Autor Wątek: Hyundai tucson B+Gaz - falujące obroty na wolnych obrotach n  (Przeczytany 3570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiatrak13a

  • Gość
Hyundai tucson B+Gaz - falujące obroty na wolnych obrotach n
« dnia: 02 Kwiecień 2013, 18:46:48 »
Witam serdecznie !
W tucsonie gdy przełączy się  na gaz zaczynają falować obroty w granicach 1000-700 obrotów. Sprawdzałem filterek gazu-ok. Czy ktoś może miał podobną usterkę i może się podzielić swoimi doświadczeniami.

czaperek

  • Gość
Hyundai tucson B+Gaz - falujące obroty na wolnych obrotach na gazie.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2013, 17:38:23 »
Często, choć nie jest to regułą, za tego typu "dolegliwości" może odpowiadać niewłaściwy stan przewodów wysokiego napięcia lub świec zapłonowych.Nie są to duże koszta, proponuje ich wymianę.
Inna sprawa że przyczyna może być zanieczyszczenie silniczka krokowego. Powoduje to zmniejszenie przekroju przepływu powietrza i zaburzenia pracy silnika na wolnych obrotach.
Kolejna sprawa to regulacja instalacji gazowej.
To tyle z mojej strony co mogę Ci podpowiedzieć jako kilkuletni użytkownik instalacji gazowych.

y4r3k

  • Gość
Hyundai tucson B+Gaz - falujące obroty na wolnych obrotach na gazie.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień 2013, 23:03:59 »
Tak, mozliwych powodow jest bardzo duzo. Najlepiej jak zerknie doswiadczony instalator. Sadze, ze oprocz oprocz powyzszych jakis wplyw moze miec jeszcze zuzyty parownik, wtryskiwacze, filtr powietrza, nieszczelnosci.. Moj wolne obroty trzyma na poziomie 700 +/- 15 bez wiekszych odchylen.