Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?  (Przeczytany 11174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MariuszSka

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« dnia: 27 Kwiecień 2013, 16:56:32 »
Cześć, jak widać na zdjęciach poniżej dzisiaj zarysowałem w Eli przedni zderzak. W związku z tym męczą mnie następujące pytania:
- czy warto zgłaszać szkodę  ubezpieczycielowi, co się wiąże z utratą zniżek?
- czy lepiej jest naprawić (zamalować itp.) czy wymienić cały zderzak na nowy z czujnikami parkowania?





Pozdrawiam,
Mariusz
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:12:48 przez Brt »

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2013, 17:09:24 »
Ja bym to naprawiał we własnym zakresie, bez wymiany. To jest, oczywiście, moje zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2013, 17:18:45 »
uważam tak samo jak albert , skoro nie ma żadnych pęknięć po co wymienić wolałbym pojechać do lakiernika 200-300 zł lakierowanie całego elementu

MariuszSka

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2013, 17:19:00 »
Cytat: "albert"
Ja bym to naprawiał we własnym zakresie, bez wymiany. To jest, oczywiście, moje zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać.


jak w ogóle się zabrać do naprawy takiego zarysowania?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2013, 17:23:28 »
Cytat: "MariuszSka"
Cytat: "albert"
Ja bym to naprawiał we własnym zakresie, bez wymiany. To jest, oczywiście, moje zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać.


jak w ogóle się zabrać do naprawy takiego zarysowania?


Pisząc, we własnym zakresie, miałem na myśli to, że nie zgłaszam szkody do ubezpieczyciela, tylko oddaję samochód do lakiernika. Sam nigdy nie podjąłbym się lakierowania, tym bardziej, że to nowy samochód.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2013, 23:16:27 »
Cytat: "MariuszSka"
zarysowałem w Eli przedni zderzak
ekhm, ciekawe czy kiedyś przestanę czuć się nieswojo przy takich zdaniach...
Sorry za offtop.

Łukasz

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2013, 05:10:37 »
Cytat: "MariuszSka"
Cytat: "albert"
Ja bym to naprawiał we własnym zakresie, bez wymiany. To jest, oczywiście, moje zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać.


jak w ogóle się zabrać do naprawy takiego zarysowania?


Nie zabierać się... Tzn. jak rysy są płytkie to mógłbyś je spolerować ale koszt zakupu potrzebnych materiałów/akcesorii będzie droższy niż zlecenie tego komuś. Jak zostanie malowanie to... tymbardziej nic sam nie zdziałasz.

Po dokładnym umycia sprawdź czy haczysz paznokciem o rysy. Jeśli nie to są szanse (choć nie 100%) na to, że da się to spolerować. Jeśli haczysz nie ma szans.

Teoretycznie można zrobić zaprawkę ale zrobienie takiej wielkości zaprawek w taki sposób by się to nie odróżniało nie jest proste. Trzeba to wycieniować a do tego jest potrzebne pewne doświadczenie.

Lepiej oddać to fachowcowi. Jeśli chcesz coś robić sam to możesz rozważyć zdjęcie zderzaka z auta i zawiezienie samego zderzaka lakiernikowi. Korzyść będzie taka, że przynajmniej nie będziesz miał całego auta w resztkach pasty polerskiej, odkurzu lub innych "gratisach" co czasem się zdarza przy odbiorze auta od lakiernika... (niestety jakość pracy większości lakierników jest daleka od ideału).

