Autor Wątek: [i30CW] Problem z odpalaniem na zimnym  (Przeczytany 3341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mikolaj8812

  • Gość
[i30CW] Problem z odpalaniem na zimnym
« dnia: 03 Kwiecień 2013, 22:59:14 »
Witam, chciałbym zapytać czy może któremuś z forumowiczów zdarzył się taki problem. Mianowicie gdy auto jest zimne po podgrzaniu świec muszę kręcić ok 5 sekund żeby odpalił , gdy już odpali silnikiem zaczyna delikatnie szarpać i zaczyna sie zadyma na niebiesko (szczypiące w oczy spaliny), po chwili sytuacja stabilizuje się i jest normalnie- nie widać żeby kopcił ale szczypiący smród pozostaje. Gdy auto jest rozgrzane to nie ma takiego problemu, pali od razu lecz smród spalin pozostaje . Wymieniłem świece żarowe,  filtr paliwa (ten pod ręczną pompką), rozebrałem nawet egr żeby sprawdzić czy sie tłoczek rusza ale wszystko jest ok, podpiąłem pod komputer i nie pokazał żadnych błędów aktualnych jak i freez frame.
Proszę o pomoc lub może znacie jakiś dobry warsztat z okolic Krakowa?
Pozdrawiam

Offline wwojtas77

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[i30CW] Problem z odpalaniem na zimnym
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2013, 11:33:45 »
a może przyciera się któryś z wtryskiwaczy?

pawelzielony

  • Gość
[i30CW] Problem z odpalaniem na zimnym
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2013, 09:20:56 »
Wymieniłeś filtr paliwa ? jeśli masz go zdrowo zapchanego możesz mieć kłopoty tak jak napisałeś.... Ja miałem coś podobnego tylko przez 3-4 sek. a wymiana pomogła...

mikolaj8812

  • Gość
[i30CW] Problem z odpalaniem na zimnym
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2013, 16:44:56 »
Kolego pawelzielony wymienilem,  co zreszta napisalem wczesniej ,  zrobilem jeszcze probe ze sloikami i nadmiarami ze wtryskow  i jeden ze sloikow napelnia sie duzo Szybciej wiec wina bedzie chyba lezala po stronie wtrysku.  Dzieki za zainteresowanie.