Autor Wątek: [Santa Fe SM] Wymiana panewek  (Przeczytany 4607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziomalV8

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« dnia: 29 Maj 2013, 09:10:59 »
wtam , kiedyś , gdzieś wyczytałem ,że w silniku 2,7 V6 panewki wytrzymuja przebieg około 180 tys , ja mam jeszcze na swoim sanciaku mnej ale musze uszczelnic dół silnika i w związku z tym posatanowiłem wymienić tez panewki , i teraz pytanie czy wymienia sie wszystkie panewki tzn główne i korbowodowe czy tylko jedne z nich ?? i czy tylko zakup panewek pozostaje w serwisie ??

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2013, 09:39:29 »
Są sklepy które zajmują się sprzedażą tych delikatnych częśći silnikowych. Ja bym zmieniał wszystkie panewki z nimi nie ma żartów

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2013, 11:05:53 »
A czym się objawia ich zużycie oraz co grozi jak się ich nie wymieni? Szczerze to pierwszy raz słyszę o konieczności wymiany panewek.

kpac

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2013, 11:22:29 »
Zużycie panewek objawia się spadkiem ciśnienia oleju (kontrolka świeci w czasie jazdy) czyli silnik do kapitalnego remontu.
Radzę odpuścić sobie na razie te panewki, jeśli nie ma ww objawów.

ziomalV8

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2013, 14:25:32 »
wiem , tez bym sobie narazie odpuscił ale i tak bede musiał miec otwierany dół silnika , wiec pomyslałem że mozna  :mrgreen: za jednym zamachem wymienic :mrgreen:

Indian

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2013, 09:25:33 »
Cytat: "ziomalV8"
wiem , tez bym sobie narazie odpuscił ale i tak bede musiał miec otwierany dół silnika , wiec pomyslałem że mozna  :mrgreen: za jednym zamachem wymienic :mrgreen:


A nie lepiej zmierzyć ciśnienie oleju i mieć 100% pewności czy trzeba grzebać przy panewkach czy nie?

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana panewek
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec 2013, 11:07:34 »
Fakt faktem że panewki tu sie szybko nie wysypują ale z kolegą w jego fiacie zmienialiśmy rozrząd i uszczelkę pod głowicą w fiacie coupe z przebiegiem 110kkm (rzeczywistym) na początku roku wszystko było ok dzisiaj silnik jest rozebrany na części bo panewka zaczęła klepać teraz wkładamy nowe panewki, ale mogliśmy to na początku roku zrobić teraz już nie chodzi o koszta tylko o czas tydzień wolnego wzięte na całe przedsięwzięcie