Autor Wątek: Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?  (Przeczytany 2556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ScApi

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« dnia: 30 Marzec 2009, 17:49:40 »
Witam, nadszedł czas wymieny klocków hamulcowych w Poniaczu i pojawił się pierwszy dylemat, mianowicie chodzi o rodzaj klocków jaka jest różnica między tymi z "blaszką" a tymi bez "blaszki". Do tej pory Pony jeździł na Tych z Blaszką więc z wzorem w ręce udałem się do sklepu i moje zdziwienie Klocki z ową blaszką 85zł Klocki bez 65zł. Da się zamontować klocki bez tej blaszki ? W ogóle z ciekawości do czego ta blaszka jest w tych klockach ?

Żeby było wiadomo o co chodzi poglądowe Aukcje z Allegro:

http://allegro.pl/item575877685_klocki_hamulcowe_lantra_pony_wyprzedaz.html

http://allegro.pl/item580883597_hyundai_pony_accent_getz_klocki_hamulcowe_lj.html

piotr87

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2009, 19:34:33 »
ta blaszka do podłączenie do czujnika zużycia hamulców, momencie kiedy na hamulcach zetrze się okładzina to zapali Ci się kontrolka (ja u siebie w pony takiej kontrolki nie nie zaobserwowałem). Jasne ze da się zamontować te bez blaszki, jest nawet prościej bo nie musisz podłączać przewodu od czujnika :)

ScApi

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2009, 21:25:19 »
Jak by było jeszcze co podłączyć do tego wyprowadzenia może bym na to wpadł ;) u siebie ani takiej kontrolki nie widziałem a tym bardziej wyprowadzeń do niej a okładziny się skończyły. Więc wniosek że poprzedni właściciel założył co było dostępne.

Dzięki serdeczne za odpowiedz, jutro ruszam do sklepu. ;)

dominikg

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2009, 16:53:50 »
Ciekawe rzeczy kolego "piotr87" piszesz. A jak niby tą blaszkę podłączyć do instalacji samochodowej??
Widzisz jakieś wyprowadzenie, złączkę??
Pomysł miałeś dobry, owszem ta blaszka jest do sygnalizacji zużycia okładziny ciernej klocka. Tyle, że nie za pomocą kontrolki, a zwyczajnie.... piszczeniem o tarczę hamulcową informuje uszy kierowcy o tym, że już czas wymienić klocki.
Blaszka jest przycięta tak, że dotyka tarczy kiedy na klocku zostaje ok 3mm okładziny, wpada w wibracje i zaczyna popiskiwać jak widelec po szybie ;)

Pozdrawiam.

piotr87

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2009, 22:52:52 »
drogi kolego, napisałem przecież ze nie znalazłem żaden złączki do podłączenia, ale klocki te są dość uniwersalne więc pomyślałem że jeżeli w PONY nie ma złączki to nie znaczy że w innych modelach(lantra, coupe) też nie będzie, poza tym zerknij proszę na link który wysłał ScApi LINK i powiedz mi w jaki sposób ta blaszka ma ocierać o tarczę? ona jest skierowana w przeciwną zupełnie w przeciwną stronę.

dominikg

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2009, 00:36:46 »

mihu_24

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2009, 10:43:12 »
Wewnętrzne klocki - blaszka,zewnętrzne - bez blaszki i to wszystko tak ma być :-|

ScApi

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2009, 20:57:13 »
Odrobinke inaczej stare klocki wyglądały względem rysunku, blaszka jest ale kończy się mniej więcej w swojej połowie wygląda jak haczyk więc nie wiem czy to spełniało taką rolę jak te (swoją drogą nie wiem od jakiego auta) na rysunku.

dominikg

  • Gość
Klocki Hamulcowe, Jaka różnica ?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2009, 22:20:07 »
tak, rysunek jest poglądowy, nie konkretnie do twojego modelu. Przepraszam poprostu nie chciało mi się pisać w odpowiedzi na to że ta blaszka jest inaczej i jak niby ma dotykać tarczy. W odpowiedzi wysłałem rysunek, który mam nadzieje wyjaśnia jak to się dzieje, że blaszka informuje i zużyciu okładziny ciernej klocka ;)