Autor Wątek: [ix35 EL] Problemy z naszymi ix35  (Przeczytany 193866 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #330 dnia: 18 Kwiecień 2017, 21:33:23 »
Posty #323 i 310 program dodaje na górze post autora tematu i dlatego jest przesunięcie o jeden.

To jeszcze raz

Cytat: "przemeq"
Wpisujcie tu swoje problemy, jakie mieliscie do tej pory ze swoimi autkami. Niech wszystko bedzie w jednym misejcu. Najpierw przebieg, potem usterke.


Cytat: "zomol"
Lista moich usterek w ciągu 1,5 roku eksploatacji samochodu Hyundai ix35 rocznik 2012:

- 1000 km - wyszła korozja na dachu w efekcie w nowym aucie zafundowali mi malowanie dachu przy okazji regulacja chyba wszystkich elementów (drzwi, maska, klapa, wlew paliwa) bo były źle ustawione. Lakier na aucie bardzo słabej jakości wystarczy przejechać delikatnie paznokciem a już bez polerowania ryska nie zejdzie  :-/
- 2000 km - dokręcali mi półosie bo jakimś magicznym sposobem popuściły śruby.
- 5000 km - rozpadła się lampka oświetlenia tablicy
- 20.000 km - padł czujnik sprzęgła
- 30.000 km - padł akumulator - na wymianę czekałem 2 miesiące aż strach pomyśleć jakby   padło coś poważnego  :evil:


Jeśli chcesz pomocy w likwidacji usterki to przy użyciu funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) szukasz podobnego problemu i tam dopisujesz pytanie lub zakładasz nowy temat.

Offline thomas2411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #331 dnia: 02 Maj 2017, 22:40:01 »
Cytat: "mfax"
Niestety zauważyłem tj. usłyszałem kolejną usterkę :( od czasu do czasu słyszę dziwne jednorazowe "pyknięcie" prawa tylna strona, żona określa ten dźwięk jako jednorazowy głuchy stuk, tak jakby coś ciężkiego przewróciło w bagażniku. Przeprowadzone doświadczenie z całkowicie opróżnionym bagażnikiem (włącznie z wyjętym kołem zapasowym) obaliło teorię z przewracającym się przedmiotem.
Nie ma żadnej reguły, choć najczęściej występuje podczas ruszania... choć i pojawia się po ok. 30 sekundach po zatrzymaniu :(
Może ktoś "cóś" takiego miał ???


Dzisiaj żona mi opisała coś podobnego, będę sprawdzał i dam znać.

Offline ewa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #332 dnia: 03 Maj 2017, 09:51:19 »
Witam,
Niby witałam się w innym wątku ale witam jeszcze raz :-)
Czy ktoś z użytkowników spotkał się z wymianą łańcucha rozrządu w IX35?
Zaufany mechanik taką oto stwierdził kolejną ciekawą przypadłość. Samochód z 2010r przejechane 110 tyś. Olej wymieniany co 10-12 tyś. Wszystko co tylko możliwe wymieniane regularnie (filtry itp)
W 3 serwisach twierdzą że tego się nie wymienia że to ma być dożywotnio.
Jak widać nie jest

Tak mniej więcej co pół roku coś poważnego. Na jesieni w zeszłym roku prawa półoś. Kolejne pół roku wcześniej ZAPALIŁ się czujnik cofania. Najnormalniej w świecie zjarało się pół zderzaka i lampa.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #333 dnia: 03 Maj 2017, 10:58:58 »
O kurczę... Aż przykro i strach czytać...

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #334 dnia: 04 Maj 2017, 18:39:48 »
"Tak mniej więcej co pół roku coś poważnego. Na jesieni w zeszłym roku prawa półoś. Kolejne pół roku wcześniej ZAPALIŁ się czujnik cofania. Najnormalniej w świecie zjarało się pół zderzaka i lampa." czujniki dokładane, czy fabryczne ?

