Autor Wątek: dziwne piszczenie  (Przeczytany 6443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piterr

  • Gość
dziwne piszczenie
« dnia: 18 Kwiecień 2013, 15:02:01 »
Witam.

Dziwna sprawa, tak jak w temacie. Od jakiegoś czasu podczas dynamiczniejszej zmiany biegów na wyższe, da się usłyszeć dziwne głośne piszczenie z komory silnika. Dzieje się tak podczas wyciskania sprzęgła a wciskania gazu, zwłaszcza przy podjeździe na wzniesienia gdy trzeba dłużej potrzymać sprzęgło i dać więcej gazu lub po prostu gdy chce szybko przyśpieszyć. Jest to krótki dźwięk który kończy się wraz z puszczeniem sprzęgła. Nie słychać tego podczas spokojnej jazdy... Nie da się odczuć że ślizga się sprzęgło bo normalnie przyspiesza. Oczywiście nie dzieje się to na postoju, chyba że ruszam;) Co to może być?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2013, 22:19:24 »
Początki ślizgania się tarczy. Czeka Cię wymiana sprzęgła niestety. Miałem dokładnie ten sam objaw w poprzednim Accencie. Po wymontowaniu sprzęgła tarcza okazała się być w kiepskim stanie...

Piterr

  • Gość
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2013, 23:04:49 »
To mnie nie pocieszyłeś... Fakt że to dzieje się już pewnie z rok czasu. Staram się nie nadwyrężać i tak jeździć by unikać tego piszczenia. Jak długo może ono wytrzymać?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2013, 23:34:21 »
Ja jeździłem kilka miesięcy (przebiegi robiłem i robię bardzo niewielkie). W końcu podczas przeglądu mój mechanik zapytał czy chcę mieć niemiłą niespodziankę w trasie :-/

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2013, 23:43:16 »
W IC masz docisk F25004JC za 43 pln gorzej z tarczą i łożyskiem.

Łożysko znalazłem za 66 pln.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2013, 00:00:04 »
W Saga Auto komplet sprzęgła PHC VALEO (takie jak oryginał) 370.00 detal. Rozumiem, że dane w profilu (62kW) prawdziwe?

Piterr

  • Gość
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień 2013, 15:35:12 »
nie, 53kW. W profilu wybieram 1.5 8V 53kW, a system zmienia na 62kW.
Nie kalkuluje się sama wymiana tarczy?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2013, 21:32:18 »
Dane poprawiłem. W takim razie komplet sprzęgła PHC VALEO (takie jak oryginał) 360.00 detal. Sama tarcza 110. Czy się kalkuluje oceń sam. Oczywiście można wymienić samą tarczę tak jak można wymienić jeden klocek hamulcowy bo drugi ma jeszcze milimetr grubości i pośmiga jeszcze ze 2 tyg. tylko PO CO? Docisk i łożysko zapewne czasy świetności również mają za sobą. Roboty z tym sporo. Dziś wymienisz tarczę a za mies. padnie docisk i... ta sama robota drugi raz. Poszukaj tego zestawu na alledrogo a znajdziesz taniej.

Piterr

  • Gość
dziwne piszczenie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwiecień 2013, 12:50:13 »
Ok, dzięki wielkie.
Auto jeszcze w pełni sprawne i dobrze śmiga więc warto będzie dokonać tej naprawy. Pozdrawiam. :-)