Autor Wątek: [Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa  (Przeczytany 12105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agusia_x

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« dnia: 20 Czerwiec 2013, 15:32:09 »
Witam.
Niedawno kupiłam Santa Fe z 2006 roku z niedziałającym otwieraniem wlewu paliwa na drzwiach. Mechanik zajmie się tym przy okazji, ale może spotkaliście się z taką usterką i okaże się, że to jakaś błachostka, którą można naprawić samemu.

suchar

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2013, 11:35:01 »
mam podobnie, z tym że u mnie wiem że nie zawsze styka przełącznik w drzwiach. czasem trzeba 3 razy pociagnać żeby się otworzył.

na razie nic z tym nie robie bo nie mam jeszcze takiej potrzeby ale bardzo jestem ciekawy jak mechanik Ci to rozwiąże...

opisz proszę po naprawie o co chodziło :)

istnieje może jakaś ksiązeczka typu "sam naprawiam santa Fe"? czasem by się przydały jakieś wskazówki np. jak zdjąć niektóre plastiki itp.. :)

pozdrawiam

barzuc

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2013, 11:41:18 »
agusia_x, suchar, "z grubsza" możecie zobaczyć jak części całego układu wyglądają i przebiegają w katalogu części po nr VIN:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=192 (ten rosyjski).
Sama dokumentacja - też pewnie jest do znalezienia, ale od tej "serwisowej" nie oczekujcie za dużo - opis sprowadza się czasem właśnie do "zdejmij osłonę" :-D

suchar

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2013, 11:53:37 »
ooooo dobre.. nie znalazłem wcześniej :)


podziękował !! :mrgreen:

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2013, 15:43:30 »
mi tez to nawala, w sumie to nie wiem czy przelacznik czy moze cos od strony klapki, po prostu pstrykam przelacznikiem i patrze w lusterko az sie klapka otworzy. nigdy za pierwszym razem sie nie otwiera, pstrykam co najmniej 3 razy a czasem na pewno ponad 10 tak ze mam watpliwosci czy auto nie lubi tej stacji czy co wogole jest :)

czytajac inne posty sklaniam sie ku stwierdzeniu 'te typy tak maja' ha ha!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2013, 19:36:41 »
Pierwsze co można sprawdzić to złącze FD01 które znajduje się miedzy drzwiami, a błotnikiem.



Następnie bezpiecznik FUEL LID 15 A.



Na koniec pozostaje demontaż tapicerki bagażnika i diagnoza siłownika klapki wlewu paliwa (95720-2B000).

 

barzuc

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec 2013, 22:37:22 »
kosmos2011, jesteś po prostu genialny. Masz instrukcje do wszystkich modeli Hyundaia? (tak tylko pytam bo do swojego mam ;) )

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2013, 13:32:24 »
ostatnio specjalnie liczyłem i klapka otworzyła się za 32 razem ;) nie żartuję. Podchodzę do tego filozoficznie - jak kto spragniony to wcześniej czy później otworzy dzioba!

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2013, 16:50:11 »
Brawo za wytrwałość :) mnie by pewnie szlak jasny trafił i krew zalała i zabrałbym się za to od strony bagażnika

aerjot

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2017, 11:55:22 »
odświeżę temat bo oczywiście mam taki problem (choć więcej niż 3 razy nie próbowałem tylko zabrałem się od strony bagażnika :))
wracając do sedna tematu ....bezpiecznik sprawdzony i jest oki wiec zostaje włącznik w drzwiach i siłownik pytanko takie czy ktoś z szanownych wie jak dobrać się do włącznika bez demontażu tapicerki drzwi by sprawdzić czy on jest sprawny (próby rozwiązania siłowego spełzły na niczym, trochę boje się szarpać by nie urwać a ze zdjęc np na allegro nie widzę czy on jest tylko wciskany)  
no i oczywiście ...czy ktoś sciągał boczek od strony wlewu i ma jakieś HOWTO? nie chciałbym pourywać zaczepów.

Benyy1

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2017, 13:19:40 »
Witam
Przerabiam to samo.  Aby dobrać się do klawisza musisz zdjąć boczek, potem wyjąć klawisz rozebrać go i wyczyścić i delikatnie podgiąć styki.  Ja tak rozwiązałem swój problem i działa już 3 lata.

aerjot

  • Gość
[Santa Fe CM] Otwieranie wlewu paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2017, 21:59:18 »
:arrow: Benyy1
normalnie powinienem postawić piwo :) dzięki Twojemu nakierowaniu wlew działa.
zaśniedziałe styki ...godzinka roboty i jest