Autor Wątek: [Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu  (Przeczytany 6701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artek0105

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« dnia: 03 Maj 2013, 13:30:42 »
Witam, mam pytanko, pzry pelnym skrecaniu opon cos mi zgrzyra-trzeszczy w zawieszeniu, nie ma tego przy jezdzie na wprost lub przy pokonywaniu zakretow, tylko przy pelnym skrecie.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2013, 16:38:29 »
hm. może maglownica? można gdybać.

artek0105

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2013, 17:48:21 »
Dzieki, ale dwa miesiace temu mial tuv robiny i nic nie wykazalo, jechalem nim z Belgi do Niemiaszkow I nic nie stukalo, nic nie sciaga, nic nie wali, tylko przy parkowaniu na pelnym skrecie chrobocze jakby sie jakies zeby mielily.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2013, 19:19:41 »
no i to może zęby w maglownicy. A może coś w łożyskach.
Chrobocze Ci przy kręceniu kierownicą czy gdy masz skręconą na maksa i trzymasz?

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2013, 02:56:28 »
takie sa objawy konca przegubu zewnetrznego

artek0105

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2013, 16:43:26 »
Jak skrecam

[ Dodano: 2013-05-06, 16:44 ]
To znaczy jak mam skrecona I trzymam

jurek62

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2013, 21:01:43 »
Witam, czy ten hałas jest bez względu w którą stronę skręcasz? czy tylko podczas jazdy czy i na postoju na luzie? bo może to pompa do wspomagania hałasuje jak ma za mało ojeum  :mrgreen: . jeżeli tylko podczas jazdy to może być przegub zewnętrzny.

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2013, 17:30:43 »
to mi wygląda na przegub przy kole przednim. jak jeszcze zauważysz że czasem kierownica bije to będzie na 100% przegub. jak krzyżak pęknie z jednej strony to jeszcze druga go trzyma a jak siedzi na miejscu to też ta pęknięta strona nie ma gdzie uciec więc pęknięcie może pozostać niezauważone dłużej. miałem to już (post 'o mały włos'). może się to wiązać z roztarganą gumową ochroną co sprawi że przegub zostanie wystawiony na warunki atmosferyczne. Podnieś autko na podnośniku, skręć koło na maksa abyś widział przegub (połączenie półośki z kołem przy samym kole), wrzuć na luz i obracaj w poszukiwaniu pęknięć w gumowym kołnierzu. ewentualnie nasłuchuj czy nie zgrzyta, to samo zrób po drugiej stronie.
Rada - nie deptaj podczas zakręcania bo trzaśnie.

jacekstr

  • Gość
[Santa Fe CM] stukanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2013, 18:13:04 »
Pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Sprawdź sobie biuletyn numer 08-ST-004
na tej stronie -> http://www.myhyundaiforums.com/TSB/xml/LATEST_TSB.swf