Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?  (Przeczytany 9181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« dnia: 27 Maj 2013, 15:34:12 »
Witam

Zakupiłem nową Elantrę rocznik 2012, przejechałem 1000 km i pytanie mam do Was; jaki olej do niej zalać? Bo na dniach zanim wybije przejechane 1500 km muszę pojechać na pierwszą wymianę oleju. Serwis mówi że w niej jest jak i w innych autach lany mineralny (nie wiem jakiej marki ale chyba Shell) a ja tak sobie myślę, że chyba lepszy by był syntetyk... ale może się mylę... nie wiem.
Prośba do Was o podpowiedź czy zmieniać na syntetyk? Jeśli tak, to jaki? Czy zostać przy tym co naleją? zapewne nadal mineralny.

Pozdrawiam wszystkich
Grzegorz

Jeden znak zapytania w zupełności wystarcza. Ujarzmiony wysyp pytajników. tekla
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:07:26 przez Brt »

barzuc

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2013, 15:40:00 »
Z ciekawości - a co jest napisane w instrukcji obsługi samochodu?
Mineralny w nowym samochodzie to aż mi ciężko uwierzyć ;-D.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2013, 15:40:39 »
Co jest lane? Mineralny? Chyba ich Bóg opuścił. Nie daj Boże, żeby Ci ta nalali mineralny. 1000km i mineralny - wiedza na temat aut chyba skończyła się tym Panom w momencie jej rozpoczęcia.
Pierwszy olej jaki idzie do silnika to pełen syntetyk i leje się go jak najdłużej. Moje auto przez nieudolność i niewiedzę poprzedniego właściciela miało już poznane wszystkie gatunki i rodzaje. Ale odkąd je mam najlepiej czuje się na pełnym syntetyku a ma 180tys km nakręcone. Proponuję powiedzieć Panom z serwisu aby smołę to sobie na dach lub do gara wlali a nie Tobie do silnika. Dotrzeć to sobie mogą na mineralnym papierem ściernym przedział na siedzeniu.

Złośnik, ja Ci spację chyba wydłubię, jak będziesz ciągle ją stawiał przed kropkami i pytajnikami! tekla

felkner

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2013, 15:46:37 »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2013, 16:52:54 »

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2013, 18:56:52 »
Panowie, mieliście racje, bo w książce i w silniku jest naklejka której jakoś wcześniej nie widziałem informująca o tym oleju: Shell Helix Ultra 5W-40.
I co się okazuje mimo że serwis to nie do końca trzeba im wierzyć :_)
Jednym słowem jest pełen syntetyk :_)
Dziękuje za podpowiedzi i zamykam temat.

Pozdrawiam

Grzegorz

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2013, 19:32:22 »
Tak ale zwróć uwagę i głośno krzycz do baranów: Chcę syntetyk!!!
I niech Ci to na piśmie dadzą że właściwie wymienili bo jak słyszę takie podstawowe błędy to na jakąkolwiek większą naprawę aż strach jechać do tego warsztatu.

ed, Ty już wiesz co. tekla

barzuc

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2013, 19:42:18 »
jakuza, podaj co to za warsztat / serwis - żeby jak Złośnik napisał - szerokim łukiem omijać tych "fachowców".

jakuza

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj 2013, 23:07:52 »
Panowie, pojadę na ten przegląd po 1500 km, zobaczę co powiedzą, bo być może tylko handlowiec był źle zorientowany i wprowadził zamieszanie. Po tym serwisie napisze co i jak mnie obsłużyli i zdam relację czy warto czy nie do nich jeździć. Niebawem za max 2 tyg.

Pozdrawiam

Jakuza

makaronek

  • Gość
[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2013, 16:49:26 »
Cytat: "jakuza"
Panowie, pojadę na ten przegląd po 1500 km, zobaczę co powiedzą, bo być może tylko handlowiec był źle zorientowany i wprowadził zamieszanie. Po tym serwisie napisze co i jak mnie obsłużyli i zdam relację czy warto czy nie do nich jeździć. Niebawem za max 2 tyg.

Pozdrawiam

Jakuza


gdzie robiłeś przegląd ten "podotarciowy"? ;)  
wlałeś helixa czy to co mieli pod ręką tam nalali?
mogę sobie przyjechać z jakimś dobrym olejem, np Valvoline, czy mnie tam na kopach wywalą za taka niesubordynacje?
zauważyłeś lepsze osiągi/mniejsze spalanie po tym docieraniu?

dzieki