Autor Wątek: [i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth  (Przeczytany 6491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kommar

  • Gość
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« dnia: 08 Maj 2013, 09:56:50 »
Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem nowego I30. Chciałbym spytać o dwie rzeczy, które odrobinę dziwią mnie w samochodzie:

1) Czy u was również (auto ma przejechany zaledwie 1kkm), przy mocniejszym wciśnięciu gazu przy ruszaniu, np. pod górkę i wolnym puszczaniu sprzęgła czuć w samochodzie dziwny zapach z silnika? Jakby coś się lekko przypaliło? Zastanawiam się czy to normalny obiaw dla świeżego silnika, czy powód do dalszych obserwacji.

2) Zestaw bluetooth. Paruje się z telefonem bez problemu. Jednak czasem przy kolejnym podłączeniu, niby jest ikonka, ale wciskając przycisk telefonu mam informację, że podłączane urządzenie (telefon) nie obsługuje rozmów głosowych. Dzieje się tak u was? Druga kwestia to pamięć zestawu. Niby kontakty są kopiowane, ale np. na następny dzień odpalając samochód bluetooth zgłasza brak kontaktów w pamięci.

Offline wwojtas77

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2013, 12:15:30 »
Witam według mnie to na pewno nie jest normalny objaw zapachu czyś przypalonym, a po opisie przypuszczam że to sprzęgło. Ja przynajmniej nic takiego u mojego HULTAJA nie zauważyłem.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2013, 12:31:44 »
Moim zdaniem, w nowych samochodach nie jest to nic dziwnego. Jest to objaw wypalania smaru konserwującego, którego jest tam przecież sporo. Mówię o komorze silnikowej. Ale obserwować oczywiście trzeba, jeżeli zapach spalenizny nie zniknie, to wtedy ASO.

foxtrot49

  • Gość
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2013, 20:04:11 »
Ad 1. Pierwsze 50 km. U mnie też czuć zapach kilkunastu płynów konserwujących, tak ma być. Momentami na samym początku to szło zwymiotować. ( Powinni w opcji dodawać zapach!)
Ad 2. Jeszcze nie parowałem. Może jutro spróbuje to dam cynka. Dziś mam 40 urodziny, ..... idę pić.

piratez

  • Gość
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2013, 21:44:29 »
ad 2. Nie mam żadnych problemów, sprawdzane na ios, androidzie i wp....tak więc na najpopularniejszych obecnie systemach.

Tomcik12

  • Gość
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2013, 10:05:00 »
1) u mnie tez nie czuc zadnych dziwnych zapachow - jak mowia inni jedynie na poczatku czuc ale to normalne bo auto wkoncu nowe
2) ja mialem 5 telefonow sparowanych - same smartfony z Andkiem oraz 2 "zwykle" telefony - zaden z nich nie sprawia problemow. jesli byl zalaczony bt w aucie i tel to za kazdym razem laczyl sie z telefonem bez problemow, pytal tylko czy zastapic stare kontakty zapisane w pamieci ale komunikat po 2 sek znikal i normalnie wszystko dzialalo.

paradoks1

  • Gość
[i30] Dziwny zapach z silinika, problem z bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2013, 19:23:45 »
ad.1  Nowy samochód zawsze śmierdzi bo się smary i oleje wypalają
ad2. Za każdym razem gdy paruję telefon z samochodem pyta mnie czy pobrać kontakty i chyba historię rozmów (zawszę daję ok historia się cały czas zmienia
 )