Autor Wątek: [Santa Fe SM] Prośba o pomoc  (Przeczytany 2743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemas39

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« dnia: 06 Kwiecień 2013, 21:52:05 »
Witam, jestem posiadaczem Santa fe rp 2001 poj. 2,4   107 KW  benzyna/LPG  Od roku mam problem z silnikiem i żaden mechanik nie może mi pomóc. Pali się kontrolka check. Po podłączeniu komputera pokazuje zbyt ubogą mieszankę ( żadnego innego błędu) Kiedy odpalam rano auto na benzynie silnik wchodzi na wysokie obroty i po chwili gaśnie. Zdarza się również, że obroty są wysokie ale po naciśnięciu pedału gazu lub ruszeniu obroty nagle spadają a silnik traci momentalnie moc i pracuje bardzo nierówno. Pomaga naciśnięcie kilkukrotne pedału gazu. Po ruszeniu ma problem z przyspieszenie i szarpie. Jednak kiedy wcisnę pedał gazu do deski nagle odzyskuje moc i pędzi jak oszalały.Kiedy przełączy się  na gaz nagle silnik pracuje równo lecz nie ma też pełnej mocy i zdarza się że w trakcie przyspieszania szarpie tak jakby nie miał paliwa. Do tej pory wymieniłem bez efektu: przepływomierz, sondę lambda, świece i przewody, filtr powietrza, pompę i filtr paliwa. Proszę pilnie no pomoc ...

rybkin

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2013, 22:41:46 »
sterownik kompa ci padł

przemas39

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2013, 22:49:47 »
komputer serwisowy nie pokazałby usterki sterownika komputera?

rybkin

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2013, 23:10:47 »
A nu,miałem te same objawy w Vectra B 97",wymieniłem te same części co piszesz.Po wszystkich wymianach na kompie wyszło ze błąd w elektryce,chciwi pracowniki ASO powiedzieli ze to raczej sterownik.Naprawa sterownika w ASO  w Gdańsku przekraczała wartość samochodu.Myślałem ze w twoim przypadku,może być to samo,tylko strzelałem
.Pozdrawiam

przemas39

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2013, 23:12:54 »
Wezmę to pod uwagę :)  dzięki za podpowiedź  Pozdrawiam!

rybkin

  • Gość
[Santa Fe SM] Prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2013, 23:14:06 »
Pozdrowionka!