Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Sterownik centralnego zamka  (Przeczytany 24719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sharpoi

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« dnia: 25 Czerwiec 2013, 13:58:32 »
Witam.
Mam getza z centralnym zamkiem na kluczyk, chciałbym dokupić uniwersalny sterownik na pilota. Wyczytałem że sterownik znajduje się za skrzynką bezpieczników od dołu można się do niego dostać, oczywiście zaglądałem tam jest tam parę rzeczy tylko nie wiem który to sterownik .Czy wie ktoś jak on wygląda(czy to jest może ta czarna skrzyneczka z takim dziwnym stykiem podłużnym)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:11:51 przez Brt »

maciekw

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2013, 00:31:11 »
Możliwe, że sterownik zamka jest razem z ETACS (tak mam u siebie) i tak, jest to czarna pozioma skrzynka, na dole za bezpiecznikami. Poznasz też po tym, że przełącznik przesuwny (albo miesce na taki) do programowania pilotów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2013, 17:29:17 »
With ETACS



W/O ETACS


sharpoi

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2013, 18:20:21 »
Cytat: "kosmos2011"
With ETACS

Witam.
Dotarł do mnie sterownik uniwersalny ale nie mogę namierzyć sterownika oryginalnego pod którego mam się podłączyć kosmos masz może jakieś lepsze zdjęcie jak wygląda ten sterownik dostane się do niego spod spodu od pedałów czy muszę rozkręcać plastiki przy kier i pod nią?

[ Dodano: 2013-07-09, 21:26 ]
Możliwe jest że nie mam tego etacs (ja go nigdzie nie widze) wtedy montuje sterownik w drzwiach, rozebrałem drzwi jest tam tak jak na zdj 74  mam kostke d 04 z 4 kablami rozumiem że 2 z nich jeden otwiera 1 zamyka ale 12v muszę chyba podciągnąć z auta bo w drzwiach nie ma stałego + dobrze pisze?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2013, 22:38:14 »
Jak jest ETACS to do kostki D04 idą przewody koloru :szary, czerwono-pomarańczowy, zielony i czarny. Bez ETACS: brązowy , czerwono-pomarańczowy, zielony i czarny.

sharpoi

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2013, 15:05:43 »
Cytat: "kosmos2011"
Jak jest ETACS to do kostki D04 idą przewody koloru :szary, czerwono-pomarańczowy, zielony i czarny. Bez ETACS: brązowy , czerwono-pomarańczowy, zielony i czarny.

W moim przypadku są kolory brązowy, czerw-pomarancz zielony i czarny czyli w środku auta nie znajde tych przekażników otwarcia i zamknięcia?

felkner

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2013, 17:07:32 »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2013, 20:24:24 »
Jeśli masz takie kolory to nie ma ETACS dla 100% pewności wpisz tutaj vin http://koreacat.ru/hyundai/ i odszukaj taki kod 954* i sprawdź czy jest napis tak jak na zdjęciu poniżej.



sharpoi

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2013, 20:50:29 »
Panowie pomocy 2 popołudnie i nic nie zdziałałem a szlag mało mnie nie trafi.
Mam uniwersalny ster na pilota do podłączenia tylko nie mogę namierzyć sterownika orginalnego. Nie mam przekażników tych 2 co podawałmi kosmos no nie mam. nie mam trzeciej kostki w słupku przy kierowcy. znalazłem kostke przy bezpiecznikach którą jak odłącze nie działa centralny, chciałem znaleść które kable sterują -  póbówka do masy, drzwi zaryglowałem śrubokrętem i zamknąłem kluczykiem przykładałem do każdego przytrzymałem chwile na jednym brązowym jest plus  a żaden inny nie otworzył zamka sprawdziłem też czy któryś zamknie też nie muszę znaleść sterownik oryginał i nie wiem gdzie.

[ Dodano: 2013-07-16, 15:53 ]
Centralka zamontowana pomoc kolegi kosmos2011 była niezbędna.
A tak podsumowując - w moim szrocie  przy drzwiach kier. nie było siłownika musiałem dokupić uniwersalny siłownik podpiąłem pod uniwersalną centralke na pilota (kable od siłownika zielony i niebieski) zamontowałem jedno i drugie w drzwiach, plusa pobrałem z brązowego kabla minus z drzwi i jakie moje zdziwienie jak drzwi otwarte działa jak zamknę nie działa - okazało się znika minus z drzwi więc wpiąłem się w czarny przewód tam minus nie znikał i śmiga jak ta lala kierunki podciągnąłem z kostki przy bezpiecznikach oraz zamontowałem jeszcze diode która była razem z centralką. Wielkie dzięki . Pozdrawiam.

rozsutec

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2013, 13:03:44 »
Witam również zamierzam zamontować uniwersalny sterownik centralnego zamka. Teraz się przestraszyłem że mogę nie mieć tego siłownika.
Kolego Sharpoi robiłeś może jakieś zdjęcia?
Wpinałeś się do kostki w drzwiach D04 z całą centralką?

sharpoi

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2013, 13:31:09 »
Siema.
Niestety zdjęć nie robiłem, wpinałem się do kostki D04 tylko kierunki ciągnąłem z kostki obok bezpieczników. A jak nie masz siłownika to montaż takiego jest prosty ja wywierciłem 1 dziurę a druga mi spasowała po zaczepie od mocowania przewodów.

