Autor Wątek: [Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach  (Przeczytany 4075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« dnia: 06 Maj 2009, 22:39:36 »
Witam <piwo>
Czy ktoś już"przerabiał" jak można zamontować głośniki w przednich, jak i tylnich drzwiach??? Bo 100mm na deske już mam, na tylnią półkę 160mm tez dopasowałem... Najlepiej chciałbym wytłumaczenie krok po kroku, chętnie ze zdięciami...

Z góry dziękuje...

xardas

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2009, 22:56:57 »
Czekaj bo jednego nie rozumiem. Masz 4 głośniki aktualnie (bo rozumiem ,że to nie zestawy odseparowane), chcesz mieć 8 i to wszystko podpiąć pod radio ? Po co chcesz to robić i co tym osiągnąć ??

Trzeba wyszukać gdzie zamontować głośnik (żeby blacha drzwi była w tej okolicy prosta w drzwiach). Wyciąć plastik, zastosować dystans, przykręcić dystans do blachy (najlepiej na jakiejś podkładce), przykręcić głośnik i to wszystko. No ale po co :/ skoro masz komplet głośników ?? Tylko kwestia jeszcze jakie głośniki masz i co chcesz wsadzać ??

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 17:28:24 »
Cytat: "xardas"
Czekaj bo jednego nie rozumiem. Masz 4 głośniki aktualnie (bo rozumiem ,że to nie zestawy odseparowane), chcesz mieć 8 i to wszystko podpiąć pod radio ? Po co chcesz to robić i co tym osiągnąć ??


Mam 4 głośniki fabryczne (15letnie) i już nie wytrzymują mojego stylu grania... Sygnał z radia, ten co na przód idzie, ma być przez zwrotnice rozdzielony na głośnik basowy który ma być w drzwiach i głośnik basowy który albo będzie w miejscu fabrycznych 10tek, albo w słupku przednim... Sygnał co na tylną półkę idzie będzie wzmocniony (wzmacniacz 4x50) i rozdzielony na tylną półkę oraz tylne drzwi... Wszystko na nowych przewodach oczywiście będzie ;-) Jak basu będzie za mało to w skrzynie basowa i 2gi wzmacniacz się zainwestuje (jestem raczej osobą która lubi słuchać muzyki, nie robić show obok siebie)...


Cytat: "xardas"
Tylko kwestia jeszcze jakie głośniki masz i co chcesz wsadzać ??


Na razie to co fabryka dała, ale pewnie w Blaupunkt GTc MK2, (miałem takie w poprzednim pojeździe, naprawdę ładnie dla mnie grały)... Nad radiem też się zastanawiam, ale pewnie będzie jakiś kaseciak (lanns :mrgreen: )z możliwością sterowania zmieniarka...Oczywiście zmieniarka na płyty w bagażniku się znajdzie...

xardas

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 21:46:08 »
Tak się zastanowiłem i mam taki pomysł dla Ciebie, może ci przypadnie do gustu. Z przodu masz miejsce na fabryczne 10 cm. Z takiego głośnika basu nie usłyszysz, nawet w dobrej klasy głośnikach np helixach esprit to w sumie po co instalować 2 woffery w tym ten 10 cm to nic nie da... szkoda kasy.

Ja bym się zastanowił czy nie zrobić tak. Zamontować jakiś zestaw trójdrożny. W drzwi z przodu zamontować 16 cm woofer, w miejsce 10 cm z przodu średnio-tonowy, i dorzucić do całości tweeter też gdzieś w okolicy tego 10 cm. Dźwięk byłby zajefajny.

Ja do tego bym dodał 2 woofery 16cm na tył , podłączone pod ten wzmacniacz. Może jakieś PB (powerbassy), czy sinuslive, czy helixy , w sumie jak masz wzmacniacz to hertze też byłyby ok. Te ostatnie hertze (http://www.allegro.pl/item625612613_glosniki_hertz_esk_165_tanio.html ) pod wzmacniaczem, generują basu tyle że nie potrzebna by była tuba. Ale jak już je montować to dobrze, np. w tylne drzwi na dystansach,zamontowanie tego w półkę da tyle, że nie będzie basu, nie będzie ciśnienia akustycznego, bagażnik jest za duży i za mało szczelny... Bo w półkę ogólnie nie montuje się głośników. Półka skacze, trzeszczy, jest mało stabilna itd itp...

A jak nie trójdrożny przód to 2 drożny - 16cm w drzwi i tweeter na podszybie, bo dodawanie czegoś na chama w te miejsce 10 cm, to tylko popsuje dźwięk. A tył dwie dobre 16 cm i basu masz tyle co byś chciał. No chyba, że chcesz by blachy się gięły od dźwięku wtedy tuba :D

AA i jeszcze byłbym zapomniał na drzwi np taśma dekarska koszt nieduży bo 55 zł za rolkę 15cm na 10 m (starcza na podstawowe wygłuszenie 2 drzwi) a bass zdecydowanie się poprawi.

