Autor Wątek: [ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownic  (Przeczytany 8882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aia3

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownic
« dnia: 03 Kwiecień 2013, 16:44:25 »
Mam ix35 od kilkunastu dni i denerwuje mnie usztywnienie kierownicy w środkowym położeniu przy szybkości ponad ok. 30 km/h. Jest jakieś 2 stopnie swobodnego ruchu, a potem opór i kierownica skręca, ale i tak dosyć ciężko. czy wszystkie wspomagania elektryczne tak mają?

grzegon

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2013, 20:34:47 »
w moim też coś takiego wyczuwam i także mnie to denerwuje

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2013, 00:03:38 »
nie wiem jak to dokładnie się nazywa, może progresywne wspomaganie, czy jakos tak, w każdym bądź razie, wszystko jest okay ... po lifcie będą 3 programy wspomagania kierownicy: sport, comfort i chyba offroad - jeżeli nic nie pokręciłem.

spytaj w ASO czy mogą Ci to przeprogramować.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2013, 08:09:12 »
Dziwi mnie to zachowanie ukł kierowniczego, u mnie wszystko jest ok. Przecież działanie ukł opiera się wyłącznie na wspomaganiu go przez silnik elektryczny...

piotrpvi

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2013, 12:40:38 »
nazwijmy, że to wina elektrycznego wspomagania zależnego od prędkości.
Kto tego nie miał jeszcze w łapkach bardzo trudno się przyzwyczaić, zwłaszcza w autku tej wielkości i wagi.

aia3

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwiecień 2013, 16:24:32 »
... i byłem w serwisie,i coś niby zrobili przy oprogramowaniu i miało być dobrze (komputer nie pokazuje żadnych błędów). Przejechałem się innym ix35 i jest to samo. Ten układ kierowniczy z tym wspomaganiem to porażka!!! Do 20km/h pracuje dobrze, a potem zyje własnym życiem, czyli brak płynności działania, nieprecyzyjna praca, cięzka praca przy skręcaniu pow 20km/h. Samochód OK, ale to wspomaganie kierownicy NIEUDANE.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwiecień 2013, 20:17:30 »
Ja wiem, czy nieudane?... Pojeździsz i przyzwyczaisz się. Na początku wydawało mi się, że za bardzo się usztywnia ze wzrostem prędkości ale szybko przywykłem. Dla mnie jest OK.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwiecień 2013, 23:26:05 »
hmm to raczej norma dla elektrycznego wspomagania.. porównując z clio to i tak w ix dział rewelacyjnie..

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwiecień 2013, 23:40:46 »
aia3 pojeździj autem pół roku i wtedy się wypowiedz. To tak, jak ja bym napisał zaraz po zakupie, że w ix35 wsteczny jest do bani, bo wchodzi odwrotnie niż w Focusie którym śmigałem 5 lat. A przez to nie jednokrotnie zamiast cofać, ruszałem do przodu. Ja z układem wspomagania nie mam żadnych problemów, kwestia przyzwyczajenia, taka charakterystyka tego układu.

Toms

  • Gość
[ix35 EL] Czy jest możliwość regulacji wspomagania kierownicy?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Kwiecień 2013, 11:07:14 »
Odnośnie układu kierowniczego ix 35 , to niestety zgłosiłem już problem w serwisie, chodzi o stuki (tak jakby był luz na kierownicy) podczas parkowania i jazdy z małą prędkością do 40 km/h ( wtedy kiedy przekładnia pracuje bardzo lekko), auto jest nowe ( kupione z rocznika 2012) i przejechałem1500 km!!!! to jest dla mnie jakieś nieporozumienie, prawdopodobnie przekładnia zębata do wymiany, byłem w zeszłą sobotę w serwisie  okazuje się, że to drugie auto z rocznika 2012r. zgłoszone z tym problemem w tym tygodniu - moje 1.6 GDI, tamto 1.7 diesel, zamówili przekładnie i wymienią w tym 1.7 i dadzą mi znać czy pomogło :( wtedy podstawię mojego. Okazuje się że po problemie stuków w zawieszeniu zgłaszanych przez innych użytkowników forum dochodzi problem z przekładną w nowych ixach. Chyba kontrola jakości w Czechach szwankuje :(. Autko naprawdę super jeździ się rewelacyjnie , ale takie rzeczy nie powinny się zdarzać w nowych autach :shock:
Muszę was zmartwić pytałem o amortyzatory pomimo zgłaszanych usterek dalej montują te stare, żadne tam poliftowe :-?
Dam znać jak rozwiążą mój problem, może dotyczy to aut z tego rocznika, może kampanię ogłoszą zobaczymy, pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-29, 14:26 ]
Przekładnia zębata do wymiany po 2000 tys km, czekam 3 tydzień nie ma części w Europie jedzie z Korei ;)

[ Dodano: 2013-07-25, 13:33 ]
Przekładnia wymieniona problem zniknął całkowicie czekałem na nią całe 10 tygodni ;), polecam serwis MiM Cars z Katowic, profesjonalne podejście do Klienta, co do polityki Hyundaia jeśli chodzi o części zamienne to szkoda gadać...