Autor Wątek: [S-Coupe] Remont generalny??  (Przeczytany 10617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojciechwoj

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« dnia: 30 Marzec 2013, 19:11:30 »
Witam!
Mam taki problem, w warsztacie przed przeglądem powiedzieli mi, że sprzęgło jest całkowicie do wymiany w hamulcach prawdopobnie przewody, ale najgorsza jest blacharka (nie ma progów wg nich).
Widziałem samochód na podnośniku, jest dużo rdzy to fakt, ale za te trzy rzeczy policzyli 4 tys. zł a kupiłem go za 1300.
Co radzicie??
Szkoda mi go bo to pierwsza seria, rzadko występująca w Polsce. Proszę o pomoc.
Dzięki
Pozdrawiam

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2013, 20:52:25 »
ja mam ten sam problem z blacharką :(
zjada nadkola ruda no i progi też lekko zjedzone.
4 tysiące dużo krzyknęli tak mi się wydaje.

Hants

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2013, 04:48:35 »
Urok starszych aut. Jezeli sam nie potrafisz zrobic sprzegla lub hamulcow- to wg  mnie - powinienes zmienic auto na 'zdrowszy model', stary zachowujac jako zrodlo czesci zapasowych.

Szkoda Twoich pieniedzy i nerwow - wydasz tysiace zlotych na dorazne i niekonczace sie naprawy: gdy pospawasz progi, to zacznie dziurawic sie podloga. Naprawisz podloge, to zardzewieja kielichy trzymajace amortyzatory, etc, itp, itd. Nie warto.

Ujezdzam mojego staruszka niemilosiernie - rzadko cos sie w nim psuje, a blachy ma w stanie dobrym (lub nawet bardzo dobrym jak na swoj wiek). Tez przywiazalem sie do modelu: fajnie wyglada, nietuzinkowy, przejezdza ogromne dystanse, zero problemu z czesciami do silnika, wiem to i owo o naprawach, mam narzedzia i zapal do serwisowania, ale... no mercy - jesli blacha w podlodze zacznie siadac, to calosc skonczy w hucie. Tym bardziej, ze byle dziurka w progach, w UK oznacza oblany przeglad. Naprawy 'latkami' to zupelna porazka - progi zaczynaja rdzewiec jeszcze bardziej w okolicach spawow.

A ze 4 000zl? wydaje mi sie to rozsadna kwota, jesli naprawa obejmie porzadna i schludna robote. Progi to nie taka prosta sprawa jakby sie moglo wydawac.

wojciechwoj

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2013, 10:34:01 »
Dzięki, sprzedam go w całości na części to może chociaż w jakim stopniu zwróci mi się kasa.
Wróciłem do pktu wyjścia i znowu szukam samochodu.
Pozdrawiam

Hants

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2013, 11:45:48 »
Nie zrażaj się do marki. To bardzo przyzwoite auta

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2013, 11:50:54 »
dokładnie i wiekszosc usterek mozna naprawic samemu przy pomocy fanow marki :) oczywiscie w tych starszych modelach jakim jest Scoupe. Moj od kiedy go mam byl tylko raz u mechanika ale to na wymiane amortyzatorow. reszte robie sam a nie mam wyksztalcenia w tym kierunku.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2013, 10:31:23 »
Serce mówi - naprawiaj, a rozum złomuj  :roll:

wojciechwoj

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień 2013, 13:42:35 »
mam taką sama rozterke...
niestety środki finansowe nie pozwalają mi na naprawę

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień 2013, 14:47:04 »
Ale powoli dokładnie i zrób zdjęcia panie. Jeśli sprzęgło jest takie, że da się jeździć - zostaw. Do naszych autek sprzęgła nie są drogie. Montaż jakąś 100. Przewody - całe czy tylko elastyczne ??? Bo jak całe to trochę kiepsko. Blacharka - progi to jeszcze pół biedy ale trzeba zrobić bo od tego pójdzie dalej - a zrobić możesz tymczasowo tylko tak aby były zdrowe a lakierowanie zostaw jak będziesz miał środki.

Ja swój kupiłem za 8 tysi. Wsadziłem w niego już masę kasy i to ze 3 razy więcej niż dałem za nie. Inni by powiedzieli - wariat - ale czy mam jeździć ? Sparkiem 1.1 ???

wojciechwoj

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2013, 14:55:55 »
pojawił sie problem, nikt go teraz nawet na części nie kupić.
Znacie jakiegoś dobrego i taniego mechanika w bydgoszczy??
i znowu jestem w rozterce ku...:(

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:40:15 »
Miałem takie samo Scoupe. Jeździło u mnie chyba z 7 lat. Silnik był żyletka. Zmieniłem sprzęgło, tarcze itp pierdoły. Zrobiona blacharka. Wymieniłem calutkie zawieszenie łącznie ze sprężynami, amorami, regeneracją tylnej belki itp. Ale zaczęły mnie wkurzać idiotyczne usterki typu stacyjka, włącznik zespolony świateł (2 razy w ciągu trzech miesięcy) itp. W końcu oddałem go za 900zł.
Jeśli coś przynosi straty to opłaca się to oddać nawet za darmo ;-)
Chyba, że go kochasz i chcesz nim jeszcze długo jeździć to szykuj jakieś 6 - 8tys zł i rób kapitalny remont wszystkiego.

wojciechwoj

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:54:43 »
jest ktoś może z bydgoszczy aby polecić jakiegoś mechanika dobrego co by go zobaczył bo zaczynam mieć wrażenie, że mechanicy u których byłem grubo przesadzają.

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2013, 22:27:19 »
BartBartez, dokładnie auto to czasami skarbonka bez dna :)

Hants

  • Gość
[S-Coupe] Remont generalny??
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Kwiecień 2013, 01:03:23 »
Cytat: "Złośnik"
Bo jak całe to trochę kiepsko


Gdy masz sprzecik do kielichowania - to jest to bardzo przyjemna, czysta i prosta robota.

Cytat: "Złośnik"
Ja swój kupiłem za 8 tysi


 :shock:  :shock:  :shock: Mnie Tatus uczyl, zebym nie wydal na auto wiecej niz moje 3 miesieczne zarobki. chyba troche go zle zrozumialem, bo wydalem.. jednotygodniowe ;-)

Cytat: "wojciechwoj"
nikt go teraz nawet na części nie kupić


No to ty bedziesz mial skarbnice czesci. Poszukaj tanio modelu ze zdrowymi blachami, ale uszkodzonym silnikiem.

lubecki

  • Gość
PROGI do S-COUPE ty
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Czerwiec 2013, 16:11:14 »
Witam Forumowiczów .
mam taki duży problem . Stałem się posiadaczem Tego rzadkiego i zarazem bardzo fajowego modelu S-coupe z 93r - w Automacie i klimce .

jednak ciocia rdza zabrała się za progi . Przyszedł czas na ich wymianę . Czy może macie jakieś dojście ,aby wyciąć z jakiegoś rozbitka ect .

Jest to dla mnie ważne , bo auto ma wartość bardzo sentymentalną , Jeździł nim mój ojciec , dostałem SCOUPETKĘ w spadku po jego śmierci i nie chcę się z min rozstawać.

Można by kupić coś innego ,ale jak mówię , to OJCOWIZNA więc zależy mi na nim . Chcę go odbudować , zadbać i mieć auto na weekend .

z góry dzięki za wszystkie wskazówki