Autor Wątek: [i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, w  (Przeczytany 15192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
cześć,
mam kilka pytań do użytkowników nowej I30. posiadam 1.6MPI Comfort
1. czy jest sygnalizacja dźwiękowa włączonych świateł mijania po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? u mnie nic nie piszczy
2. jakoś nie zauważyłem działania sytemu HAC. czy to musi być stromy podjazd?
3. teraz trzy sprawy które mi się nie podobają (reszta ok):  jak u was z wyciszeniem szumów wiatru? u mnie zaczyna słychać wiatr powyżej 80 (ale masakry nie ma, po prostu na tle cichego silnika jest to zauważalne. głównie w okolicach przednich słupków). druga sprawa to dziwny sposób wyważenia silnika - na luzie bez żadnych wibracji, następnie przy zwiększaniu obrotów ponad 2000 czuć tak jakby delikatne mrowienie na kierownicy i pedałach z apogeum przy 2500 obr/min a potem znowu jest bez wibracji. ostatnia to podczas przejeżdżania przez nierówność ale w taki sposób że nadwozie kołysze się na boki, słychać jakieś puknięcie czegoś we wnętrzu po prawej stronie. wydaje mi się że to może być w przednim słupku/drzwiach/mocowaniu pasa dla pasażera/mocowanie siatki oddzielająca bagaż. ciekawi mnie czy u was też podobnie jest.
żeby nie było że jestem maruda to reszta plusów przesłania minusy ;)
pozdr
andrzej

Tomcik12

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:01:22 »
1. U mnie tez nic nie piszczy, wiec pewnie nie ma. bo w dzien masz jezdzic na LED-owych ktore automatycznie wylaczaja sie wraz z silnikiem, a w nocy moze konstruktorzy wymyslili ze bedziesz w stanie sam zobaczyc, ze Ci sie swieca?;)
2. Ja zauwazylem tylko raz, przy wyjezdzie z garazu na dosc stromym podjezdzie. Na łagodniejszych nie zauwazylem. System powinien byc czulszy
3.1. Ja na zadne szumy nie narzekam (moze dlatego ze jezdzilem gorzej wyciszonymi autami do tej pory?)
3.2. Wibracji zadnych nie wyczuwalem (znow moze dlatego, ze jezdze gorszymi rowniez, np moje Tico dostaje wibracji i to dosc sporych przy "wiekszych" predkosciach :D)
3.3. U mnie przy wjezdzie w dziure na wiekszej predkosci slychac jak zawieszenie "dobija". Nawet nie zawsze musi byc predkosc by bylo to slychac. W Golfie tego nie bylo!

PS ja mam i30 II HB, a Ty CW, ale konstrukcja ta sama :)

foxtrot49

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2013, 18:57:15 »
U mnie w comforcie 1.6 GDI wagon - twardsze zawieszenie, przebieg 800km
ad1. Nic nie piszczy, po wyjęciu kluczyków wszystko gaśnie w tym np. postojowe. aby je włączyć muszę jeszcze raz ręcznie je uruchomić. To chyba było w manualu.
ad.2 Teraz to już mi przeszło ale na początku sprawdzałem w różnych miejscach mojego wyjazdu z garażu. HAC działał bardzo fajnie za każdym razem, wyjazd ma chyba 25-30 stopni, długośc ok.14 m.
ad.3 Wibracji nie było i nie ma. Co do omiatania powietrza podczas jazdy to nie zauważyłem czegoś szczególnie głośnego oprócz opon. Ostatnio przy 140km/h testowałem podłączony w końcu pod samochód telefon i próba wypadła znakomicie.
Ale z każdą setką przejechaną to albo się opony układają albo uszy się przyzwyczajają. Na opony zarzekałem najbardziej.
Co do dziwnych dźwięków stuków to lekkie stukanie jest słyszalne przy mocniejszym hamowaniu + nierówności, ale to norma dla ABS,i reszty systemów. Jest o tym nawet wspomniane w manualu.

