Autor Wątek: Coś puka z przodu przy zawieszeniu  (Przeczytany 7051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« dnia: 28 Marzec 2013, 19:46:25 »
Czy Hyundai ma jakieś drążki kierownicze :) ?, czy tylko końcówka może pukać. Odgłos pukania delikatny od prawej strony maglownicy.

majchrzok

  • Gość
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2013, 12:23:39 »
kolego stwierdzenie coś puka jest mało precyzyjne... jedynym rozwiązaniem aby się dowiedzieć co może pukać to auto na podnośnik, łyżka w ręce i sprawdzanie każdego elementu zawieszenia. u mnie w ukłądzie kierowniczym słychać krzyżak w kolumnie kierownicy. przy szybkich delikatnych ruchach kierownicą słychać ja on puka...

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
nadal puka
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2013, 19:38:30 »
Końcówki drążków dobre, łączniki też. Ogólnie to pukanie wyczuwalne jest jak samochód stoi i rusza się kierownicą. Słychać i czuć wtedy na kierownicy tyk tuk. Jak się silnik zgasi to trzeba lepiej, silniej poruszać żeby usłyszeć takie stukanie. Odgłosy te dochodzą  bardziej od maglownicy. Zauważyłem mocno spoconą gumę lewego drążka przy maglownicy.
Panowie jakieś podpowiedzi, czy tylko skierowanie do mechanika. :)

maciekw

  • Gość
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2013, 22:37:06 »
może masz luzy w maglownicy. podobno podczas jazdy szybkie machanie kierownicą może to wykazać - wtedy stuka.

Mi też się wydawało, że stuka mi maglownica, ale okazało się, że to były zmęczone mocowania górne amortyzatorów.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2013, 23:20:17 »
Dzięki za podpowiedz, która mnie zmartwiła. tak patrzyłem to jeden komplet naprawczy to 180 zł. Odgłosy rzeczywiście są dość wysoko.
Możesz opisać coś więcej jak się objawiało uszkodzone mocowanie amortyzatora.

maciekw

  • Gość
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2013, 12:38:01 »
każda nierówność - stuki (w zasadzie nawet terkot).  jadąc po równej nawierzchni  (czasami zdarza się, że nowo położony asfalt jest równy) - jest praktycznie cicho.

po podniesieniu sprawdź, czy gumy pod maską są sparciałe - koło ciągnie je w dół i wszystko widać. Widziałem, jak miałem samochód na podnośniku, ale pojedynczo powinieneś zobaczyć też na lewarku. Jak gumy będą sparciałe, to łożysko, czy co w nich jest, też ma luzy i może stukać. Moje akurat kosztowało 140 na stronę, ale przy okazji wymieniłem amorki, bo też się kończyły.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2013, 21:50:46 »
A więc, wymieniłem łączniki i podczas wymiany okazało się że na początek :) ma luz na podporach drążka stabilizatora, gumy do wymiany. Pytanie od czego pasują?, bo jak widzę w internecie to deficyt. Na pewno można zastosować zamiennik, ale od czego?, może macie jakieś doświadczenie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Coś puka z przodu przy zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2013, 22:27:06 »
54813-3A000. Oryginał ( być może też Mobis) w Fox Reszów 23 pln+przesyłka 18 pln , Mobis w MI 29 pln+ 0 pln odbiór własny w mazowieckiem.