Autor Wątek: Oświetlenie wnętrza  (Przeczytany 16893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień 2015, 19:20:04 »
Tak mi przystzlo do glowy. Obie lampki dzialaja jak dzialaja gdy drzwi zamkniete a swieca wesolo razem gdy otwarte.

nikczemnik

  • Gość
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2015, 20:59:04 »
seboc dobry plan:-)

peptek

  • Gość
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Czerwiec 2015, 00:07:59 »
Koledzy mam taki problem Otwieram drzwi obojetnie ktore a lampka nie święci. Żadna Żarówki sa sprawne bo z każdego przycisku przy lampce każda zapala się. Czasem to działa a czasem nie. Probowalem wielokrotnie zamykac i otwierac drzwi, wlaczac recznie swiatelka, ale z automatu nie dziala. Bylo tak ze jak z pilota otwieralem to zapalalo sie w kabinie swiatlo a jak zamykalem z pilota lub po przekreceniu kluczyka w stacyjce gaslo. Teraz nie dziala .Gdzie jest element za to odpowiedzialny i co z tym fantem zrobić?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Czerwiec 2015, 12:47:09 »
Zapytam o najprostsze: w podsufitce na środku masz panel z oświetleniem, tam jest przycisk z napisem DOOR - bawiłeś się nim? wyłączenie powoduje własnie te objawy

peptek

  • Gość
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Czerwiec 2015, 16:26:06 »
I wyszedłem na balwana :oops:
Juz doszedłem do tego jak wsiadlem z tylu (mam auto półtora roku a nigdy nie siedziałem z tylu) i przeczytałem Door  i on i wszystko mi się rozjasnilo Ale dzięki za reakcje Widocznie kogoś wiózłem i się tam bawil
pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:32:43 »
Ja gdyby nie moja 3-letnia córka, to też nigdy bym na to nie wpadł :)

peptek

  • Gość
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwiec 2015, 20:23:32 »
:-D  :-D  :-D  :-D ale mnie ubawiles
I podbudowales To masz super  córkę
Pozdrawiam

Offline fender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Pytanie o zasilanie lampki oświetlenia wnętrza
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:59:25 »
Witajcie. Zamierzam zainstalować w tucsonie jm rejestrator jazdy i muszę rozwiązać kwestię zasilania. Wcześniej rejestrator jeździł w astrze g i tam kabel pociągnąłem pod osłoną przeciwsłoneczną pasażera, dalej słupkiem i pod deską rozdzielczą aż do zapalniczki.
W tucsonie z tego co na szybko sprawdziłem takie rozwiązanie nie za bardzo się sprawdzi bo jest po prostu bardziej zabudowany plastikami.

Wymyśliłem więc, że podepnę się bezpośrednio pod instalację lampki oświetlenia wnętrza i w związku z tym pytanie - czy po wyłączeniu zapłonu napięcie w tej instalacji jest odcinane? Jeśli tak to jestem w domu, jeśli nie to muszę kombinować dalej i szukać zasilania po zapłonie..

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Kwiecień 2017, 21:29:20 »
Zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat (w tym wypadku słowo klucz "lampka") i tam dopisz pytanie.
.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Kwiecień 2017, 21:29:21 »
Nic prostszego, jak włączyć lampkę i wyłączyć zapłon, a dla pewności użyć probierki, lub multimetra. U mnie zamiast lampki jest zamontowane wraz z oświetleniem DVD i zasilanie jest bez zapłonu, być może ktoś doprowadził. Jeżeli u Ciebie również tak będzie, to próbuj gniazdo zapalniczki w bagażniku, albo przewody idące do tylnej wycieraczki.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Maj 2017, 15:50:12 »
Witam podłącze sie do tematu u mnie sprawa wygląda inaczej mam problem z oświetleniem bagażnika. Otwierając bagażnik  powinny sie zapalic lampki jedna na podsufitce a 2 w lewym dolnym rogu bagaznika , niestety tak sie nie dzieje. Dodam tylko ze pozostale oswietlenie z przodu pojazdu i na środku działa prawidłowo zarówno w pozycji ''ON'' i ''DOoR'. W Bagażniku po wlaczeniu lampki w pozycje ''ON'' rowniez swieci prawidlowo , natomiast w pozycji ''Door''' juz nie. Gdzie szukac przyczyny ?? Na zegarach nie wyswietla sie rowniez czerwona kontrolka od otwartej klapy bagaznika a z tego co wiem powinna. Prosze o pomoc

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Maj 2017, 20:08:23 »
Sprawdź wyłącznik/włącznik w zamku tylnej klapy.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Maj 2017, 21:17:47 »
wykręciłem dzis zamek tylnej klapy , wszystko jest czyściutkie mówiąc wyłącznik masz na myśli ten kabel który wpięty jest w zamek tylnej klapy??

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Maj 2017, 21:24:54 »
Wypnij wtyczkę będzie tam jeden pin połącz go z masą.

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Brak oświetlenia w bagażniku przy otwarciu klapy.
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Październik 2017, 07:23:26 »
Witam. Mam problem z moim nowo zakupionym Tucsonem mianowicie nie działa oświetlenie bagażnika obydwie lampki ta boczna i ta gó rna. Z moich ustaleń wynika że żarówki  są sprawne górna lampka działa po włączeniu przycisku.  W pozycji door nie reaguje na otwarcie klapy bagażnika dodatkowo zauważyłem że nie świeci się też kontrolka drzwi na desce rozdzielczej przy otwartej klapie w przypadku wszystkich drzwi działa prawidłowo. Zastanawiałem się nad brakiem masy w klapie więc rozebralem tapicerkę z klapy sprawdziłem masę wszystko wygląda ok dodatkowo poprowadziłem na chwilę druga masę ale nie przyniosło to efektu, w bocznej lampce jest  pojedyncza wiązka 2 zylowego kabla na obydwoch kablach (pinach) mam prąd co jest dla mnie dziwne ponieważ na jednym powinna być masa.. Czy to możliwe że ktoś grzebal w instalacji elektrycznej i coś źle podłączyl?? Nie mam już pomysłów... Na jakiej zasadzie jest sterowane oświetlenie w bagażniku??