Autor Wątek: [Santa Fe CM] Santa Fe II niewygodny fotel kierowcy  (Przeczytany 2772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

d83damian

  • Gość
[Santa Fe CM] Santa Fe II niewygodny fotel kierowcy
« dnia: 16 Czerwiec 2013, 15:03:40 »
W zeszłym tygodniu kupiłem Hyundai Santa Fe drugiej generacji (2.2 CRDI, 2006) i po przejechaniu ok. 150km zacząłem odczuwać uporczywy ból pleców. Teraz za każdym razem gdy tylko wsiąde do tego samochodu zaczynają boleć mnie plecy. Gdy wsiadam do mojego starego samochodu nic mnie nie boli. Próbowałem już na różne sposoby ustawić fotel ale to nic nie pomaga. Szukałem na internecie czy czasami ten model samochodu ma poprostu nie wygodne fotele, ale nic nie znalazłem a wręcz przeciwnie, że po dłuższej jeździe powinienem być wypoczęty. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Nie wiem już co mam myśleć czy to moja wina, że mam coś z plecami nie tak czy poprostu wina fotela. Dodam, że to mój pierwszy samochód ze skórzanymi fotelami, może one poprostu są za twarde. Za 2 tygodnie czeka mnie dłuższa jazda i nie wiem jak jej podołam. Może jakaś mata rozwiąże problem. Proszę o pomoc tych którzy spotkali się z podobnym problemem.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Santa Fe CM] Santa Fe II niewygodny fotel kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2013, 15:17:21 »
Miałem podobny problem w swoim Gacku. Bolały mnie plecy i podudzia. Regulacja oparcia nic nie dawała. Pomogła regulacja siedziska, a konkretnie kąt pochylenia. Trochę było z tym zabawy, zanim ustawiłem tak, że wszelkie dolegliwości zniknęły. Moim zdaniem, twardość fotela nie mu tu większego znaczenia.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Santa Fe II niewygodny fotel kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2013, 18:33:09 »
Ja u siebie mam regulację części lędźwiowej na max wysuniętą,a oparcie bardziej pionowo niż w poprzedniej osobówce (octavia).Natomiast jedyne co mnie irytuje to za wysoko jak dla mnie (190cm) umieszczony fotel nawet w najniższej pozycji i dotykanie może nie głową,ale włosami  lewej strony podsufitki.