Autor Wątek: [Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?  (Przeczytany 13749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agatka6

  • Gość
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:14:50 »
Prosze pomozcie.. od niedawna posiadam lantre kombi z roku 99, 2 tygodnie auto jezdzilo i zero problemu, ale od paru dni [podczas] gdy dodaje gaz to slysze piszczenie, taki dziwny glos, ale jak tez puszczam sprzeglo, wrzucam luz to tez slysze.. no i 4 bieg czesto nie wchodzi, i musze pomeczyc sie.. zajrzalam pod maske, i zauwazylam zbiorniczek w ktorym plyn jest na poziomie min. ale nie wiem co to za zbiorniczek i co mam tam trzeba wlewac, prosze pomozcie.. bo moze z powodu braku tego plynu mam te problemy.. zdjecia w zalaczniku[/color]

edycja tytułu + ort.
Jeden znak zapytania jest zdecydowanie wystarczający. Postaraj się też proszę bardziej zwracać uwagę na ortografię.
tekla

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:30:01 »
Na 90% skończyło się łożysko wyciskowe sprzęgła. Czy gdy zaczynasz powoli puszczać sprzęgło i auto rusza to dźwięki zanikają ?

Objawy wskazują, że trzeba zainwestować w nowe sprzęgło.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:46:41 »
To jest zbiorniczek od płyny układu sterowania sprzęgłem. Pewnie płyn jest czarny jak smoła więc należy go wymienić i odpowietrzyć cały układ. Płyn jest taki jak do układu hamulcowego czyli DOT-4. Jak się za to zabrać opisane jest tutaj   http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3323. Jak te zabiegi nie przyniosą poprawy to trzeba będzie zajrzeć głębiej.

agatka6

  • Gość
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:47:46 »
Cytat: "Złośnik"
Na 90% skończyło się łożysko wyciskowe sprzęgła. Czy gdy zaczynasz powoli puszczać sprzęgło i auto rusza to dźwięki zanikają ?

Objawy wskazują, że trzeba zainwestować w nowe sprzęgło.


Aha, a moze byc ze za malo plynu sprzegla? Ten zbiorniczek z zdjecia, to od sprzegla? Wszystkie biegi, procz tej 4, wrzucaja sie bez problemu, plynnie, tylko ten 4 bieg sprawia problem. Jak chce ruszac z samego sprzegla, bez dodawania gazu, to auto gasnie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2013, 22:55:06 »
Jeśli płynu było mało to jak wcisnełaś pedał sprzęgła to jego poziom mógł spaść tak że układ mógł się zapowietrzyć. Możesz spróbować dolać płyn kosztuje grosze może ten zabieg pomoże. Płyn na pewno nie był nigdy wymieniany i zalecałbym żeby to uczynić też kosztuje niewiele.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2013, 23:14:40 »
Sterowanie - sterowaniem. Może nie wchodzić 4 przez niski poziom płynu, sprzęgło może być gumowate ale czy dolejesz tam płynu na potęgę to piszczenie nie ustąpi bo łożysko zdechło zwłaszcza jeżeli na luzie też piszczy. Wiem bo też miałem a z doświadczenia wiem, że jeżeli się wysypie sprzęgło to można ładnie pokancerować sobie resztę aż po koło zamachowe - które raczej tego nie lubi. Sama 4 może nie wchodzić przez zużyte linki sterowania biegami lub źle wyregulowany lewarek zmiany biegów ale piszczenie to zły znak.

agatka6

  • Gość
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2013, 23:26:45 »
Cytat: "Złośnik"
Sterowanie - sterowaniem. Może nie wchodzić 4 przez niski poziom płynu, sprzęgło może być gumowate ale czy dolejesz tam płynu na potęgę to piszczenie nie ustąpi bo łożysko zdechło zwłaszcza jeżeli na luzie też piszczy. Wiem bo też miałem a z doświadczenia wiem, że jeżeli się wysypie sprzęgło to można ładnie pokancerować sobie resztę aż po koło zamachowe - które raczej tego nie lubi. Sama 4 może nie wchodzić przez zużyte linki sterowania biegami lub źle wyregulowany lewarek zmiany biegów ale piszczenie to zły znak.


czy moglbys polecic warsztat/serwis w Warszawie, gdzie uczciwie tanio wymienia to lozysko i ewentualnie jakie to sa koszty wymiany tego lozyska? Z tego co tu czytalam, to ludzie polecaja ifamex na wawelskiej, ale czy tam nie bedzie za droga  zabawa?

Poprawiam Ci wpisy zgodnie z informacją w profilu ale już nie wiem jakiej jesteś płci! Zdecyduj się! tekla

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2013, 23:31:20 »
Ja jestem ze śląska. Koszt wymiany sprzęgła to minimum ze 200zł. Jest trochę zabawy i dźwigania. Samo sprzęgło udało mi się kupić dwa lata temu w promocji na allegro na pierwszy montaż AISIN za około 200zł komplet - tarcza + docisk + łożysko.

mcdrive

  • Gość
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2013, 23:20:04 »
na wymiane sprzegła musisz przygotowac lekko 500zł jak nie masz chłopa pod reką co by to zrobił ;] za sama robocizne biorą od 300zł zwykle nie taniej, ciezko było by kogos znależc za 200zł, i sprzegło tez cięzko bedzie znależc za te 200zł, poszukaj może znajdziesz, napewno nie kupuj bylejakiej chinskiej podróby, bo 2x szybciej sie zuzyje i znowu taki koszt wiem bo sie nawymieniałem sprzegieł ;]

jak zabiora sie partacze za to to moga być później problemy

kiedys kupiłem renault Clio z rozsypanym sprzegłem, ktoś je juz kiedys widac było sam wymieniał bo sruby od poduszki skrzyni biegów były kombinowane , zbagatelizowałem to, wymieniłem sprzegło, śruby jakie były takie zostawiłem,
tego samego dnia którego wymieniłem sprzegło, przy cofaniu wyrwało mi śruby poduszki ze skrzyni biegów, skrzynia do wymiany bo całą obudowe rozwaliło ...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień 2013, 23:28:41 »
Najpierw trzeba rozstrzygnąć "zajrzelam" a potem "czytalem" czyli wybierasz na drzwiach trójkąt czy kółko  :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2013-04-16, 10:37 ]
Chaos, chaos we wszechświecie...

Hants

  • Gość
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2013, 13:13:16 »
A ja Ci Tekla współczuję - mnie by się w ogole nie chciało czytać i poprawiać tego chaotycznego opisu problemu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Jaki płyn do sprzęgła ?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Kwiecień 2013, 16:49:47 »
Jeszcze do poprawy jest tytuł "olej do sprzęgła".