Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamkni  (Przeczytany 7307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamkni
« dnia: 05 Czerwiec 2013, 08:44:38 »
Cześć, Panowie i może drogie Panie - może ktoś mi pomoże z moim alarmem bo w serwisie już czekam 2 tygodnie i nic nie wiedzą..... Elantra 2012.
Mianowicie kupiłem auto nowe w którym jest dziwna sprawa ponieważ kiedy auto postoi około 40 min gdy jest zamknięty (z pilota) to by go ponownie otworzyć należy włożyć kluczyk, przekręcić w drzwiach i wcisnąć przycisk w pilocie po czym następuje odblokowanie wszystkich drzwi.
Ciekawe jest to że wychodząc na chwile można z pilota auto zamknąć i ponownie otworzyć w przedziale czasu max do 20 min po czym ponownie następuje pierwsza opcja (otwieranie przez kluczyk).
Piloty są nowe i bateria w nich również jakby ktoś mi zadać to pytanie chciał.
Zadaje to pytanie Wam bo już mnie trafia to czekanie na informację z serwisu aż coś wymyślą...... a auto na gwarancji.

Pozdrawiam

Jakuza

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2013-06-05, 21:16 ]
Tagowanie!
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 17:58:31 przez Brt »

Hants

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2013, 17:44:57 »
Może nie pomogę, ale podzielę się wiedzą jak ostatnio przypadkiem 'naprawiłem' uszkodzenie polegające na tym, że wcisnięcie jakiegokolwiek guzika na pilocie otwierało drzwi i rozbrajało alaram.

Wyjąłem niechcący przekażnik od alarmu na minutę. Problemy zaczęły się od pada baterii w pilocie.

Po tym restarcie - zero problemów.

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:07:53 »
Cześć, w tym problem że baterie są nowe, piloty są nowe (bo nowe auto) a wciskanie przycisków w pilocie kiedy np: schodzę rano by auto odpalić nic nie daje.
Ale oczywiście kiedy fizycznie kluczykiem przekręcę w zamku po czym wcisnę przycisk w pilocie to zamki się otwierają i dalej jest ok. Jakiekolwiek wyjście z auta np: na 15 min i pilot działa (otwieranie i zamykanie) po czym ponownie przy dłuższym postoju auta pilot nie reaguje ani auto... po czym trzeba oczywiscie robić to samo czyli kluczyk do zamka..

Jakuza

Leszek_S.

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:18:41 »
W Kielcach jest kilka takich miejsc gdzie non stop są wzywani etatowi "otwieracze" zamkniętych zamków. A jest to kwestia dużego natężenia fal radiowych w danym miejscu... a to CB a to kopalnia, która również pracuje na radiu a to centrala MZK - również radio a to centrala ratio-taxi... :mrgreen: a to podziemny ciek wodny :shock: I mnie sie zdarza niemożność otwarcia ale pochodze kilka minut na około samochodu - trafię na "dziurę radiową" i pyk gotowe :mrgreen: Owszem jest to wkurzające, ale tak się dzieje. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile fal radiowych nas otacza... to prawie mikrofalówka :mrgreen:

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:41:52 »
No ciekawa teoria co do fal ale.....jadąc 100 km za np: Warszawę tak samo się dzieje.... niestety ;-(

Jakuza

Hants

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec 2013, 16:48:31 »
No to krótko, zwięźle opisz problem i uderzaj do gwaranta.

Leszek_S.

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2013, 11:24:31 »
Może w takim razie to kwestia ponownego zalogowania kluczyków w systemie... a właśnie czy tylko w tym jednym Ci się to zdarza czy w obu kompletach :?:

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2013, 14:23:23 »
Są dwa nowe i niestety na obydwu ten sam problem -koles z serwisu mówi że chyba zamówią cały nowy jakiś moduł i wymienią fizycznie w aucie bo "gubi" pamięć.
Zobaczymy w poniedziałek dam znac ;-)

Jakuza

[ Dodano: 2013-07-01, 18:28 ]
Sprawa wyjaśniona -w serwisie wymienili moduł sterowniczy i problemu już nie ma- temat zamykam.

Jakuza

Paweł

  • Gość
Cześć
Jestem posiadaczem Elantry 2012, raz mialem problem z otworzeniem samochodu z pilota,mianowicie przy odbiorze samochodu w salonie Hyundaia. Ogladajac wszystko bylo ok zamykalem go i otwierałem ,minelo troche czasu chce juz odjechac z salonu a tu niespodzianka nie moglem go otworzyc. Przyszedl pan z salonu i otworzył go kluczykiem po czym pod kierownica otworzył klapke i tam cos nacisnał, powiedzial ze na czas transportu samochodu wyłaczja zasilanie od tamtej pory jest wszystko ok a juz mam go rok czasu.

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Problem z alarmem-gdy auto postoi 40 min zamknięte trzeba otwierać
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2014, 10:04:39 »
OOOO dzięki za ciekawą informację :-)

JAKUZA