49

  • Gość
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2013, 06:30:53 »
No tak,.... dzięki KOSMOS ja też mam tę instrukcję i też przeczytałem. Chodziło mi bardziej o to czy ktoś spotkał się z kimś normalnym bardziej niż zwykle w ASO. Bo reguła jest taka, że nic nie mówią a potem czytam na forum że dolano 0,5 L płynu chłodzącego za 70 zł !!!. A wystarczyło by powiedzieć Pan/Pani wleje tego albo tego i już. Klient zadowolony i tyle. Jeden z najznamienitszych przykładów takiego postępowania to przykład na własnej skórze z oficjalnym pytaniem na piśmie do salonu forda "jakim płynem myć i czym konserwować lakier by nie utracić zapisów i postanowień gwarancji ..... itd". List wysłany wszelkimi znanymi mi formami komunikacji. Odpowiadają już 17 miesięcy. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-08-27, 12:05 ]
Na pierwszej wymianie oleju, dolali mi płynu chłodniczego za darmo :-o  
Ale tak naprawdę to nadal nie wiem co tam jest??

HMP

  • Gość
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2014, 22:12:01 »
Cytat: "foxtrot49"
(...)Bo reguła jest taka, że nic nie mówią a potem czytam na forum że dolano 0,5 L płynu chłodzącego za 70 zł !!! (...)


Nie wiem, co to za miejsce, ale standardem w ASO jest koncentrat płynu chłodniczego - 1,5l powinno kosztować nie więcej niż 34zł brutto (taka jest zalecana przez importera cena)

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwiecień 2014, 22:16:47 »
Cytat: "HMP"
ale standardem w ASO jest koncentrat płynu chłodniczego

Nie we wszystkich ASO.
U mnie w ASO jako płyn chłodzący leją Shella nie z koncentratu.

piwi

  • Gość
[i30 GD] Wymiana płynu chłodniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:55:57 »
Witam, planuję wymienić u siebie płyn chłodniczy, głównie ze względu na to że mam wrażenie że auto słabiej grzeje, ale też trochę dla profilaktyki. Dodatkowo chcę także użyć jakiś środek do wyczyszczenia układu. W związku z tym mam dwa pytania:
- Gdzie znajdę korek/zawór spustowy pod chłodnicą? Po wstępnym rozeznaniu nie widziałem tam nic, dostęp jest trochę słaby od dołu, a chciałbym stary płyn spuścić jakąś rurką, żeby nie zostawić połowy pod samochodem.
- Jaki środek do czyszczenia uķładu chłodzenia polecacie?
Generalnie będę wdzięczny za wszelkie rady odnośnie wymiany płynu i czyszczenia układu.
z góry dzięki.
Pozdrawiam, Piotrek

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2016, 20:53:49 »


Do czyszczenia kup preparat którego nie trzeba spuszczać od razu (paradoks jak spuścić  gdy układ jest po ciśnieniem).

piwi

  • Gość
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:06:51 »
Tzn. jak najlepiej spuścić cały płyn? I pytanie czy spuszczać płyn zimny czy rozgrzany do temp. roboczej?
Zastanawia mnie jeszcze ten korek do spuszczenia płynu, gdy go zacznę odkręcać to np. gorący płyn tryśnie mi na ręce czy zacznie on płynąć w dół? Chciałbym ten płyn spuścić przez jakąś rurkę żeby wszystko poszło prosto do jakiegoś zbiornika.

Offline Krzysiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2016, 21:59:50 »
Też planuje wymienić płyn czy mogę zalać układ borygiem Alu Formuła (glikol etylenowy) 5L koszt 50zł

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2016, 22:02:07 »
Możesz.

misieq

  • Gość
[i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2016, 11:18:23 »
Witam, cos bardziej polecacie jako płyn do chłodnic /  Dynagel 2000 czy K2 Kuler ? czy bez znaczenia to i to dobre :)

Czy mozna lac plyn K2 Kuler G12/G12+ rozowy (czerwony) ? Taki mam zakupiony i zostal mi polecony

Offline baconp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2022, 19:45:04 »
Cześć

3 miesiące temu zaraz po zakupie auta wymieniłem u mechanika płyn w układzie chłodzenia. Dzisiaj zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym płyn zmienił kolor. Odessałem strzykawką do słoiczka by sprawdzić czy nie pływa olej. Nie zauważyłem na powierzchni tłustych oczek. Sprawdziłem olej w silniku na bagnecie. Poziom oleju ten sam. Co może być przyczyną? Gdzie szukać ewentualnie problemu?. Co jeszcze mogę sprawdzić? Poniżej zdjęcia. Nowy/stary.




Offline cinekxpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: [i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2022, 20:22:50 »
Od 15 lat używam Prestone i nigdy mnie nie zawiódł wiec zamierzam również w tym roku do swojego i30 zalać  Prestone  8)

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: [i30 GD] Płyn do chłodnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2022, 20:35:26 »
Co do zmiany koloru płynu, to pewnie w układzie zostało troszkę starego płynu i się zmieszał z nowym i efekt jak na załączonych zdjęciach.