Autor Wątek: Accent - stukająca klapa bagażnika  (Przeczytany 1903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« dnia: 21 Marzec 2009, 16:44:16 »
Witam!
Mam kolejne pytanie, a mianowicie: czy da radę coś zrobić z tłukącą się klapą bagażnika? bo już powoli zaczyna mnie to denerwować- słychać stukanie na każdej nierówności :-/ problem ze stukającą półką wyeliminowałem za pomocą kawałków gąbki podklejonej od spodu półki ;-) i spokój, gorzej z całą klapą... także może ktoś miał podobny problem i wie co można z tym zrobić?!

pozdr. Jakub

wlad

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2009, 17:59:24 »
ja w swoim accencie 2 mialem podobny problem-do pewnego momentu probowalem to wyeliminowa,bez skutku.po wymianie szyby w klapie doszla do tego nietrzymajaca sie na zatrzaskach opaska okna i wtedy dalem sobie spokoj :evil:

adams502

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2009, 08:45:46 »
Witam. O ile się nie mylę powinieneś tylko wyregulować zamek i będzie wszystko ok. Otwórz bagażnik i od wewnętrznej strony progu bagażnika będziesz musiał ściągnąć plastikową osłonę pod którą znajduje się trzpień zamka 81210B i popuść jego śruby 1125DA. Następnie przesuń go w dół (o ok 1mm), dokręć śruby i spróbuj zamknąć klapę, czynność tą powtarzaj aż do optymalnego ustawienia (tak żeby po zamknięciu nie było luzu i żeby nie trzeba było bardzo trzaskać klapą podczas zamykania (sytuacja ma miejsce kiedy zabardzo obniżysz trzpień))

wlad

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2009, 10:09:21 »
Cytat: "adams502"
Witam. O ile się nie mylę powinieneś tylko wyregulować zamek i będzie wszystko ok.

u mnie przykladowo zadnego luzu nie bylo a mimo to stukalo. :cry:

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2009, 10:55:08 »
Cytat: "adams502"
Witam. O ile się nie mylę powinieneś tylko wyregulować zamek i będzie wszystko ok....

Witam!
Dzisiaj sprawdzę czy to pomoże, tylko niech w końcu podniosę 4 litery z łóżka :P i oczywiście dam znać jak poszło!

Dzięki za odpowiedzi!
pozdr. Jakub

---------------edit----------------
zrobiłem jak pisałeś, niestety, nadal słychać stukanie, trzeszczenie itp :/ jutro jeszcze coś z tym pokombinuje, żeby choć trochę zminimalizować te odgłosy- dodatkowo jeszcze raz podkleję gąbki pod półkę, bo zauważyłem, że gąbka się już ubiła. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co można z tym zrobić?!

pozdr. Jakub

chris.fm

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec 2009, 17:22:18 »
ja miałem problem z tzreszcząca klapą bagażnika na niewównościach. okazało się że ocierrają o siebie gumy które stykały siee przy zamkniętym bagazniku. przesmarowałem smarem i wszystko ok.

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec 2009, 17:55:12 »
Cytat: "chris.fm"
ja miałem problem z tzreszcząca klapą bagażnika na niewównościach. okazało się że ocierrają o siebie gumy które stykały siee przy zamkniętym bagazniku. przesmarowałem smarem i wszystko ok.

Ok spróbuję i tego ;) choć na 90% żegnam się z Accentem (być może na rzecz nowszego modelu Accenta :) ) za jakieś 2-3 tygodnie to i tak coś mnie trafia jak tak ta klapa stuka wrr :[

Cien

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Marzec 2009, 01:46:07 »
Za to powinny być opowiedzialne gumowe odboje po obu stronach klapy.
Powinny być w klapie oraz w karoserii w miejscu pokrywającym się z tymi od klapy.
Mogą być stare wyrobione, bądź któregoś nie ma, lub jest naderwane.

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Marzec 2009, 12:02:25 »
Cytat: "Cien"
Za to powinny być opowiedzialne gumowe odboje po obu stronach klapy.
Powinny być w klapie oraz w karoserii w miejscu pokrywającym się z tymi od klapy.
Mogą być stare wyrobione, bądź któregoś nie ma, lub jest naderwane.

