Autor Wątek: [i20 PB] clasic + i dolozenie usb  (Przeczytany 23971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vqsoft

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Lipiec 2013, 12:39:33 »
Panowie dołożenie USB do wersji z przed liftu jest możliwe bez żadnej interwencji. W wersji po lifcie trzeba ciągnąć nową wiązkę....
Ojciec ma i20 2012 z przed liftu i usb działa bez problemu. Żona ma i20 2012 po lifcie i muszę kupić wiązkę aby to uruchomić..

charles

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Wrzesień 2013, 19:46:58 »
A u mnie wersja po lifcie i mam wersję tylko z wejściem AUX. Ale po rozebraniu panelu i zajrzeniu do wiążki kabli okazuje się, że jest ich tam całkiem sporo (ciut za dużo jak tylko na AUX). W dodatku wedle rozpisek i obrazków jakie są w tym poście to niby piny, które odpowiadają za AUX ja mam wolne... Mam dziwne wrażenie, że inaczej są rozmieszczone piny w wersji sprzed i po lifcie. Tym bardziej, że kolory kabli pasują mi do standardu USB. Żeby się nie wpędzać w koszta to chyba wezmą jakiś stary przedłużacz USB, przetnę go i podepnę pod wtyczkę wedle kolorów. Wtedy sprawdzę, czy to działa. Tym bardziej, że nie chcę montować oryginalnego panelu (po pierwsze drogi - używka około 80zł, po drugie nie chcę, żeby był widoczny dla gówniarstwa - po co ma kusić włożony pendrive, a po trzecie różne rzeczy się kładzie na tę półeczkę i nie chcę, żeby coś uszkodziło wystający pendrive). Wolę podciągnąć gdzieś kabel w inne miejsce. W końcu aż tak często się tego USB nie wypina. Najpierw jeszcze sprawdzę napięcie na czerwonym kablu w tej wtyczce i jeżeli tam jest 5V (standard USB) to pewnie będzie działać.

Dam znać na dniach.

kevin55

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Wrzesień 2013, 07:10:05 »
charles, dobry pomysł z tym pociągnięciem kabla z usb gdzieś indziej np do schowka, jak ci się uda to rozczytać to prosimy o opis. :mrgreen:

charles

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Wrzesień 2013, 09:55:30 »
Kwestia jest tylko taka, że w kostce jest rzeczywiście tyle kabli ile potrzeba do wersji bez USB - chyba 8, a z USB ma być 12...

To do sprawdzenia.

Ale przyjmijmy inną taktykę. Powiedzmy, że w kostce przy gałce zmiany biegów nie ma instalacji. W takim razie radio jest przystosowane?? Wystarczy pod nie podpiąć kabel?? Czy radio też okroili z tej funkcji?? Ktoś już wyjmował radio z wersji po lifcie?? Jest gdzieś instrukcja??

Jeżeli tak jest to spreparowałbym odpowiedni kabel i podpiął bezpośrednio pod radio.

vqsoft

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Wrzesień 2013, 22:10:17 »
Panowie jest chyba kibel w wersji po lifcie. wiązka jest całością idzie od ecu do radia i peryferii...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Grudzień 2016, 13:21:24 »
Odpowiedź dla Jesionki

USB+AUX z innych modeli będzie pasowało oczywiście o kształcie prostokąta. Wtyczka we wszystkich modelach jest 16-pinowa. Oryginalnie masz AUX  96120-1J100, a USB+AUX to 96120-1J000.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=usb%20hyundai&search_scope=category-620&bmatch=s0-aut-1-4-1025

Radio masz 96100-1J211UX i obsługuje USB+AUX, nie obsługuje sterowania z kierownicy. Teoretycznie na zdjęciach są przewody USB 1,2,3,4 choć w innych kolorach niż jest to na schemacie.



Jesionki

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Grudzień 2016, 14:36:38 »
Czy mam rozumieć, że z dużym prawdopodobieństwem USB będzie działało razem z AUX po podłączeniu panela?  :-D  Czy masz pewność?

[ Dodano: 2016-12-03, 16:29 ]
OK kupiłem to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6606079973

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Grudzień 2016, 19:23:58 »
Tak 100%

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Grudzień 2016, 23:30:54 »
Panowie:) W każdym radiu da się dołożyć USB.

Jesionki

  • Gość
clasic + i dolozenie usb
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Grudzień 2016, 17:49:49 »
Cytat: "kosmos2011"
Tak 100%


Tak miałeś rację  :-)  Wszytko działa jak należy... Wielkie dzięki  :mrgreen:
Jedyny problem to ustawienia audio. Nie można przechodzić na regulacje poszczególnych zakresów dźwięków. System ikonowy - takie kratki. Po wejściu w audio można tylko ustawić basy, a nie można przejść na sąsiednie okienka średnich tonów i sopranów oraz pozostałych regulacji. Chyba że nie wiem którym klawiszem się to robi, ale próbowałem wszystkiego.
Komputer działa w pełni USB również. Pojawiło się również menu Bluetooth, ale z wiadomych przyczyn nie działa.
Jeszcze raz wielkie dzięki  :lol: