Autor Wątek: [Santa Fe SM] 2.4 16V mała niejasność- koło dwumasowe  (Przeczytany 10696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kudi165

  • Gość
Witam

Jest to mój pierwszy post na forum dlatego po pierwsze chciałbym wszystkich przywitać.
Noszę się z zamiarem nabycia Santka 2.4 16V, jednocześnie dowiedziałem się iż posiadają one koła dwumasowe jak i tradycyjne koła zamachowe. Moja niejasność polega na tym jak rozpoznać egzemplarz bez owego dwumasu? Czy auta produkowane po 2003 już go nie mają? W sklepach i na aukcjach widziałem iż są sprzęgła do obu rodzajów. I standardowe pytanie czy ewentualny dwumas można zastąpić kołem zamachowym? Nadmienię że przejrzałem wszystkie tematy i jednoznacznie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, jeśli gdzieś ją przeoczyłem z góry przepraszam. Dziękuję również za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam Damian

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] 2.4 16V mała niejasność- koło dwumasowe
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2013, 20:05:01 »
Można zastąpić dwu masę jedno masowym odpowiednikiem, czemu tak interesujesz się sprzęgłem jeszcze przed kupnem auta jeżeli wolno spytać? Ceny sprzęgieł do santy pierwszej wersji so normalne :).

kudi165

  • Gość
[Santa Fe SM] 2.4 16V mała niejasność- koło dwumasowe
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2013, 20:27:59 »
Przede wszystkim ze względu na kwestie finansową ewentualnej wymiany nieszczęsnego dwumasu ( przykre doświadczenia z poprzednimi autami) Jeśli wolno spytać bo widzę że masz akurat egzemplarz który mnie interesuje, jak sprawuje Ci się Twój Santek? Czy ogólnie jesteś zadowolony? I oczywiście dziękuję za szybka odpowiedz :mrgreen:

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] 2.4 16V mała niejasność- koło dwumasowe
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2013, 22:08:22 »
Bardzo fajne autko choć teraz lekko szwankuje, na pewno wspólnymi siłami ogarniemy temat i będzie ok, mój spala po mieście 13 a w trasie 10 lpg.Słyszałem, że lepiej poszukać 2,7 bo różnica w spalaniu mała a jazda fajniejsza  :lol: .szukaj w dobrym stanie i bierz, jestem zadowolony, miałem dizelka a teraz gaz 2,4  :mrgreen:

Struna

  • Gość
[Santa Fe SM] 2.4 16V mała niejasność- koło dwumasowe
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2013, 14:36:02 »
Dlaczego się interesuje zakupem części przed kupnem auta?
Bo później wszyscy płaczą, że drogo...
Więc warto wiedzieć, na co się trzeba przygotować.
W 2.4 16V jest fajna sytuacja, bo nawet, jak występuje fabrycznie koło dwumasowe to możesz je zastąpić kołem sztywnym - taki zestaw kosztuje wówczas około 1000 PLN :)

[ Dodano: 2013-05-07, 14:36 ]
Dlaczego się interesuje zakupem części przed kupnem auta?
Bo później wszyscy płaczą, że drogo...
Więc warto wiedzieć, na co się trzeba przygotować.
W 2.4 16V jest fajna sytuacja, bo nawet, jak występuje fabrycznie koło dwumasowe to możesz je zastąpić kołem sztywnym - taki zestaw kosztuje wówczas około 1000 PLN :)

Mój kumpel kupował na sprzęgło.com.pl czy jakoś tak i tylko oni znaleźli jak będziesz potrzebował :)