Autor Wątek: [ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego  (Przeczytany 93289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Październik 2013, 22:39:50 »
Powiem szczerze że niewiele wnosisz do tej dyskusji. To ze tankowałeś Golda to tylko zadziałało na Twoją psychikę. Nie od dziś wiadomo że Paliwa premimum słabiej rotują na stacji -  są droższe i gorzej ( dłużej ) się sprzedają.. przez co łatwiej w okresie zimowym trafić na 'Letnie'

a to że zamarza to niestety wina braku podgrzewacza paliwa....

wytrysków nie rozbierałem pompy też nie - nie było potrzeby więc chyba o czymś to świadczy

szkoda że nie zrobiłeś pomiarów wtrysków przed i po zalaniu 2sówa :)

pozdrawiam

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Październik 2013, 23:21:16 »
Co do paliwa: Żona prowadzi stację benzynową (sieciową). Zbiorniki podlegają okresowemu czyszczeniu. Te benzynowe są z reguły czyste ale z dieslem już tak różowo nie jest.  Notorycznie tańszy diesel ma na dnie ze 400l jakiejś smoły (pozostającej z paliwa). Droższy diesel ma zbiornik czysty. Zgadnijcie, którego tankuję?

felkner

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Październik 2013, 08:09:43 »

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Październik 2013, 13:08:16 »
Być może to biokomponenty (nikt tego nie bada w laboratorium) ale w zbiorniku po droższym dieslu jest czyściutko. To jest moja odpowiedź w sporze, czy warto kupować droższego diesla. W dodatku firma, która te zbiorniki czyści twierdzi, że na wszystkich obsługiwanych przez nich stacjach zbiorniki wyglądają podobnie. Czyli: benzyna i "specjalny" diesel w miarę czyste a po "zwykłym" dieslu syf.
Tankujcie, co chcecie.  :lol:

felkner

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Październik 2013, 13:40:24 »

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Październik 2013, 23:20:04 »
Nie wiem kolego felkner,  co Ty chcesz właściwie udowodnić? Że tańszego paliwa sprzedaje się więcej niż droższego?  No jasne, że więcej. Tak jak tańszych aut sprzedaje się więcej i tańszej kiełbasy też sprzedaje się więcej niż droższej, co nie znaczy, że jest ona lepsza. Jest TAŃSZA. Ale do nakarmienia bezpańskiego psa w zupełności wystarczy. Dziecku bym jej nie dawał.
Do tego porównujesz eksploatację kilkunastoletniego auta, ciężarówek i maszyn budowlanych do nowych downsizingowych diesli. Ciężarówki (szczególnie paroletnie), maszyny budowlane mają silniki, które zmielą prawie wszystko, nie ma żadnego sensu lać im najdroższego paliwa, o ekonomii nie wspominając. Natomiast dla delikatnych wyżyłowanych nowych osobówek o małych pojemnościach i dużych mocach już to obojętne nie jest.
Nie wiem też, czemu tak się uparłeś na te własności smarne paliwa. Od smarowania są smary i oleje a paliwo ma się spalać. Piszesz, że jak wlejesz tańszego paliwa to zostaje Ci na olej. Analogicznie możesz kupić najtańszej kiełbasy, to zostanie Ci na flaszkę. Dla mnie bez sensu. Podsumowując ten wywód: lej sobie co chcesz, dolewaj czego chcesz i żyj długo i szczęśliwie. Pozdrawiam.

stalowiak

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Październik 2013, 10:22:31 »
Jeśli zastanawiam się nad olejem RAVENOL - jaki polecacie mi wybrać - pełny syntetyk, czy półsyntetyk? Bo z tego co tu wyczytałem wychodzi, że RAVENOL ma troszkę lepsze własności niż LM. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

felkner

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Październik 2013, 10:32:29 »

stalowiak

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Październik 2013, 10:47:40 »
Dzięki za odpowiedź.
Cytat: "felkner"
Chyba do i20 PB (2011) 1.2 16V R4 CVVT nie będziesz tego lać ?!
Jasne, że nie! Silnik 1,9 D konstrukcja renault pracująca w volvo.

felkner

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Październik 2013, 10:52:43 »

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] Dolewanie oleju do oleju napędowego
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Listopad 2013, 12:56:45 »
Witam
Od 2 m-c dolewam olej SCOOTER 2-TAKT PÓŁSYNT do ON  i jestem pod wielkim wrażeniem silnik pracuje o wiele ciszej i elastyczniej i co ciekawe zaczął mniej łykać paliwa ,aż żona zauważyła że nasz santek zaczął ciszej pracować :lol: Polecam Wszystkim

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Listopad 2013, 21:43:02 »
Waldemar-co dokładnie masz na myśli pisząc,że silnik pracuje elastyczniej? I jaka jest różnica w spalaniu? Tankujesz na tej samej stacji to samo paliwo,czy w różnych miejscach różne ON?I jaki przebieg zrobiłeś przez te 2-mies. dolewania Scootera?

felkner

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Listopad 2013, 08:52:28 »

Waldemar

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Listopad 2013, 17:37:04 »
felkner to między innymi dzięki tobie zacząłem  podawać mu oliwy  :mrgreen: Wielkie ukłony , temat trzeba przenieść bo ja właśnie czytałem o tym oleju i potem za Chiny nie mogłem tego tematu i postów nie mogłem z należć ,a tak wogule to przypadkiem gdzieś go wyszukałem w X30