paradoks1

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec 2013, 19:16:32 »
od1 nie piszczy światła się same wygaszają po zamknięciu samochodu
od2 działa ale na stromym podjeździe - też twierdzę że powinien byc czulszy
od3 i30 niestety szumi  trzeba się przyzwyczaić (nie jest to tragedia ale mogło być lepiej
     wibracji nie zauważyłem ( jeśli są to bez znaczenia dla komfortu)
     przy obciążeniu czasami  zawieszenie z tyłu "dobija" (ale naprawdę na niezłej     hopie) mogło być bardziej  twarde

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2013, 20:30:31 »
stuki w nadwoziu dziś zlokalizowałem. okulary w schowku;) a co do wibracji, nie jest to rzucanie silnikiem, tylko na biegu jałowym nic nie czuję trzymając ręce na kierownicy a dodając gazu (nawet stojąc w miejscu) czuć jakby mrowienie w dłoniach na 2000-2500obr/min.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2013, 22:00:54 »
co do drgań to widać je na lusterku wstecznym przy odpowiednich obrotach tj 2000-2500 lusterko wsteczne wpada w drgania i odbicie delikatnie się rozmywa, zauważyłęm to praktycznie zaraz po wyjechaniu z salonu,

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2014, 18:07:54 »
cześć,
trochę odświeżam w temacie wibracji silnika. podczas zimy wygląda to bardzo podobnie jak w ceed poprzedniej generacji http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?t=2251. ciekawi mnie czy jeszcze ktoś ma podobnie czy mam może jakiś odosobniony egzemplarz.
pozdr

cinek1

  • Gość
[i30 GD] wspomaganie ruszenia
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2015, 21:35:25 »
Pytanko czy i30 maja takie cos jak wspomaganie ruszenia pod wzniesienie jesli tak jak to rozpoznac i kiedy to działa?

Offline pafciokrak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2015, 22:14:03 »
Maja.
Stajesz na stromym podjeździe i puszczasz hamulec.
Autko stoi hm... 1-2 sek jak na recznym po czym hamulec puszcza
i jak nie zdazysz ruszyc to jedzie do tylu :)
U mnie działa to jak jest faktycznie dość stromo.

cinek1

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Październik 2015, 22:20:04 »
Ale to mial kazy model? Czy tylko jakas wersja? Bo zauwazylem u siebie ze jak jest wiekszy nschyl wcisne hamulec nozny i puszcze to stoi musze potestowac czy na pewno to posiadam

piwi

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Październik 2015, 23:44:49 »
Skoro na wzniesieniu po puszczeniu hamulca nożnego auto stoi koło 2 sekund to znaczy, że masz tą funkcję.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [i30 GD] wspomaganie ruszenia
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Październik 2015, 21:33:35 »
Cytat: "cinek1"
wspomaganie ruszenia pod wzniesienie jeśli tak jak to rozpoznać


Wpisujemy vin tutaj http://epc.japancars.ru/hyundai/ i klikamy z prawej strony, potem klikamy na symbol koła zębatego z prawej strony.

W nowym oknie szukamy frazy 589HA1   HAC (HILLSTART ASSIST CONTROL)

Cinek1 opcja szukaj działa i prośba o używanie choć w tytule tematu dużej litery na początku zdania.

cinek1

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2015, 22:40:28 »
Hmm to chyba nie mam tejopcji nie znalazlem tego symbolu w tym okienku.to mabyc typ przekladni? Jak tak to mam 105

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Październik 2015, 22:50:55 »
Na przykładzie vinu  pafciokrak


cinek1

  • Gość
[i30 GD] System Hac, brak dźwięku w czasie otwarcia drzwi, wibracje
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Październik 2015, 22:59:23 »
Hmm wyskakuje mi tylko to poerwsze okienko

[ Dodano: 2015-10-05, 23:01 ]
Biore vin wpisze w link i wyskakuje tabelka nastepnie klikam na koncu w kolo zebate i wyskakuje mi tylko ta mniejsza tabelka