utasz

  • Gość
[Getz TB] Sterownik centralnego zamka
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec 2015, 10:50:23 »
witam pomoże ktoś jak i gdzie podpiąć centralke sterowania,

rozebrałem drzwi są cztery kable czerwony, zielony, czarny i szary z tego co tu czytam to jest ETACS załączam link do fotki z opisem centralki jakby ktoś wytłumaczył co gdzie i jak podpiąć będe wdzięczny

http://www.holsat.net/ckfinder/userfiles/files/20150607_130232.jpg

amig

  • Gość
[Getz] Centralny zamek - uniwersalny
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:41:03 »
Padł mi centralny zamek w klapie bagażnika, taki jakiś uniwersalny który gratis założono mi przy kupnie.  Da się bez tego żyć bo drugie drzwi działają. Jednak niska cena spowodowała że zacząłem drążyć temat. Najpierw posprawdzałem czy nie przewód ale nie, rozmontowałem drzwi też nic tam nie znalazłem. Wyjąłem siłownik z klapy i na szybko połączyłem przewody przy siłowniku w drzwiach aby sprawdzić czy przewody do klapy  nie mają przerwy, zaobserwowałem mini odchył jakieś 05 - 1 cm wysuwania się dzyndzla podczas przesuwania dźwigni zamka.  Co ciekawe po dotknięciu na klamrach akumulatora skacze jak szalony. Zakupiłem nówkę i lipa, nie działa. Dochodzę do wniosku że to siłownik w drzwiach nie podaje sygnału do tego w klapie ale łażąc po Allegro napotkałem info o jakimś module sterującym. Może tu jest pies pogrzebany? Nie mam jednak pojęcia co to jest może to coś co działa na pilota? Nie wiem już czy sygnał podaje siłownik w drzwiach (pytanie jeszcze który? a może to bez różnicy) czy coś innego? Przerobił już ktoś ten temat?

W opisie siłownika tego z drzwi wyczytałem że : Siłownik samochodowy. Jego zastosowanie to systemy zamków centralnych. Jest to siłownik master - oznacza to, że rozdziela sygnał na pozostałe sterowniki. Można go zamontować w większości samochodów osobowych, vanów czy dostawczych. Ma zastosowanie w każdym systemie otwierania drzwi, który polega na przesunięciu lub wciśnięciu przycisku.

Błąd ? Miało być siłowniki czy rzeczywiście jest jakiś sterownik , moduł czy jakieś inne ustrojstwo

amig

  • Gość
Moje kłopoty z centr. zamkniem
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień 2015, 14:00:55 »
Któregoś pięknego dnia padł mi centr zamek w w klapie bagażnika. Chciałem olać temat ale zobaczywszy ile kosztuje siłownik (kilkanaście zł) postanowiłem wziąć  się za to. Mój centr. zamek to uniwersalny chińczyk dany gratis przy zakupie i jeszcze mnie zmuszono do podpisania ograniczonej gwarancji na 6 m. Wytrzymał prawie 10 lat. Kupiłem na Allegro ale lipa dalej nie działał. Odesłałem więc siłownik bez starty pieniędzy i doszedłem do wniosku że winny jest siłownik w drzwiach (5 przewodowy) Zamówiłem ale w między czasie padły drzwi. Po podłączeniu nowego znów nic. Udałem się na wizytę do elektryka. Nie miał za bardzo czasu więc sam rozkopałem wszystko żeby mu ułatwić i po zdjęciu półki pod kierownicą znalazłem kostkę która okazało się jest sterownikiem centr. zamka. Byłem przekonany że to padło ale bardzo szybko elektryk zlokalizował usterkę Bezpiecznik umieszczony poza skrzynką bezpieczników :( Wcześniej wszystkie bezpieczniki sprawdziłem i nic nie znalazłem. Po wymianie, drzwi odżyły ale klapa wciąż była martwa. Szybko wywnioskował że pewnie przewód w okolicy zawiasu i tak też było, po prostu ułamał się. Zatem najpierw nie działał tył potem pewnie przewód zrobił zwarcie i zamarł przód. Zlutował i wszystko gra bez konieczności wymiany czegokolwiek. Przy okazji odkryłem że za plastykowymi osłonkami przykrywającymi próg od środka progi pięknie rdzewieją. Pewnie śnieg, woda z butów robi swoje.

Offline Adam.jan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[Getz TB] Centralny zamek
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2017, 17:42:35 »
Wiem że temat centralnego zamka był wałkowany wielokrotnie.Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie/pytania
Drzwi z pilota mogę otworzyć tylko od strony kierowcy. Reszta nie działa.Podejrzewam uszkodzenie sterownika zamka centralnego.I zacząłem poszukiwania. W drzwiach nie znalazłem nic oprócz sterownika szyb i siłownika,Pod maską, obok skrzynki bezpiecznikowej tez nic nie znalazłem. Odkręciłem półkę pod kierownicą i tak znalazłem IMMO. Nr. części : 95400-1C500
Moje pytanie, czy immobilizer steruje też zamkami ? Czy jak kupię sterownik to wszystko będzie działało, w sensie czy trzeba coś parować z pilotem itp.
A jeśli Sterownik IMMO to co innego niż sterownik zamka centralnego, to gdzie go mogę znaleźć ?