Autor Wątek: Oświetlenie wnętrza  (Przeczytany 16868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Październik 2017, 07:50:20 »
Może jakieś zwarcie gdzieś masz.
Zobacz stan wiązki w tej gumowej osłonie w lewym górnym rogu tu gdzie wychodzi z karoserii do klapy bagażnika.
Często łamią się tam kable i może tam się stykają.


Lewy górny róg klapy i karoserii.

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Październik 2017, 15:39:06 »
Jutro sprawdzę i dam znać co i jak.

Offline MartinBlack

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Październik 2017, 15:34:59 »
Witam.
Po mojemu to uszkodzony masz włącznik otwarcia klapy, proponuję to sprawdzić.
Pozdr

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Październik 2017, 21:25:38 »
Sprawdziłem ta wiązke na tyle na ile mogłem bo dalsza część kabli wchodzi już w karoserie auta wszystko wygląda w porządku auto jest z 2005 roku stan kabli na ten rocznik oceniam na bardzo dobry.

@MartinBlack
Gdzie się to znajduje??

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Listopad 2017, 11:52:29 »
Czy ktoś mi może odpowiedzieć gdzie mogę znaleźć taki włącznik otwarcia klapy ??

Offline MartinBlack

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Listopad 2017, 14:54:21 »
Czujnik otwarcia klapy podobno jest w zamku tylnej klapy.
Przejrzyj schematy elektryczne podane w tym temacie http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3033&view=previous

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Listopad 2017, 20:47:15 »
Gdy ściągnąłem tapicerke klapy bagażnika to nie widziałem tam żadnego kabelka i czujników byl tylko mechanizm na ciegnie jakimś ale jeszcze raz zdejme ta tapicerkę żeby się upewnić ale w takim razie powinny być 2 czujniki od klapy i od szyby jeśli dobrze rozumiem, bo otwarcie szyby też powinno zaswiecic lampkę i kontrolke na desce rozdzielczej?? A co do tej strony co podałeś to te linki do ściągnięcia tych schematów niestety nie dzialaja.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Listopad 2017, 21:14:59 »

Offline fender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Listopad 2017, 23:20:35 »
Cytat: "Witek05"
W pozycji door nie reaguje na otwarcie klapy bagażnika dodatkowo zauważyłem że nie świeci się też kontrolka drzwi na desce rozdzielczej przy otwartej klapie w przypadku wszystkich drzwi działa prawidłowo.

Miałem identyczną sytuację - tylko u mnie lampka w ogóle się nie paliła. Ewidentnie było coś grzebane przez poprzedniego właściciela i musiałem poprawić. Pociągnąłem nowy kabel do obu lampek, światło działa, kontrolka też.

Offline mytucson

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Marzec 2019, 21:13:02 »
Cytat: "seboc"
Tak mi przystzlo do glowy. Obie lampki dzialaja jak dzialaja gdy drzwi zamkniete a swieca wesolo razem gdy otwarte.


Cześć, chciałbym się pochwalić takim efektem - udało mi się to zrobić z wykorzystaniem 3 diod prostowniczych i kabelka ok 1m.


https://youtu.be/dU5OKq38WRM

Offline Janusztytanowy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwiecień 2019, 14:17:37 »
Nie chce zakladac nowego tematu poniewaz moj problem wiaze sie poniekad z tym tematem. Zamontowalem oswietlenie nog oraz zmienilem zarowke w podsufitce na modul LED. Efekt jest taki, ze gdy zgasna juz swiatla moduly led delikatnie sie swieca.( doslownie tlą się ). Zasilanie oraz masę pobralem z wiązki z lewego słupka. Ma ktos pomysł co poszło nie tak? :-)