Autor Wątek: [XG30] Świszczący wtryskiwacz  (Przeczytany 2521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

averthen

  • Gość
[XG30] Świszczący wtryskiwacz
« dnia: 17 Maj 2013, 11:07:55 »
Witam serdecznie,
od pewnego czasu w moim XG pojawił się spod maski dziwny dźwięk świszczenia. Na początku podejrzewałem wtryskiwacz od gazu, jednak po krótkiej diagnozie okazało się że są to wtryski paliwowe.

Objawy są następujące:
- świst o różnym natężeniu (grzebiąc przy listwie wtryskowej nasilał się lub zmniejszał - nie znalazłem zależności)
- mniejsza moc
- auto mocniej kopci (na biało)
- problem z rozruchem na zimnym, trzeba długo kręcić.
- głośniejsza praca silnika

Czytałem o zacierających/korodujących wtryskach, które mogą być skutkiem np. jeżdżenia na pustym baku lub rezerwie. Podejrzewam, że w tym wypadku tak się stało (auto jeździ głównie na LPG) i któryś wtryskiwacz dostał po tyłku.

Czy orientuje się ktoś w sprawie wymiany wadliwego wtryskiwacza? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi typu: czy warto bawić się w używki, regenerację, ile kosztuje nowy, czy istnieją zamienniki, czy można wymienić tylko wadliwy wtryskiwacz czy trzeba całą listwę... itp.
Proszę również o potwierdzenie czy katalogowy nr wtryskiwacza to: O00510H?
Będę wdzięczny również za doradztwo w temacie sprawdzonego warsztatu w okolicach Katowic specjalizującego się w Hyundaiach lub najlepiej samych XG.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [XG30] Świszczący wtryskiwacz
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2013, 21:14:31 »
Cytat: "averthen"
Będę wdzięczny również za doradztwo w temacie sprawdzonego warsztatu w okolicach Katowic specjalizującego się w Hyundaiach lub najlepiej samych XG.


http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=169

Cytat: "Złośnik"
Moje też jeździ. Nie stoję u mechanika czekając na cuda i modląc się do Boga, zeby to było to...
Jak widzę nieraz nowe paski odjeżdżające z myjni na lawecie to mnie aż rozsadza ze śmiechu albo latający dookoła jak mrówki po całym parkingu sąsiedzi jak żebracy z kablami w dłoni i hasłem: pożycz pan prądu, pożycz prądu... bo muszę szybko do roboty.
Za dużo wsadziłem w to auto aby już teraz z nim się żegnać, zwłaszcza że problem został szybko rozwiązany. Winę ponoszą klocki które dzięki mnie oczywiście - praktycznie już nie istnieją. :) A kwestia niedawnego złego ustawienia geometrii auta i nierównego skrętu w obie strony - też zażegnana - D. Misiek ustawił odpowiednio drążki i końcówki dzięki czemu warsztat zbieżność ustawił po 30 minutach dosłownie - wykonując słownie - dwa obroty kontr-nakrętką przy końcówkach.


Numer części wtryskiwacza do 3.0l 35310-39030. O00510H raczej nie pasuje bo jest od 2.5l.