Autor Wątek: [Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie  (Przeczytany 5707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« dnia: 28 Kwiecień 2013, 12:26:42 »
Witam ,najpierw zgasł i pokazał czujnik położenia wałka rozrządu wymiana nie pomogła , pokazywał czujnik rozrządu lub wału korbowego ,wymiana czujnika wału i dalej szarpie po rozgrzaniu tylko komp już nic nie pokazuje gdzie dalej szukać bo już ręce opadają. Może ktoś miał podobny problem ,jak jest zimny chodzi ok  :shock:

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2013-04-28, 21:05 ]
Korekta tematu + tagowanie

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2013, 13:16:53 »
Popraw tytuł na bardziej zrozumiały!

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2013, 20:39:27 »
Witam ponownie ,myślę, że już się uporałem ze swoim problemem. Po wymianie czujnika wału korbowego błąd się nie wyświetlał ale obroty strasznie falowały ,to była wina silnika krokowego (czyszczenie pomogło). W santa fe mimo, że pada czujnik położenia wału korbowego u mnie wyświetlało czujnik wałka rozrządu, jeżeli się nie mylę impulsy z czujnika wałka rozrządu są potrzebne tylko w momencie uruchamiania silnika bo jak już chodził to mogłem wyciągnąć jego wtyczkę a silnik pracował ok, natomiast wyjęcie wtyczki czujnika wału korbowego gasi silnik natychmiast (myślę, że takie wyjęcie wtyczki może naprowadzić na odpowiedni czujnik bo ja poleciałem kupić czujnik od wałka i nic to nie pomogło i dalej wyświetlało czujnik wałka rozrządu mimo wymiany na nowy) dopiero po wymianie czujnika wału korbowego błąd się nie pokazywał i silnik chodził by ok gdyby nie brudny silnik krokowy (zacinał się bo auto stało 2 miesiące zanim kupiłem czujnik wału korbowego a i dziesięć lat robi swoje). Jeżeli ktoś miał by problem pomogę natychmiast jeżeli będę potrafił, proszę pisać nawet na pocztę lysy321@gmail.com .Pozdrawiam i myślę, że dobra pomoc to szybka pomoc a nie narzekanie na pisownię czy niezbyt jasne sformułowania.

[ Dodano: 2013-04-28, 20:42 ]
Czujnik wału w sancie 2,4 jest w strasznym miejscu więc radzę kupić oryginał bo ja zamiennik po niecałym roku znowu musiałem wymienić  :evil:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2013, 20:44:48 »
To żeby nikt nie miał problemu ze znalazieniem Twojej porady popraw temat. Gratuluje skutecznej naprawy.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2013, 20:45:21 »
Jak będę miał problem, to wpiszę w wyszukiwarkę "pomocy" i problem będzie rozwiązany.
To nie jest narzekanie, tylko wpisanie takiego tytułu, żeby można było ten temat później znaleźć, czyli czego dotyczy problem.

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie pokazuje błędu a szarpie
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2013, 22:53:49 »
szczerze to nie wiem jak by miał brzmieć temat przy moich objawach (i proszę o podpowiedź jak zmienić temat ) padam na twarz bo prawie nie spałem dwie noce .