Autor Wątek: S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!  (Przeczytany 2343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wachers

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« dnia: 27 Kwiecień 2009, 17:08:04 »
Witam! Odpaliłem dziś swoją perełke na benzynce oczywiście i jade przejechałem jakieś 2km skazówka temperatury zaczeła sie podnośić a samochód zgasł i jak próbowałem zapalić to nie miał sił na obroty wejść. tak jak by go zalewało i cały czas gasł nie wiem co mu sie stało. Może macie jaieś pomysły?

Tigersoft

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2009, 17:58:56 »
posprawdzaj płyny eksploatacyjne. chodzi mi o wodę i olej,,,

wachers

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2009, 20:25:02 »
wszystkie płyny sa w normie. olej jest na 3/4 pomiędzy dwoma ząbkami a woda pomiedzy mni a max w połowie i nie mam pojecia czym to spowodowane. Czyżby silnik padał?? a na LPG lux chodzi.

Tigersoft

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2009, 23:37:02 »
jakby padł silnik to i na gazie by nie ładział...

Cendra

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2009, 09:31:03 »
Może czujnik temp. cieczy chłodzącej, myślę, że może podawać złe dane do kompa i zalewa Ci benzyną...

wachers

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2009, 09:53:32 »
Cytat: "Cendra"
Może czujnik temp. cieczy chłodzącej, myślę, że może podawać złe dane do kompa i zalewa Ci benzyną...

też tak myśle że coś z kompem jest nie tak

ociec

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2009, 09:59:29 »
Walczyłem z podobnym tematem w aucie mojej byłej. Auto po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów gasło i na gazie i na benzynie. Próba ponownego uruchomienia kończyła się niepowodzeniem, ale jak auto ostygło to czasem udało się odpalić - czasami był padnięty komputer. Testy wykazywały błędy spadku napięcia, czujnika położenia wałka rozrządu. Wymieniłem aparat zapłonowy /tam jest czujnik/, akumulator potem alternator i nic. Dopiero jak odkręciłem przewód masowy akumulator-nadwozie to się okazało że praktycznie nie było styku taki syf - wszystko oczyszczone, pasta miedziana, nowa, śrubka i auto od kilku dni jeździ normalnie :) Sprawdź u siebie to połączenie - robota na jakieś 10 min a może pomoże :) - bo okazało się że wszystkie moje wcześniejsze zabiegi były nieskuteczne :( /dobrze że były dwa auta i można było do testów przekładać części/

wachers

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2009, 10:45:24 »
gdzie znajde taki przewód? bo troche ciemny jestem w tym.
Tigersoft mam pytanie jak wymienić palec aparatu zapłonowego bo nie wiem jak sie do tego zabrać i czy potrzebne będzie jeszcze jego ustawianie?

ociec

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień 2009, 13:43:57 »
Od - z akumulatora idą dwa przewody. Grubszy to masa na silnik a cieńszy masa na nadwozie - jest przykręcony tuż obok akumulatora do "nadkola" - chodzi właśnie o ten. Jak otworzysz maskę i przyjrzysz się powinieneś bez problemu się zorientujesz. Aby wymienić palec aparatu musisz zdjąć kopułkę i potem ściągnąć palec - czasami trzeba go delikatnie z boku podważyć uważając aby nie uszkodzić tej miseczki pod nim. Ja musiałem swój palec połamać tak się zapiekł na osi :( Jeśli masz silnik G4EK to aparat jest przykręcany na stałe bez możliwości regulacji.

wachers

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień 2009, 14:49:31 »
czyli rozumiem, że wystarczy tylko delikatnie podwarzyć. a mase już znalazłem i zachwile sie pobawie z tym palcem. może uda mi sie go zdjąc bo jak patrzyłem to nie ma tam żadnej śróbki.
Zrobiłem i wszystko jest w porządeczku wszystko chodzi jak powinno az dziwne. Z gory dzięki.
Pozdrawiam

ociec

  • Gość
S-coupe gaśnie gdy zaczyna łapać temperature!
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2009, 20:39:45 »
Mała rzecz a potrafi krwi napsuć :)