Odboje są, choć mogą być już wyrobione, choćby przez to, że samochód swoje lata ma(95' rok). Jak pogoda dzisiaj pozwoli-aktualnie deszcz wrr, to coś pokombinuje z tym. Po regulacji zamka niby jest trochę lepiej i teraz mam inny dźwięk :D taki bardziej skrzypiący... Także teraz czas na sprawdzenie tych gum.

pozdrawiam, Jakub

p.s. następny samochód jaki by nie był, ale ma być w środku cicho, i nic, ale to nic nie może w nim stukać, skrzypieć itp... ;-)

Cien

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Marzec 2009, 12:14:44 »
Cytat: "Bunias"

p.s. następny samochód jaki by nie był, ale ma być w środku cicho, i nic, ale to nic nie może w nim stukać, skrzypieć itp... ;-)

Ja mam taki sam i jest cichutko, więc nie ma co na niego narzekać - tylko się tym zająć ;)
Zmieniać samochód dla prostego problemu <hahaha>

Można łatwo podnieś ten odbój w razie czego.
Np. odkręcić i podłożyć dodatkowa gumka o wysokoci 2-3mm (np ze starego dywaniku od auta), w karoserii auta te odboje maja dlugie sruby :)

To te odboje mają na sobie trzymać ciężar klapy i tłumić hałas, a zamek ma lekko dociągnąć właśnie klapę do tych gum. (moim zdaniem)

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Marzec 2009, 15:24:55 »
Cytat: "Cien"
Cytat: "Bunias"

p.s. następny samochód jaki by nie był, ale ma być w środku cicho, i nic, ale to nic nie może w nim stukać, skrzypieć itp... ;-)

Ja mam taki sam i jest cichutko, więc nie ma co na niego narzekać - tylko się tym zająć ;)
Zmieniać samochód dla prostego problemu <hahaha>

....


samochód zmieniam nie przez to, spokojnie ;-) zmieniam, bo potrzebny jest mi aktualnie większy, przede wszystkim z drzwiami z tyłu ;-)

No nic, ciepło w końcu, deszczu brak, lecę kombinować z tą klapą.
pozdr. i dzięki za odpowiedzi!
Jakub

chris.fm

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Marzec 2009, 00:10:30 »
u mnie w właśnie te odboje skrzypiały. trocho oleju lub smaru i cisze będzie. smaruj i daj znac

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Marzec 2009, 11:06:00 »
Cytat: "chris.fm"
u mnie w właśnie te odboje skrzypiały. trocho oleju lub smaru i cisze będzie. smaruj i daj znac

Wczoraj podłożyłem kawałek gumy pod te odboje - stukać przestało, no prawie przestało ;) ale skrzypi, także dzisiaj/jutro spróbuję ze smarem. Dam znać czy pomogło!
pozdr. Jakub

Cien

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Marzec 2009, 18:44:20 »
Cytat: "Bunias"
Cytat: "chris.fm"
u mnie w właśnie te odboje skrzypiały. trocho oleju lub smaru i cisze będzie. smaruj i daj znac

Wczoraj podłożyłem kawałek gumy pod te odboje - stukać przestało, no prawie przestało ;) ale skrzypi, także dzisiaj/jutro spróbuję ze smarem. Dam znać czy pomogło!
pozdr. Jakub

Nie zwykłym smarem, tylko takim który jest przewidziany np. do uszczelek gumowych, zwykle na bazie silikonu.

Może spróbuj także wyregulować, ten zamek aby ciut mocniej dociągał klapę ?

Bunias

  • Gość
Accent - stukająca klapa bagażnika
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Marzec 2009, 21:22:28 »
Cytat: "Cien"
Cytat: "Bunias"
Cytat: "chris.fm"
u mnie w właśnie te odboje skrzypiały. trocho oleju lub smaru i cisze będzie. smaruj i daj znac

Wczoraj podłożyłem kawałek gumy pod te odboje - stukać przestało, no prawie przestało ;) ale skrzypi, także dzisiaj/jutro spróbuję ze smarem. Dam znać czy pomogło!
pozdr. Jakub

Nie zwykłym smarem, tylko takim który jest przewidziany np. do uszczelek gumowych, zwykle na bazie silikonu.

Może spróbuj także wyregulować, ten zamek aby ciut mocniej dociągał klapę ?

zamek w pierwszej kolejności został wyregulowany, a odboje już posmarowane i wydaje mi się, że jest znacznie lepiej- choć nie miałem czasu sprawdzić dokładnie(bo stety/niestety trzeba się uczyć na exam jutrzejszy...) ale sprawdzę jak tylko będę mieć chwilę wolną. A tym czasem dziękuję Wam wszystkim za cenne rady!!
pozdrawiam,
Jakub