Autor Wątek: [Elantra XD] ELANTRA - wadliwa elektryka szyb, zegarek, central lock  (Przeczytany 965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bcl

  • Gość
ELANTRA - wadliwa elektryka szyb, zegarek, central lock
« dnia: 24 Marzec 2009, 02:32:53 »
Witam,

Mam problem z czescia instalacji elektycznej wewnatrz auta (Elantra 2001 hatchback).
Sa to kolejno:

1. Przelaczniki szyb elektrycznych - nie dziala czesc przelacznikow. Tzn przykladowo - szyba lewego tylnego pasazera w dol nie dziala u pasazera, a w gore nie dziala u kierowcy. I tak dalej. Przy pewnej gimnastyce mozna wszystko otwierac i zamykac, ale jest to troche niewygodne. Co zrobic zanim pojade do naprawy?

2. Zegarek - Tutaj objawy sa takie, ze zegarek raz chodzi, a raz nie. Po wyjeciu kluczyka ze stacyjki sie wylacza - to chyba normalne (?) - ale po ponownym wlozeniu mamy juz 3 mozliwosci: zegarek wcale sie nie wyswietli; wyswietli sie, ale ze zresetowanym czasem, wyswietli sie z czasem ok. Co radzicie kumy?

3. Central lock - Z zamykaniem/otwieraniem centralnym jest tak, podobnie jak z zegarkiem. Na szczescie nie dziala dosyc rzadko, czasem po kilku probach lapie central. Jednak ta nieprzewidywalnosc jest zastanawiajaca.


Moja ogolna teoria nt. przyczyn ww. zjawisk jest taka, ze wszystko to dzieje sie przez wilgoc. Auto bodaj przez kilka miesiecy stalo nieuzywane. Zawsze stoi pod golym niebem. Czesto pada tu deszcz. Jednak w sprawach samochodowych jestem kompletnym laikiem i taka teoria niewiele mi daje, wiec pytam Was o rade.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2020, 15:55:25 przez Brt »

spina205

  • Gość
ELANTRA - wadliwa elektryka szyb, zegarek, central lock
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2009, 19:40:49 »
Najpierw bym próbował sprawdzić styki czy są zaśniedziałe ewentualnie je poczyścić papierkiem, a potem użyć środka chemicznego do czyszczenia styków.
Jak to nie pomoże to próbnik i sprawdzanie czy dochodzi prąd. Więcej mi do głowy nie przychodzi mozliwości teraz.