Autor Wątek: [Getz TB] Opony zimowe  (Przeczytany 10619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« dnia: 27 Czerwiec 2013, 14:52:04 »
Witam.
Czy jeździł ktoś na zimówkach 165/70 R14 wszędzie piszą że zalecane są do 14" o wysokości 65 czy będzie problem z 70. Mam okazje kupić po dobrej cenie i nie wiem czy spasują.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:51:42 przez Brt »

barzuc

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2013, 15:29:49 »
Jedyna różnica pomiędzy 65 a 70 to całkowita średnica opony będzie większa o prawie 20mm (opona jest wyższa o niecałe 10mm). Poza tym, że licznik będzie trochę oszukiwał to dla zimówek raczej same plusy.

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2013, 15:40:37 »
Czyli 70 spokojnie spasuje nie będzie ocierać aż tak za duża nie jest?
Właśnie ponoć zimówki zalecają węższe a wyższe od letnich przynajmniej tak miałem w fabiszonie a tu w instrukcji Getza nie piszą nic o zimówkach i w ogóle informacje zawarte w książce obsługi są jak dla mnie nie wystarczające np. nic nie pisze o nr filtrów wszystkiego trzeba szukać takie podstawowe informacje powinny być w książce.Porównując z książką Fabii to jest niestety dziadostwo.

barzuc

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2013, 16:11:27 »
Cytat: "sharpoi"
Czyli 70 spokojnie spasuje nie będzie ocierać aż tak za duża nie jest?

W nadkola powinny wejść (2 cm to żadna gigantyczna różnica), to co piszesz o zimówkach - całkiem się zgadzam - ale jak inne aspekty - to już użytkownicy modelu lepiej niech się wypowiedzą :)
Ew. poszukaj w necie (gdzieś znalazłem) kalkulator zamienników opon.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Opony zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2013, 16:12:32 »
Tutaj http://doc.hyundai-autoclub.ru/getz/ masz do "dziadostwa" instrukcje, a tutaj  http://koreacat.ru/hyundai/ numery części. Tak jak fabia ma dwie generacje taki i Getz więc bądz łaskaw określić którą posiadasz bo bez tego trudno jest pomóc (podpowiedz w 2005 nastąpiły zmiany)

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2013, 16:48:19 »
Właśnie już wczoraj zmieniłem w profilu na getz a dalej wyświetla pony posiadam 1.5 CRDi 2008r a te instrukcje  to po rosyjsku spoko.Instrukcje mam oryginalną tylko jak dla mnie jest ona słabo napisana wiele rzeczy trzeba szukać, a swoją droga co to za instrukcja jak nie ma w niej podstawowych rzeczy typu nr filtrów?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Opony zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec 2013, 17:01:03 »
Zmianę w profilu może zrobić tylko administrator. Napisz do któregoś na PW.
Tutaj link do strony z oponami:
http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2013, 17:26:04 »
Znalazłem coś takiego http://baza.edpol.pl:8080/partscatalogue/cars.aspx?a=00183&b=04901 Mam pytanie czy ten silnik posiada łańcuch rozrządu?
Bo tak mi się wydaje a tu w częściach jest pasek  wiem że 3 cyl miał pasek a 4 cyl? Normalnie zgłupiałem  :shock:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Opony zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2013, 18:46:24 »
Cytat: "sharpoi"
Mam pytanie czy ten silnik posiada łańcuch rozrządu?


To jeszcze raz wchodzisz na stronę http://koreacat.ru/hyundai/


darek186

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2013, 21:28:11 »
ja na letnich 165/70R14 jeźdze i jest jak najbardziej ok,
wyższa opona=lepszy komfort

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Opony zimowe
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2013, 21:41:54 »
Rozmiar będzie ok ale to nie o to tu bardziej chodzi. Siadałeś kiedyś na piłce ? Komfortowo nie ? A teraz wyobraź sobie jak buja tym autem na zakrętach. W lato to jeszcze pół biedy ale w zimie gdzie przyczepność często jest bardzo ograniczona to nie jest wesoło. Tak się wydaje - co to jest te 5 z profilu. Zwłaszcza że to nie są cm tylko % szerokości. Im bardziej miękkie auto tym łatwiej wpaść w poślizg zwłaszcza podsterowny i ciężej z niego wyjść, auto jest mniej "czułe" na ruchy kierownicą a więc układ jest mniej precyzyjny. Wybieraj to co producent podaje + odpowiednie ciśnienie lub odpowiednio proporcjonalnie większą oponę (na szerokości i profilu".

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec 2013, 20:38:37 »
Zakupiłem te opony 165/70 R14 Dębica Frigo 2 co ciekawe mają mniejszą nośność 81T a na słupku zalecana jest 82T różnica niby tylko 13 kg na oponę Szczerze to nie brałem tego pod uwagę dopiero teraz zauważyłem jak oglądałem opony Dot 32/11 zobaczymy w zimie jak się na nich śmiga.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
Opony zimowe
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lipiec 2013, 23:28:41 »
Frigo czy też frigo2 zawsze słynęły z idealnego trzymania na śniegu i  wygrywają zawsze nawet z continentalem oponami premium. Ale już na mokrym asfalcie co zimą u nas jest norma to nie ma gorszej opony niestety chyba tylko chinole gorsze.

sharpoi

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec 2013, 23:49:05 »
Pocieszam się że w moim miasteczku drogowców zima zaskakuje solą nie sypią i śnieg leży na asfalcie. A na śniegu myślę że spełnią swoje zadanie.

[ Dodano: 2013-07-03, 17:10 ]
Czy spotkał się ktoś z nadkolami PCV Tył do gacka po 2005r szukam i są ale tylko do modelu przed liftem z przodu mam założone, założyłbym i z tyłu tylko nigdzie nie mogę znaleźć widział ktoś gdzieś będę wdzięczny?

barzuc

  • Gość
Opony zimowe
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipiec 2013, 20:07:35 »
Cytat: "robaszek127"
Frigo czy też frigo2 zawsze słynęły z idealnego trzymania na śniegu i  wygrywają zawsze nawet z continentalem oponami premium. Ale już na mokrym asfalcie co zimą u nas jest norma to nie ma gorszej opony niestety chyba tylko chinole gorsze.


Chyba zależy jeszcze od auta. Ja mam już, zdaje się 3 komplet (każdy w innym aucie miałem), teraz w clio II 1,2 (swoisty "demon prędkości") - jestem jak najbardziej zadowolony. Jakość / cena - bez zarzutu, tym bardziej do takich głównie miejskich "toczydełek". Tak jak robaszek127 napisałeś - nie straszne im zimowe warunki (szczególnie jak troszkę więcej śniegu - rewelacja, pięknie się wgryzają / wkopują i ciągną całą puszkę), na mokrym trochę gorzej, ale bez przesady... tak samo krawężniki i dziury (szczególnie te zimowe lub wczesnowiosenne) też nie groźne.