Offline ewa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #335 dnia: 05 Maj 2017, 21:39:40 »
Czujniki fabryczne. Szczęście w nieszczęściu że akurat przyjechałam po męża i on wsiadając stwierdził że coś śmierdzi... Przy wrzucaniu wstecznego nie "pikał" Wysiadłam zobaczyć czy lampki się świecą z tyłu a tam siwy dym z zderzaka... :evil:

Offline thomas2411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #336 dnia: 11 Maj 2017, 08:52:33 »
Pierwsza usterka:
 - 47 000km - awaria docisku sprzęgła, konieczność wymiany całego sprzęgła i łapy
- uszkodzona sprężyna z klocka hamulcowego, który spowodował zniszczenie tarcz i łożyska. Konieczność wymiany klocka,tarcz po obydwu stronach i lewego łożyska
- wymiana uszczelniaczy półosi
- czyszczenie klocków z tyłu.

Bardziej to kwestia zużycia, ale docisk po 47 tysiącach to trochę przegięcie.

Dzióbel

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #337 dnia: 22 Maj 2017, 13:47:57 »
Cytat: "thomas2411"
Cytat: "mfax"
Niestety zauważyłem tj. usłyszałem kolejną usterkę :( od czasu do czasu słyszę dziwne jednorazowe "pyknięcie" prawa tylna strona, żona określa ten dźwięk jako jednorazowy głuchy stuk, tak jakby coś ciężkiego przewróciło w bagażniku. Przeprowadzone doświadczenie z całkowicie opróżnionym bagażnikiem (włącznie z wyjętym kołem zapasowym) obaliło teorię z przewracającym się przedmiotem.
Nie ma żadnej reguły, choć najczęściej występuje podczas ruszania... choć i pojawia się po ok. 30 sekundach po zatrzymaniu :(
Może ktoś "cóś" takiego miał ???


Dzisiaj żona mi opisała coś podobnego, będę sprawdzał i dam znać.


To prawdopodobnie wspomaganie :) U siebie tak mam zaraz po uruchomieniu silnika - kontrolka wspomagania się świeci....przekręcam kierownicę i słyszę to co opisujecie :) . Po zniknięciu kontrolki nigdy taki odgłosy się nie pojawiają. Zwracam uwagę, że wspomaganie mamy hydrauliczne, a nie elektryczne jak np. w Fiatach (City drive).

Offline mfax

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #338 dnia: 22 Maj 2017, 14:36:35 »
Dzióbel mój problem został rozwiązany  :-)

opisałem w temacie http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10076

R0KTEMU

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #339 dnia: 22 Maj 2017, 18:39:41 »
Cytat: "Dzióbel"
To prawdopodobnie wspomaganie :) U siebie tak mam zaraz po uruchomieniu silnika - kontrolka wspomagania się świeci....przekręcam kierownicę i słyszę to co opisujecie :) . Po zniknięciu kontrolki nigdy taki odgłosy się nie pojawiają. Zwracam uwagę, że wspomaganie mamy hydrauliczne, a nie elektryczne jak np. w Fiatach (City drive).

W ix35 jest wspomaganie elektryczne https://www.google.pl/search?q=ix35+wspomaganie&client=opera&hs=Vts&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjVg77s94PUAhVLkRQKHSEYDNEQsAQIJg&biw=1920&bih=970#imgrc=rWtqfPiQse-PaM:

