Autor Wątek: Spryskiwacze  (Przeczytany 2371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Spryskiwacze
« dnia: 26 Marzec 2009, 17:29:24 »
Witam
Może ktoś sobie już poradził z tym problemem. Ciągle mi się zatykają dysze spryskiwacza. Pompka pracuje i wywala wodę ze wszystkich możliwych łączeń, a przez dysze iść nie chce. Czyszczenie pomaga na dwa dni i znowu to samo.
Używam płynu na zimę do -27 stopni.
Może ktoś ma pomysł? Myślę już nawet nad rozwierceniem dysz.

gooder

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2009, 18:12:10 »
to ty masz coś w zbiorniku a nie w dyszach :) ja jak przez rok nie miałem płynu i potem nalałem to w momencie sie zapchały . wykręć zbiornik , wylej płyn i zobacz co masz na dnie :)

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2009, 19:15:34 »
Za późno :-P . Rozwierciłem do fi 1mm. Na razie działa. Jak będę miał dalej problemy, zrobię jak radzisz.
Pozdrawiam

voodoo90

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2009, 21:54:18 »
A ja co jakis czas biore strzykawke, wode, przykladam do spryskiwacza i przedmuchuje :) efekt jest taki ze ze tak powiem sika ladnie :)

Delmin

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Marzec 2009, 09:42:13 »
Witam
Ja tez mam taki problem ze spryskiwaczami, dokładnie z dyszą. Cały czas sie zatykają. Przewody mam nowe bo sam wymieniałem, pompka tez nowa. Ostatnio wyjąłem spryskiwacze i pojechałem na stacje benzynową, wziąłem powietrze do pompowania opon i przedmuchałem je. Efekt bardzo fajny, Spryskiwacze lały nawet na samochody za mną :o Ale znów sie zatkały. Trzeba będzie kopić inne :(

Cendra

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec 2009, 12:16:20 »
w zbiorniczku musi być syf który zapycha dysze, nie ma innego wyjścia :roll:

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec 2009, 17:50:32 »
Dzisiaj opróżniłem zbiorniczek, nie było syfu, nawet jak był wcześniej to przeleciał przez większe dziury. No i całe szczęście działa dalej :) .

gooder

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec 2009, 21:21:55 »
może teraz już sie poprawi na stałe :)

norton91

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Marzec 2009, 22:11:00 »
Kurcze mam ten sam problem <co?>

Cendra

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Marzec 2009, 22:49:56 »
Cytat: "norton91"
Kurcze mam ten sam problem <co?>

tzn :?:

Bachna

  • Gość
Spryskiwacze
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marzec 2009, 12:44:50 »
mi też się wiecznie zapycha - już kilku mądrych próbowało coś z tym zrobić, ale problem ciągle wraca :-/

pioter2647

  • Gość
spryskiwacze zatykanie
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2009, 22:12:03 »
No to u mnie jest całkiem nieżle. w moim poniaczu przytkało sie tylko raz, jedna dziurka w jednej dyszy.
1.Najpierw ściągnąłem ramiona wycieraczek
2.Potem odkręciłem 4 plastikowe zapinki podszybia
3.Troszke manipulując manualnie ściągnąłem podszybie (czarne plastikowe)
4.Umiejętnie siągnąłem wężyki od dyszy które sa pod podszybiem schowane
5.Następnie przedmuchałem powietrzem z kompresora, niestety nadal jedna dziurka była zapchana wiec przetkałem cieniutkim miedzianym drucikiem
6. Kilkukrotnie pozwoliłem sobie na zalanie zbiorniczka płynem i wypsikanie go z powrotem do butelki - niby syfu nic nie poleciało - ale na wszelki wypadek można tak zrobić.

Przy okazji wyszysciłem ten cały syf znajdujący sie pod podszybiem (duzo sie tego nazbierało). Zmontowałem wszytko i psika ze aż miło.
Niestety z ustawieniem kierunku sikawek był mały problemale rozwiązałem go w należyty sposób. włożyłem drucik do dziurki w dyszy i takim sposobem ustawiłem ze sika naszybe a nie po dachu.