Autor Wątek: [Santa Fe SM] Ekonomiczne obroty.  (Przeczytany 5187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Ekonomiczne obroty.
« dnia: 08 Styczeń 2012, 19:38:18 »
Zadam kolejne amatorskie pytanie a konkretnie pytanie do tych użytkowników Santa Fe którzy mają na wyświetlaczu wskazania spalania bieżącego -  posiadam w/w autko stosunkowo od niedawna i nie wyczułem jeszcze - tym bardziej że jest to mój pierwszy dieselek, przy silniku 2.0 CRDi (model 4WD) jaki zakres obrotów silnika można uznać jako ekonomiczny

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] Ekonomiczne obroty.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2012, 23:08:30 »
2000-2500 od 2000 sie sprężarka włącza więc można powiedziec że poniżej ale silnik się chyba zbytnio wtedy męczy chociaż u mnie w elantrze xd jak nie włącza sie turbina to wolno kilometry uciekają

Leszek_S.

  • Gość
[Santa Fe SM] Ekonomiczne obroty.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2012, 14:16:26 »
Hm... jeśli jedziesz 400 lub 500 km to nie będziesz cały czas jechał poniżej 2000 obrotów bo jajko zniesiesz.... Bez przesady mnie ostatnio moje Maleństwo spaliło na trasie 400 km 8,7l/100 km a jechałem bez zbytniego szaleństwa, ale jak miałem wyprzedzać to pedał w podłogę był wciśnięty. Więc jeśli pali Ci więcej to..... jedź do gościa który robi wtryski... może wystarczy przeczyścić, lub jakąś część zregenerować... Nie doprowadź do tego do czego ja doprowadziłem, że się facet zdziwił, że wogóle tym dojechałem :mrgreen: i 3800 zł musiałem wysadzić na regenerację No i poza tym... paliwo paliwo i jeszcze raz paliwo... poluj na duże stacje - tam gdzie tankują kierowcy TIRów, jeśli spotkasz duże ich skupisko na stacji paliw to spokojnie możesz zatankować... oni nie leją szczyn do zbiorników, nie stosuj ulepszaczy, polepszaczy, czy odmrażaczy do paliwa, nie stosuj vervy, gold'a, v'power'a, czy innych paliw o podwyższonych właściwościach ... są za suche do naszych pomp. Nie daj się wrobić na stacji że droższe to lepsze i taniej w eksploatacji... Może i taniej, ale na krótką metę... ;-)

Pozdrav