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #340 dnia: 25 Maj 2017, 21:06:35 »
Krótka historyjka. 03.03.2012 nabyłem IX35 z gwarancją 5 lat. 27.02.2017 zauważyłem usterkę, którą natychmiast zgłosiłem serwisowi (gwarancyjną). I tu ZONK!!! Serwis twierdzi, że w systemie gwarancja skończyła się 24.02.2017, więc baj baj. Wg  książki kończy się 03.03.2017. Piszę do HMP. Już po miesiącu odpowiedź: gwarancja była ważna, skontaktuje się ze mną serwis. Ale serwis milczy. Kontaktuję się więc kilkakrotnie z HMP. Moje zgłoszenia pisemne są ignorowane a telefonicznie słyszę odpowiedź: skontaktuje się ze mną serwis.  :-D
Oczywiście już wiem, że żaden serwis nigdy się ze mną nie skontaktuje.
Ciekawe, jakie Wy macie terminy rozpoczęcia gwarancji w ich systemie, w którym jak widać ktoś sobie dowolnie modyfikuje daty a później winnych nie ma. I gwarancji też nie ma. I żadnej odpowiedzi też nie ma. Na pewno więcej nie kupię hyundaia.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #341 dnia: 27 Maj 2017, 08:44:01 »
Centrala Hyundai`a ma 100% racji, gwarancja obowiązuje przez okres 5 lat od daty sprzedaży pojazdu czyli liczy sie termin od 03.03.2012r. Moja historia z serwisem w okolicach Poznania(dla zainteresowanych info na priv) wyglądała podobnie, na dwóch poprzedzających zakończenie gwarancji przeglądach rocznych zgłaszałem problem z głośniejszą pracą skrzyni biegów na II przełożeniu w ostatnim roku nie odpuściłem i dużo czasu musiałem poświecić na walkę z ASO. Reasumując nigdy więcej ASO, pieniądze kasują za olej którego nie wymieniają. Żeby było śmieszniej filtr oleju prawdopodobnie większość z nas po serwisach ASO ma nadal fabryczny bo nikomu nie chce sie odkręcać śrubek od osłony silnika.
Powodzenia w walce z usterką napisz proszę co sie dzieje jaki masz silnik moze forumowicze znajda latwiejsze rozwiazanie Twojego problemu.

verso

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #342 dnia: 27 Maj 2017, 15:46:10 »
Benzyna 1,6 GDI, 2015r. przebieg ok.13,5tys. drugi przegląd serwisowy (po dwóch latach użytkowania).
Oprócz wykonanego przeglądu serwisowego (filtry, olej i inne tam czynności) dodatkowo zgłosiłem uszkodzenie/pęknięcie pokrycia siedziska fotela kierowcy (ekoskóra) - wymiana w trybie reklamacyjnym (poszycie+gąbka) wykonana bezproblemowa w ASO.
Aktualizacja fabrycznej nawigacji (sam serwis nalegał) również bez większego problemu.

Generalnie jestem zadowolony z auta oraz mojego serwisu ASO (namiary mogę podać na pw), ceny serwisu też jakoś nie rujnują kieszeni  :-P

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #343 dnia: 04 Czerwiec 2017, 20:51:56 »
Ad 3 posty wyżej. Usterka jest niezbyt poważna - popękała "skóra" na fotelu kierownika. Ale ważny jest fakt traktowania (olewania) klienta przez HMP. Na maile w ogóle nie odpowiadają, nawet na te z ich własnego formularza zgłoszeniowego. Na telefony, owszem, muszą coś odpowiedzieć: skontaktuje się z panem serwis. Taką odpowiedź słyszałem już kilkanaście razy.
Co ciekawe: BOK twierdzi, że wysyła zapytania do "centrali" a centrala nie odpowiada własnemu BOK  :-D . !!!!!!!
Podsumowując: ktoś (kto????) zmienił w systemie hyundaia datę końca gwarancji auta a po udowodnieniu szachrajstwa (pomyłki?) HMP przyznał się do błędu ale miga się od naprawy.
Czekamy dalej. Przedwczoraj telefonowałem i usłyszałem co? Kto zgadnie?  :-)

Offline mfax

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix35 EL] Problemy z naszymi ix35
« Odpowiedź #344 dnia: 05 Czerwiec 2017, 07:57:57 »
Klemens
Cytuj
Przedwczoraj telefonowałem i usłyszałem co? Kto zgadnie?  :-)


(...) skontaktuje się z panem serwis (...)

:-/   :-(