Autor Wątek: samodzielna wymiana amortyzatorów  (Przeczytany 1117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kesser

  • Gość
samodzielna wymiana amortyzatorów
« dnia: 19 Kwiecień 2009, 09:52:18 »
Witam
Przymierzam się do tego zabiego. Głównie chodzi tył.
Chciałbym to zrobić samemu tylko nigdy tego nie robiłem :-)
Dużo z tym roboty?
Jakieś wskazówki, instrukcje co i jak po kolej zrobić??
I jakie narządki przygotować, żeby się nie okazało po drodze?
Z przodu są KYB ale nie wiem czy olej czy gaz, czy w związku z tym mogę z tyłu dać gazowki nawet jeśli z przodu będą olejaki?
Lantra 98/99 kombi benzyna

cezary46

  • Gość
samodzielna wymiana amortyzatorów
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2009, 14:24:29 »
Generalnie dużo roboty to nie ma. Zawsze można jednak trafić na jakieś nieprzewidywalne przeszkody. Ale jak piszesz nie masz doświadczenia to lepiej to zlecić fachowcowi. Zawieszenie wpływa na bezpieczeństwo więc trzeba zrobić to fachowo zwłaszcza, że koszt takiej wymiany (oczywiście po za ASO) nie jest zbyt duży. Z tyłu mogą być gazówki.

krzysiekf

  • Gość
samodzielna wymiana amortyzatorów
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2009, 13:24:50 »
Przy wymianie zalecam kupno duzo WD40 :)

mihu_24

  • Gość
samodzielna wymiana amortyzatorów
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2009, 16:30:13 »
Z tym WD40 to przesada.Podczas wymiany w moim samochodzie nie natrafiłem na żadne przeszkody w postaci zapieczonych śrub czy nakrętek.Z zewnątrz wszystkie połaczenia gwintowane budziły obawy co do korozji wewnątrz.Ale miło zaskoczony byłem gdy wszystkie śruby i nakrętki nie stawiały oporu.
Co do wymiany amortyzatorów - nie jest to jakaś skomplikowana operacja pod warunkiem ,że mamy podstawowe narzędzia - podstawa to ściągacz do sprężyn,no i kawałek klucza a nie szajs typu Topex - polecam klucze Coval - polska firma a i jakość dla amatora wystarczająca.