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2013, 09:54:44 »
A ja widzę to tak. Auto masz nowe. Jest na gwarancji - jak patrzę po roczniku więc jedyne co możesz zrobić sam to udać się do salonu i powiedzieć, że zgłaszasz szkodę z AC i chcesz naprawić lub chcesz naprawić poza - ale wtedy nie wiem jak z kontynuacją gwarancji - nawet jeśli będzie to robił serwis ASO. Aby utrzymać gwarancję musi to być chyba pociągnięte przez AC i robić to tylko w ASO.


edit: ort. tekla

MariuszSka

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień 2013, 23:06:55 »
Cytat: "Złośnik"
A ja widzę to tak. Auto masz nowe. Jest na gwarancji - jak patrzę po roczniku więc jedyne co możesz zrobić sam to udać się do salonu i powiedzieć, że zgłaszasz szkodę z AC i chcesz naprawić lub chcesz naprawić poza - ale wtedy nie wiem jak z kontynuacją gwarancji - nawet jeśli będzie to robił serwis ASO. Aby utrzymać gwarancję musi to być chyba pociągnięte przez AC i robić to tylko w ASO.


edit: ort. tekla


Możesz mieć rację, po drodze do pracy mam ASO to się zapytam jak to rozwiązać. Drobna rysa, a denerwuje niemiłosiernie.

Azahiel

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień 2013, 23:11:19 »
Cytat: "MariuszSka"
Cytat: "albert"
Ja bym to naprawiał we własnym zakresie, bez wymiany. To jest, oczywiście, moje zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać.


jak w ogóle się zabrać do naprawy takiego zarysowania?



Witam można to zrobić tak jak na tym filmiku ale trzeba mieć  sprzęt,zdolności ,miejsce i oczywiście czas

Film pokazujący jak wykonać samodzielnie naprawę lakierniczą elementu z tworzywa sztucznego (w tym przypadku jest to zderzak)" przy użyciu materiałów "AUTO-FIT". Jest to kompletny system dostępny w sieci Castorama. Oprócz systemu typu Spray w ramach programu dostępne są również materiały lakiernicze dla profesjonalnych warsztatów samochodowych.



lub

[/color]

MariuszSka

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2013, 23:15:00 »
Cytat: "tekla"
Cytat: "MariuszSka"
zarysowałem w Eli przedni zderzak
ekhm, ciekawe czy kiedyś przestanę czuć się nieswojo przy takich zdaniach...
Sorry za offtop.


Znam to uczucie, myśli momentalnie wędrują do tej jedynej.

[ Dodano: 2013-04-29, 07:59 ]
@Azahiel dzięki za info ale raczej sobie odpuszczę z powodu braku sprzętu i miejsca gdzie bym mógł to zrobić.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Kwiecień 2013, 22:20:36 »
Cytat: "MariuszSka"
Cytat: "tekla"
Cytat: "MariuszSka"
zarysowałem w Eli przedni zderzak
ekhm, ciekawe czy kiedyś przestanę czuć się nieswojo przy takich zdaniach...
Sorry za offtop.


Znam to uczucie, myśli momentalnie wędrują do tej jedynej.
.

MariuszSka przykro mi, pudło. Ja mam na imię Elżbieta. I jak ktoś nazywa Elantrę Elą, a w tym przypadku mówi jeszcze o jej zderzakach, to naprawdę jest dziwnie :P

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj 2013, 00:28:29 »
Zwłaszcza, że jeśli czuje się sentyment do ELI to nie rysuje się jej zderzaków :)

MariuszSka

  • Gość
[Elantra MD] Co zrobić z zarysowanym przednim zderzakiem ?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2013, 10:13:32 »
Cytat: "tekla"
Cytat: "MariuszSka"
Cytat: "tekla"
Cytat: "MariuszSka"
zarysowałem w Eli przedni zderzak
ekhm, ciekawe czy kiedyś przestanę czuć się nieswojo przy takich zdaniach...
Sorry za offtop.


Znam to uczucie, myśli momentalnie wędrują do tej jedynej.
.

MariuszSka przykro mi, pudło. Ja mam na imię Elżbieta. I jak ktoś nazywa Elantrę Elą, a w tym przypadku mówi jeszcze o jej zderzakach, to naprawdę jest dziwnie :P


to inna bajka - tego uczucia jeszcze nie doświadczyłem :P