Autor Wątek: Accent 1,5 warto gazować???  (Przeczytany 3357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szumi

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« dnia: 15 Lipiec 2008, 10:23:15 »
Witam coraz częściej nachodzą mnie myśli o LPG przy tych cenach benzyny miesięcznie robie okolo 1300 km i teraz moje pytanie czy warto ale nie tylko chodzi o zwrot instalacji głównie o to jakie będą tego efekty jak to auto znosi gaz czy nie bedzie problemów , czy nie zacznie mi nagle spalać niewiadomo ile tego gazu( jak ktoś ma w tym silniku gaz niech napisze ile mu pali) też boje się że silnik straci moc , no ale świadomość paru groszy w kieszeni nie daje mi spokoju .

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2008, 11:16:31 »
Witam. Pozwolę sobie na trochę matematyki.
1. 1300km miesięcznie = 15600km rocznie
Średnie zużycie paliwa w ciągu roku 8l/100km
2. roczne zużycie paliwa 1248litrów.
PB95. 1248 x 4,67 = 5828,16
LPG... 1248 x 2,13 = 2658,24
-------------------------------------
Zysk teoretyczny..... 3169,92
Zysk empiryczny...... 2496,00 ( należy traktować jako realny )

Z uwagi na fakt, że sekwencyjną instalację IV generacji do Twojego samochodu można kupić w granicach 2300 PLN, to ja bym montował bez zastanowienia, gdyż inwestycja zwróci się w ciągu roku. Oczywiście należy brać pod uwagę to, że trzeba będzie kupować PB95 w pewnych ilościach (przewidziane w zysku empirycznym), aby zapewnić sprawność układu zasilającego samochód w etylinę (zapraszam do przeczytania wątku dotyczącego zużycia pompy paliwa - TUTAJ ). Co do innych instalacji, to raczej odradzam II generację przy Accencie, gdyż samochód zaczyna dużo więcej palić zarówno LPG jak i PB95 (wymagane są modyfikacje układu dolotowego powietrza). Przy instalacji sekwencyjnej spalanie LPG kształtuje się praktycznie na takim samym poziomie co PB95 ( ewentualnie +0,5l/100km ). Pozdrawiam Igor.

e-gen

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2008, 11:28:08 »
Dokładnie tak jak pisze IGORECZEK, czyli WARTO
choćby dlatego że w okresie recesji na rynkach paliwowych masz zdywersyfikowane źródła zasilania bolidu :-)

Mój 1.5 12v spala od 7.5 do 8.5 litra LPG (sekwencja), przełączanie na gaz przy 30 stopniach.

Warto raz na 10.000 km przejechać pareset km na dobrym paliwie Pb.
Należy utrzymywać stan paliwa PB w zbiorniku.

Po 15.000 km eksploatacji LPG nie stwierdzam: "brania oleju", "pogorszenia kompresji".

szumi

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2008, 12:09:18 »
Zapomniałem dodać jeszcze , iż accent ma 160kkm i bierze 250ml oleju na 1000km co w tym przypadku raczej nie jest odnośnikiem zużycia tego silnika bo moc ma aż nadmiar :mrgreen:

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipiec 2008, 12:40:22 »
Nie rozumiem co ma do rzeczy branie oleju przez silnik do chęci montażu LPG? :shock: Jedno nie wyklucza drugiego.

szumi

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipiec 2008, 19:00:56 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Nie rozumiem co ma do rzeczy branie oleju przez silnik do chęci montażu LPG? :shock: Jedno nie wyklucza drugiego.

czy oby jest jeszcze w kondycji na gaz a jak wiadomo gaz szybciej wszystko zużywa i żeby to sie nie powiększało.

Grzesik1

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipiec 2008, 19:18:54 »
Cytat: "szumi"
jak wiadomo gaz szybciej wszystko zużywa i żeby to sie nie powiększało.