Co ty o tym myślisz ?? Aha i najważniejsze nie wiemy jakim budżetem dysponujesz :) ??

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 22:50:33 »
Cytat: "xardas"
A jak nie trójdrożny przód to 2 drożny - 16cm w drzwi i tweeter na podszybie,
Cytat: "xardas"
Ale jak już je montować to dobrze, np. w tylne drzwi na dystansach

I o to mi chodziło... :-D

Cytat: "xardas"
No chyba, że chcesz by blachy się gięły od dźwięku wtedy tuba :D

Ja to jestem raczej audiofilem, nie showmenem :P

Cytat: "xardas"
AA i jeszcze byłbym zapomniał na drzwi np taśma dekarska koszt nieduży bo 55 zł za rolkę 15cm na 10 m (starcza na podstawowe wygłuszenie 2 drzwi) a bass zdecydowanie się poprawi.

Właśnie też myślałem nad wytłumieniem drzwi, ale nie wiedziałem jeszcze czym... Zastanawiałem się nad mata bitumiczną, ale podobno w lato się dosłownie topi :-/

xardas

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2009, 23:12:42 »
A co mi tam powtórzę się...

Maty bitumiczne jeśli chodzi o właściwości tłumiące są lepsze jak taśma dekarska a to za sprawą tego że są po prostu cięższe i mają więcej bituminu. Ale mają też wady:

Mata twarda pęka w zimę, dodatkowo robi się twarda i w zimę nie ma właściwości tłumiących
Mata miękka może spłynąć na dół drzwi (bo jest ciężka) jak samochód stoi na słońcu, zatykając otwory wylotowe wody i zrobi się akwarium w drzwiach.

Taśma dekarska jest lżejsza od mat co znaczy gorzej tłumi jak maty, ale nie pęka i nie spływa z drzwi. Dobrze się formuje i można bez problemu nakładać kilka warstw. Taśma ze względu na lekkość nie obciąży ci drzwi tak bardzo jak maty bitumiczne i nie nadwyręży zawiasów. Trzeba pamiętać, że dopuszczalne obciążenie drzwi (zawiasów) w autach osobowych to ok 3 kg.

Ja się zdecydowałem na taśmę.... a wygląda to tak jak już pokazywałem http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=2511 (na samym dole)

Mam nadzieje, że to co napisałem coś pomogło....

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2009, 16:25:49 »
Cytat: "xardas"
Mam nadzieje, że to co napisałem coś pomogło....

Pomogło, i to bardzo ;-) Też się teraz zastanowię nad taśmą dekarska...

Cytat: "xardas"
Trzeba pamiętać, że dopuszczalne obciążenie drzwi (zawiasów) w autach osobowych to ok 3 kg.

Człowiek całe życie się uczy... A to ma być masa drzwi+ co do nich wsadzę, czy samych "przedmiotów" w drzwiach???

xardas

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2009, 20:22:17 »
Taśma koniecznie :) ona na pewno nie zaszkodzi...
To jest chyba "bezpośredni nacisk na drzwi". Czyli bez masy samych drzwi. Ale sam głośnik plus taśmy dekarskie zmieszczą się na pewno w 3 KG. Nawet wygłuszając najpierw blachy zewnętrzne a potem dopiero zatykając otwory te od wewnątrz auta to nie obciążysz tak strasznie drzwi.

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2009, 00:21:25 »
Takie małe pytanie: czy boczki drzwi z Accenta pasują do Ponego??? Bo zauważyłem ze mają fabryczne wejścia na głośniki z przodu a akurat na złomie stoi jeden Accent i nie wiem czy brać...

xardas

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2009, 22:53:47 »
Jedź na szrot i lepiej sam przymierz. Wtedy będziesz miał chociaż pewność...

Delmin

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sierpień 2009, 12:41:18 »
jagucio jak tam idą prace z montażem głośników 16,5 cm w drzwiach :?: Znalazłeś te boczki od Accenta :?: Ja znalazłem na internecie montaż głośników w Ponym http://www.hyundaifanklub.pl/pl/22140/0/2.html
Też kiedyś chciałem zamontować głośniki Hertza 16,5 cm, ale doszedłem do wniosku że szkoda ciąć tapicerkę

jagucio

  • Gość
[Pony] Głośniki w niestandardowych miejscach
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpień 2009, 14:24:00 »
Na razie prace stoją, bo zainwestowałem w instalację LPG do Ponego i czekam znów na przypływ gotówki...

A tą stronkę też widziałem... I gdyby nie to że w mojej okolicy brak części do Ponego to bym pociął i spróbował...