Autor Wątek: problem z silnikiem, szarpie i gaśnie  (Przeczytany 1083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dami-g

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« dnia: 12 Kwiecień 2009, 21:20:50 »
Witam wszystkich. jestem posiadaczem Hyundai Lantra 1995 1,5 GLS. od pewnego czasu auto po przejechaniu pewnego dystansu( ok 10-20km) zaczyna szarpac i ma skoki na obrotach ,aż w końcu gaśnie i nie mozna juz go ponownie uruchomić, lecz po odczekaniu paru godzin auto pali za pierwszym razem bez najmniejszego problemu. nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. prosze o pomoc z góry dziekuje.

[ Komentarz dodany przez: grzesik1: 2009-04-13, 19:29 ]
Proszę zapoznać się z regulaminem, i zmienić tytuł tematu wg zasad reg.

domarchewa

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2009, 09:23:08 »
spróbuj kolego zrobic to co ja ::: wczoraj wziąłem wyłączyłem klemę plusową z akumulatora komputer skasował błędy zresetował swoje ustawienia . Obroty już mam w normie po "przegazowaniu" obroty powracają na normalne 800/min także to mi pomogło. a już miałem dzisiaj kupowac nowy silniczek krokowy :) Pozdrawiam mam nadzieję że wam to coś pomoże. do zaklikania :)

dami-g

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2009, 20:04:38 »
cześć domarchewa, dzieki za rade zrobiłem dokladnie tak jak napisales jednak to nic nie pomoglo, prosze o kolejne rady, dziekuje bardzo za pomoc :roll:

domarchewa

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2009, 22:20:23 »
witam Sprawdź sobie iskrę na poszczególnych swiecach, ewentualnie moga byc do wymiany przewody wysokiego napięcia, czyszczenie silniczka krokowego, a a nawjgorszym przypadku przestawiony zapłon Ale tego nie jestem pewien. pozdro

siwyyy17

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2009, 23:45:08 »
dobra przewody swiecie caly aparat zaplonowy lacznie z modulem wymienione !! silniczek krokowy wyczyszczony... autem juz nie szarpie wymienione sprzeglo + jedna poduszka byla uszkodzona i rzucalo silnikiem... ;/ ale dalej nie potrafie dosc do tego dlaczego czasami obroty faluja i autko gasnie bo obroty schodza do 0 ;/;/;/ !! dodam ze dzieje sie tak nie zawsze sa dni ze chodzi idealnie... ale czasami dojezdzam do krzyzowki wciskam sprzeglo hamulec gasnie bo obroty skacza ;/ pomoznie mecze juz ten temat od dawien dawna ;/

ociec

  • Gość
problem z silnikiem, szarpie i gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2009, 14:31:29 »
To sprawdź wszystkie punkty połączenia masy akumulatora z nadwoziem i silnikiem bo słaby styk bądź uszkodzony przewód może dawać takie objawy /odkręcić śruby, oczyścić miejsce styku i skręcić np na pastę miedzianą/.