Pierwsze słyszę, zresztą poszukaj na forum... jest taki długi wątek o LPG i tam jest wszystko. po przeczytaniu go na pewno wyrobisz sobie zdanie o LPG co nie zmienia faktu, że gdybym ja był na twoim miejscu to napewno jeździł bym na sekwencyjnym LPG :) tanio i bezproblemowo

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipiec 2008, 21:39:56 »
Cytat: "szumi"
...czy oby jest jeszcze w kondycji na gaz a jak wiadomo gaz szybciej wszystko zużywa...

Witam ponownie. Szybko, szybciej, bardzo szybko...to nie zaraz. :mrgreen: Określenie "szybciej" jest w tym przypadku rzeczą względną, co nie zmienia faktu, że powinieś się zaopiekować w najbliższym czasie uszczelniaczami przy zaworach. ;-) Szybciej...to może być 10-15% szybciej nie więcej. Fakt ten nie powinien zdominować więc Twojej decyzji o montażu instalacji LPG. Pozdrawiam Igor.

szumi

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2008, 00:42:07 »
Kurcze jest jeszcze jeden powód który jest przeciwko instalacji . niewiem ile jeszcze pojeżdze tym wozem , w planie siedzi Coupe oczywiście hyundai problem jak wiadomo pieniądze i cięzko jest mi powiedzieć kiedy to bedzie bo jak za rok to ledwo co spłace instalacje gazową i wyjde na 0 jakbym jeździł na PB jakbym jeszcze ze 2 lata pojeździł to juz inna rozmowa . Ale to już wiadomo mój problem dzięki za wypowiedzi teraz pozostało mi sie z tym przespać i dobrze przemyśleć :roll:

vesoly

  • Gość
Jak dziala komputer pokladowy przy instalacji LPG?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lipiec 2008, 23:49:12 »
mam moze glupie pytanie ale jakbym zagazowal Accenta 2007 1.4 to komputerek spalania, ktory mam w aucie bedzie pokazywal spalanie benzyny (czyli jakies 0,5l/100km) czy spalanie gazu (np. 10l/100km) czy sume tych wartosci czyli np. 10.5l/100km?
Prosze o odpowiedz - wiem, ze spora czesc osob ma auta z gazem a zapewne wielu ma komputerki pokladowe.
PS. Aby nie stracic gwarancji (jeszcze 2 lata) mam przykaz od Hyundai'a zeby instalowac osprzet w firmie CZAKRAM, instalacja BRC. Macie jakies doswiadczenie z ta firma - solidnoscia itp?

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 1,5 warto gazować???
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2008, 09:17:47 »
Witam. Pytanie nie jest głupie a wręcz dość intrygujące.
Cytat: "vesoly"
wiem, że spora część osób ma auta z gazem a zapewne wielu ma komputerki pokładowe.
I tutaj się bardzo mylisz. Nieliczni jak na razie posiadają komputery pokładowe przeliczające bieżące zużycie paliwa z uwagi na to, że Hyundai od niedawna montuje tego typu urządzenia w swoich samochodach. Swoją drogą dla mnie to zbędny gadżet. Albo mnie stać na samochód i sobie wygodnie podróżuje, albo poruszam się rowerem (a poruszam się dość często z racji swojego zamiłowania), MPK, PKP czy PKS. Ewentualnie można podejmować jakieś decyzje przed zakupem samochodu dobierając sobie mniej lub bardziej ekonomiczny silnik (większej lub mniejszej mocy). I fakt, że zobaczę ile spala samochód w danej chwili, nie jest w stanie pohamować mnie przed wciśnięciem pedału gazu do podłogi przy wyprzedzaniu i usłyszeć przyjemnego mruczenia silniczka pod maską. :mrgreen: Proponuję wydzielić wątek, bo pytanie pewnie będzie coraz częściej powracało z racji kupowania coraz nowszych modeli samochodów Hyundai'a i myślę, że w końcu padnie odpowiedź na nurtujące kolegę vesoly pytanie. Pozdrawiam Igor.