Autor Wątek: Czy silniki 4GJP są takie same w sonacie III przed liftem i  (Przeczytany 2464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bishop

  • Gość
Witam,

Chciałbym zapytać czy silniki o oznaczeniu 4GJP w sonacie III EF model przed liftem (z owalną lampą) są takie same jak w sonacie po lifcie( z lampą z przodu jak w mercedesie, taki połączony okular).
Koleżance w sonacie 2002 rok pękł pasek rozrządu, dlatego szukam silnika.
Z moich obserwacji wynika, że te dwa silniki różnią się plastikową pokrywą.
Tak wygląda silnik w sonacie III EF po lifcie:

http://moto.allegro.pl/silnik-hyundai-santa-fe-sonata-traje-2-0-16v-g4jp-i3071218521.html

A tak wygląda silnik w sonacie III EF przed liftem

http://moto.allegro.pl/silnik-hyundai-trajet-sonata-2-0-16v-00-i3088307454.html

Obydwa te silniki mają oznaczenie G4JP. Są to 16 zaworowe silniki.
Jeżeli ktoś ma wiedzę i jest mi w stanie powiedzieć że silnik z przed liftu będzie pasował do sonaty po lifcie to proszę o odpowiedź.

Ja osobiście myślę, że sam silnik powinien pasować. Najbardziej się obawiam o elektrykę, tj. że przy silniku ze starszej sonaty nie będzie jakiegoś czujnika itp i zostaną mi wolne wtyczki, których nie będę miał do czego podłączyć. Wtedy mogą być problemy z checkiem itp.

Pozdrawiam

Hants

  • Gość
Czy silniki 4GJP są takie same w sonacie III przed liftem i po lifcie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2013, 18:47:02 »
Cytat: "bishop"
Ja osobiście myślę, że sam silnik powinien pasować. Najbardziej się obawiam o elektrykę, tj. że przy silniku ze starszej sonaty nie będzie jakiegoś czujnika itp i zostaną mi wolne wtyczki, których nie będę miał do czego podłączyć. Wtedy mogą być problemy z checkiem itp.


Koleżanka ma rozwalony rozrząd, a nie czujniki, lub elektrykę. Nie rozumiem, dlaczego miałbyś mieć problemy z przełożeniem tego i owego, ze starego silnika do nowego.

Kilka lat temu miałem trochę hocków-klocków ze skrzyniami do manuala - rózniły się dyferencjałem i (nieznacznie) sposobem montowania do silnika. To chyba jedyne co powinieneś bardzo starannie obejrzeć przed montażem.