Autor Wątek: CERAMIZER czy ktoś stosował ?  (Przeczytany 4722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stefan811

  • Gość
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« dnia: 08 Kwiecień 2013, 15:57:12 »
Witam,
Interesują mnie opinie na temat Ceramizera, czy ktoś stosował do skrzyni lub silnika? Interesują mnie tylko wypowiedzi osób które same używały a nie piszące: ktoś coś mówił, gdzieś słyszałem nie bo nie ipt.

KAROL208

  • Gość
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2013, 20:01:07 »
Stosowałem w starej sonacie z 91r zalalem do silnika CERAMIZER przed zalaniem wykres kompresji wygladal TAK   po  bylo ponad 11 i co ważne równe ciśnienie na każdym cylindrze.
Zastosowałem również  do silnika w tym aucie ale już mu nie pomogło, zapieczone były pierścienie olejowe
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Jcrd5ml1pyg
Do skrzyni zalałem również (instrukcja pisze żeby przejechać jednorazowo na wstecznym jakiś tam dystans pamiętam jak dziś jak jechałem po mieście na wstecznym )  Może troszkę ciszej skrzynia pracowała po zastosowaniu ceramizera.

W obecnej sonacie również mam zalany ceramizer do silnika lecz nie mierzyłem kompresji przed zalaniem. Skutków ubocznych nie mam co ważne troszkę ciszej zawory pracują przy zimnym silniku.
Najlepiej zmierz kompresję przed zalaniem specyfiku i zobaczysz później sam.

Leloo

  • Gość
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2013, 16:00:34 »
Witam, niedawno zastosowałam ceramizer do silnika w swoim Matrixie 1.5 CRDi. Przejechałam dopiero 300 km od wlania, ale mam już następujące spostrzeżenia:
- zmniejszyło się stukanie zaworów na zimnym silniku
- lepiej odpala po nocy
- nie zauważyłam zmniejszenia zużycia paliwa (ale może po większej liczbie przejechanych km dopiero coś będzie widać)
- auto ogólnie zaczęło chodzić bardzo równo i tak jakby lekko podwyższyły mu się wolne obroty
Stosował również mój tata w swojej Toyocie D-4D. Miał taki przypadek, że oddał turbinę do regeneracji. Po regeneracji okazało się, że turbina wydaje dziwne "skrzecząco-zgrzytające" dźwięki. Facet z serwisu turbin polecił pozmieniać wszystkie oleje itd. przed montażem regenerowanej turbiny, tak też było zrobione. Niestety dźwięki było słychać nadal. Tata zalał ceramizer i zgrzytanie ucichło. Nie wiem co się stało, ale wydaje się, że nastąpiło jakby lepsze smarowanie całego układu.
Jeśli wystąpią jakieś dodatkowe efekty po dłuższym użytkowaniu z ceramizerem, na pewno napiszę. Pozdrawiam.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2017, 08:49:13 »
Temat już stary, ale jest to i tu pisze.
W sobotę wymieniłem olej i dodałem do silnika ceramizer ten nasz krajowy a do skrzyni automat dodałem też ceramizer(rewitalizant) Xado.
 Co mnie skłoniło??
Kuzyn miał w swojej KIA SPORTAGE problem z wyjąca pompa wspomagania. Dodał właśnie ceramizer do wspomagania i co i po tym zabiegu pompy praktycznie nie słychać.
Zacząłem drążyć temat i zdecydowałem się profilaktyczne dodać te środki, raz się żyje:) Z silnikiem jak i automatem nie miałem problemów no może z rana przez parę sekund było słychać któryś popychacz zaworowy.
Na tym zestawie dopiero zrobione 100kilometrów,ale mam wrażenie,że teraz rano praktycznie hydrauliki nie słychać. Zobaczymy jak przejade te 1500 kilometrów,bo przez tyle to ma się tam układać.
Więcej informacji później .




Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2018, 05:57:58 »
To tak.
Od czasu dodania ceramizera do silnika minęło jakieś 4tys km na liczniku i...
-przed dodaniem silnik z rana pięknie cykał hydrauliką teraz praktycznie to nie występuje.
-silnik pracuje lepiej tak gładko czy się jakoś wyciszył może trochę.
Samochód stoi cały czas na zewnątrz odpalanie w te mrozy bez problemu a rok temu myślałem, że akumulator już do wymiany a tu niespodzianka.
Moim zdaniem im więcej kilometrów zrobione na tym specyfiku tym jest lepiej. To jest bardzo mała dawka i chyba trzeba dać jej czasu na działanie. Inne tego typu specyfiki może też działaj ale tam dolewa się prawie pół litra.
Według mnie coś to daje i jak na razie będę to stosował.

Offline lucasy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2018, 08:15:20 »
Stosowałem ceramizer zarówno w swoim wole roboczym (80 B3) jak i w Santku. Zastosowałem raz i po przebiegu 30-50kkm nie widzę żadnych zmian. Audi jak na zimnym klepało regulatorami tak klepie dalej, jak pił trochę oleju tak pije nadal.

W Hyundaiu co prawda z silnikiem nie dzieje się nic złego, ale żadnych różnic ani w spalaniu ani w pracy silnika nie zauważyłem. Tak wiec, u mnie to nie zrobiło nic :)

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2018, 08:30:28 »
No wszysto zależy pewnie od stopnia zużycia. U mnie pomogło i tyle.
Prewencyjnie będę vto stosował.
Do skrzyni AT dodałem xado,ale tu nie zauważyłem nic. Ani na plus ani na minus,ale też ze skrzynią nie było problemów raczej profilaktyka i ciekawość.
Moje zdanie jest takie, że zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc.
Oczywiście nikogo nie namawiam do wlewania takich rzeczy.

Coś to daje a przynajmniej zmniejsza tarcie.



Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
CERAMIZER czy ktoś stosował ?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2018, 20:48:24 »
Aktualnie stosuję mogę potwierdzić, iż po przejechaniu ok. 2 tys. km silnik trochę ciszej pracuje. Na internecie oglądałem filmik gdzie był testowany mocy może nie przyrosło ale wyrównało ciśnienie na tłokach więc prowadzący pomimo, iż był sceptycznie nastawiony to jednak przyznał,że coś pomaga a wyrocznią było dla niego wyrównanie ciśnienia na poszczególnych cylindrach.