Autor Wątek: Nierówna praca silnika - benzyna  (Przeczytany 8188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tompio77

  • Gość
Nierówna praca silnika - benzyna
« dnia: 20 Czerwiec 2013, 20:39:56 »
Witam, silnik nie równo pracuje, trochę go tyrpie, po wymianie świec nie ma poprawy. Na co stawiacie??? Proszę o jakiś dobry warsztat w rejonie Katowic.
Myślę nad sprawdzeniem zaworów lub cewka padła. Auto ma 115kkm i jest na gazie. Pozd!!!

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2013, 14:31:01 »
Objawy na gazie czy benzynie?

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2013, 15:33:45 »
Jeśli głównie na benzynie - czyli na podstawowym paliwie to:

Spróbuj sprawdzić kable. Po wyjmuj podczas pracy silnika i sprawdź czy są zmiany. Czy pracuje na wszystkich cylindrach. Możliwe, że zawieszenie silnika gdzieś padło, któraś poduszka.
Ostatecznie trzeba by się podpiąć pod komputer. Czy masz jakieś błędy ? Check się świeci ?

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Re: Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec 2013, 15:47:59 »
Cytat: "tompio77"
Proszę o jakiś dobry warsztat w rejonie Katowic.

Zajrzyj tu

tompio77

  • Gość
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2013, 21:05:58 »
Auto chodzi na gazie i na benzynie tak samo, CHECK się nie świec, wyjmowałem po kolei cewki na zapalonym silniku, wydaje się że są dobre, jutro jadę na komputer może coś znajdą. Boję się że któryś zawór się wypalił i naprawa mnie pożre finansowo, ale może nie będzie tak żle. Dam znać! dzięki za zainteresowanie!
A ha jadę tutaj
 http://www.wroclawski.com.pl/
Ponoć specjalizują się  Hyundai/Kia, opiszę ten warsztat po wszystkim, pozd!

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2013, 13:12:25 »
Ceny mają z kosmosu.

tompio77

  • Gość
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2013, 19:35:57 »
Diagnoza: czujnik położenia wałka rozrządu po wymianie nie było poprawy, tak więc zrzucanie pokrywy zaworów i co??? luźny łańcuch rozrządu. Trzeba dobrać się do łańcucha, napinacza, prowadnic, ogólnie wymiana kompletnego rozrządu. TYLE! W piątek robię to. Dziwna sprawa łańcuch padł po 115kkm. Pozd! Koszty straszne)-:

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2013, 08:56:28 »
A gdzie dokonywałeś diagnozy?

tompio77

  • Gość
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2013, 20:51:04 »
W warsztacie Wrocławski, link powyżej!

Tomato444

  • Gość
Nierówna praca silnika - benzyna
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad 2016, 12:03:50 »
Jakie ogółem koszty wyszły? Po poprawieniu łańcucha poprawiło się czy nadal nierówno pracuje? Mam podobny problem z tym, że u mnie dochodzą jeszcze drgania silnika i nie wiem czy to nie to samo.

simo.hayha

  • Gość
I30 1.6 PB gaśnie po rozgrzaniu silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudzień 2016, 23:51:11 »
Witam wszystkich forumowiczów,

Pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat bo wątek wydaje się być najbardziej podobny do objawów, które ostatnio obserwuję w swoim Hyundaiu.
Samochód pracuje prawidłowo do momentu osiągnięcia normalnej temperatury pracy (ok. 85 st. C wg. wskaźnika na desce rozdzielczej). Po osiągnięciu tej temperatury silnik gaśnie. Ponowne uruchomienie wymaga dłuższego "kręcenia" rozrusznikiem. Po uruchomieniu świeci się kontrolka wył. ESP (nie mozna ponownie włączyć), wyczuwalny jest spadek mocy, szarpanie powyżej 3 tys obrotów. Zdarzają się skoki obrotów do ok. 2 tys na wolnych obrotach. Po ostygnięciu silnika objawy ustępują, aż do ponownego rozgrzania. Te same objawy na gazie i na benzynie. Być może ktoś z was miał podobne doświadczenia z tym modelem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące możliwego rozwiązania problemu. Diagnostyka za 3 dni, ale nie spodziewam się prostego rozwiązania...
Pozdrawiam