Autor Wątek: Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...  (Przeczytany 4447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joshi

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« dnia: 13 Kwiecień 2009, 20:09:23 »
Mam takie pytanie. Dolewam około butelkę (0.5 litra) oleju na 3000-4000km. Czy to normalne w aucie z 2000 roku, z przebiegiem 140.000 km 478 479 481 482 483 484 490 491 492 498 499 503 998 Poza tym, najczęściej po dolewce, poziom oleju utrzymuje się na FULL i już po paru setkach kilometrów nagle zaś jest MIN. Auto śmiga ładnie, pali mi około 6.5 litra pb, nie dymi na biało. Co o tym myślicie? Zająć się tym, czy można z tym jeździć?

dzafik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2009, 19:24:33 »
Witam. Myślę, że to jest spowodowane zużyciem silnika w jakimś stopniu. A jakim olejem zalewasz? Mi pobiera śladowe ilości tak że między wymianami nic nie muszę uzupełniać a wymieniam co 10 tkm. Ale każdy silnik pobiera w jakimś stopniu olej. Kwestia w jaki sposób był silnik dotarty bo to jest ważne.

Joshi

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2009, 21:38:55 »
Wcześniej zalałem Castrolem 10W40 ale po namowach zmieniłem na Texaco Havoline 10W40 półsyntetyk i teraz na nim jeżdżę - póki co raczej ok. Autko ma około 150.000, od pierwszego właściciela. Nie ma wycieków, itp... więc czemu po jakimś czasie płynu zaczyna ubywać i zatrzymuje się prawie na MIN pozycji? Nie rozumiem.

dzafik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2009, 18:31:36 »
Tzn. zaczyna ubywać płynu czy oleju?

Joshi

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2009, 22:59:57 »
Oleju...

dzafik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2009, 16:50:23 »
Powiem Ci,że 0,5 oleju na 4 tkm to jest nic poszukaj na forum jakie mają niektórzy spalanie oleju. Po za tym to już nie jest nowy samochód.

dotka8

  • Gość
olej
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2009, 08:42:16 »
mój bierze 1,5 l na 10000 km ale to norma.....

dzafik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2009, 14:45:48 »
Co myślicie o oleju Quaker State Higher Mileage 10W-40. Czy ktoś próbował ten olej?

rufuz

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2009, 19:49:09 »
no mi trochę łyka oleju. Na ok 3000 tys km autostrada to około 0,5-0,7 litra muszę dolać ale juz niedługo bo za dwa tygodnie będę miał juz nowe serce 2.0 DOHC z modami po kapitalnym remoncie i wtedy będę zalewał syntetykiem. Dotychczas lałem Motul lub Texaco półsyntetyki.
A tak na marginesie w instrukcji obsługi jest napisane ze prz ostrej jeździe powinien brać do 1 litra na 1000 km !!! a przy normalnej jeździe max 1 litr na 1500km

http://www.lantraweb.net/garaz/techinfo.html


eeee he he ale jaja w czeskiej instrukcji nie ma tego info o zużyciu ale w Duńskiej jest zrobię skan i wstawię link

tutaj link do strony duńskiej instrukcji obsługi

http://img43.imageshack.us/img43/3994/skanolie2.jpg

Wiec nawet producent zakłada nie małe zużycie oleju :-D

dzafik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad 2009, 22:51:19 »
Wiesz "rufuz" takie dane książkowe nie raz się spotyka w instrukcjach obsługi ale to jest fakt dobre zabezpieczenie gwarancyjne w polskiej instrukcji tego nie ma by najmniej w mojej tego nie ma. Natomiast od Opla Astra II było podane podobne zużycia oleju jakby to był jakiś schemat dla wszystkich pojazdów bo zużycie było podane w identyczny sposób. Życzę udanego swapa.

bzyk

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopad 2009, 11:55:51 »
Panowie w mojej lantrze 97 2.0GLS, po przebiegu 250kkm ojej znikal w ilosci 2-3litry na 10 000(full sysntetyk), jest to wg producenta norma :) ... moge Wam doradzic jedna sztuczke... NIGDY nie zalewajcie oleju na FULL... polecam po wymianie wlewac 3.5 lita, potem sprawdzac systematycznie.. jesli zejdzie ponizej minimum.. dolewamy tylko tyle, zeby bylo troszke nad MIN-a... dluzej popracuja wtedy uszczelniacze w silniku, bo cisnienie nie bedzie przerastac srednich stanow... zalewajac "pod korek" Powodujecie szczytowe cisnienie jakie moze wytrzymywac uklad, co przy wiekszych przebiegach wcale nie jest wskazane... Olej bedzie znikal zdecydowanie w mniejszych ilosciach.. a silnik posluzy dluzej...(moja byla juz lantra ma aktulanie 340kkm, i jeszcze lata)

wtom

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad 2009, 12:11:52 »
Cytat: "bzyk"
.. jesli zejdzie ponizej minimum.. dolewamy tylko tyle, zeby bylo troszke nad MIN-a... dluzej popracuja wtedy uszczelniacze w silniku, bo cisnienie nie bedzie przerastac srednich stanow... zalewajac "pod korek" Powodujecie szczytowe cisnienie jakie moze wytrzymywac uklad, co przy wiekszych przebiegach wcale nie jest wskazane...


co ty za bzdury wypisujesz! <glupek2> (poczytaj sobie o zasadzie działania pompy olejowej zębatej) ciśnienie oleju w układzie nie zależy od poziomu (skrajny przypadek to brak oleju, bo wtedy nie ma z czego zrobic ciśnienia). ciśnienie w układzie zależy od prędkości obrotowej pompy olejowej i po to masz zawór nadmiarowy by ciśnienie trzymało się w odpowiednich granicach. poziom oleju po odpaleniu schodzi na min (przy zalanym pod max statycznie), więc jak jeździsz na min to pompa nie ma co ciągnąć, nie mówiąc juz o jeździe po nachyleniach itp.
 otymalnie jest trzymać poziom pod max-a, jak byś tak traktował diesela z turbina jak proponujesz, to długo byś nie pojeździł

RIX2

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad 2009, 12:19:44 »
witam.czy brak oleju w silniku może być przyczyną jego szarpania po rozgrzaniu?

wtom

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad 2009, 12:59:57 »
Cytat: "RIX2"
witam.czy brak oleju w silniku może być przyczyną jego szarpania po rozgrzaniu?

ale to co... na sucho jeździsz :shock:

Złośnik

  • Gość
Lantra J2, prawidłowy poziom oleju silnikowego...
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad 2009, 15:30:09 »
Brak oleju może być rpzyczyną zatarcia silnika !!! a szarpanie hmm - myślę że przy poziomie oleju przez długi czas na b.niskim poziomie moż eoznaczać powolny jeśli nawet i nie zaawansowany koniec silnika...