Autor Wątek: lantra II wymiana silnika z 1,6 na 2,0  (Przeczytany 805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1mauro

  • Gość
lantra II wymiana silnika z 1,6 na 2,0
« dnia: 12 Marzec 2009, 10:04:33 »
witam forumowiczów mam pytanko dla znawcow tematu , pada mi powoli silnik w moim hultajku (1,6 16v) wywalony jest sworzen tłokowy a takze zaczelo mu sie brac coraz to wieksze ilosci oleju a i z moca juz nie powala na kolana , wiec zastanawiam sie nad wymiana silnika na 2,0 (mam skrzynie automat wiec moze lepiej by sobie radzil) .
Teraz moje pytanko czy jest to wykonywalne i co powinienem wymienic (czy wtryski i osprzet pasuja z 1,6 ) czy komputer tez trzeba wymienic a jesli tak to czy jest roznica w komputerze w aucie z automatem??

pozdrawiam

kpawel

  • Gość
lantra II wymiana silnika z 1,6 na 2,0
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2009, 19:42:30 »
Co do podmiany 1,6 G4CR to jest to silnik Mitsubishi 4G61, podmian jest możliwa tylko na silnik 1,8 G4CN z Lantry <1996r oraz 2,0 G4CP z Sonaty <1994r. oraz na ich odpowiedniki Mitsubishi.
Chyba nie powinno być problemu bo jest to ta sama generacja silników różnicą się pojemnością.

Pompa i wtryski z 1,6 powinny wystarczyć, przyrost mocy po zmianie silnika będzie niewielki.

Co do komputera to na tym powinieneś odpalić nowy silnik. Co do innego komputera to powinien być też z auta z automatem, to pozostanie blokada odpalenia auta związana z ustawieniem dźwigni zmiany biegów pozycji innej niż P lub N.