Autor Wątek: [Terracan] Zegarek w podsufitce - problem z resetowaniem  (Przeczytany 10494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barzuc

  • Gość
[Terracan] Zegarek w podsufitce - problem z resetowaniem
« dnia: 25 Marzec 2013, 19:35:44 »
Problem z gatunku - "upierdliwe". Zauważyłem, że ciągle "resetuje" mi się zegarek (ten w podsufitce razem z oświetleniem). Czy ten zegarek ma jakieś własne podtrzymanie czy powinien iść z akumulatora? Nie ma reguły - po prostu wsiadam i np. zamiast 8 rano ma 1 po południu (w trybie 12h)... ustawiam - i rano znów to samo. Reguły jeszcze żadnej nie znalazłem co do "ustawionej" godziny (np. zawsze po wyłączeniu i zamknięciu samochodu).
Większych zaników prądu raczej nie ma - bo radio się nie "restartuje" (nie ma konieczności wpisywania kodu - jak po odłączeniu akumulatora).

Może ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?

Samej lampki z zegarkiem jeszcze nie rozbierałem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

barzuc

  • Gość
[Terracan] Zegarek w podsufitce - problem z resetowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2013, 20:36:36 »
kosmos2011, trochę mi wstyd - że nie wystarczająco dobrze szukałem  :-)
Obawiam się jednak, że to nie kwestia akumulatora - jest naładowany (uzupełniona woda, ładowany prawie 24h, kręci jak "głupi"), klemy wyczyszczone, dobrze dokręcone (wszystko robiłem w poprzedni weekend) - jedyne czego nie zrobiłem - nie smarowałem, bo wazeliny technicznej brak  ;-)

Teraz z ciekawości poszedłem sprawdzić i wszystko ok (bo teoria mi zaświtała, że restartuje się po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu).

Jak będę miał chwilę - rozbiorę lampkę i zobaczę czy tam coś się nie poluzowało albo nie zwiera (centralną lampkę jak sprawdzałem przy innej okazji - miałem mostek z jakiś "kłaczków" który w niesprzyjających okolicznościach mógłby zwarę robić). Jakby ktoś miał jeszcze jakąś wskazówkę gdzie szukać - będę wdzięczny - posprawdzam wszystko razem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Terracan] Zegarek w podsufitce - problem z resetowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2013, 22:10:17 »











barzuc

  • Gość
[Terracan] Zegarek w podsufitce - problem z resetowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2013, 10:54:30 »
kosmos2011, dzięki.
To mam (zassalem z forum terracana kiedyś pełen komplet serwisówek - tak na wszelki wypadek) - ale nie będę musiał już szukać :)
Nic tylko miernik w dłoń i do roboty :) I tak muszę tam zajrzeć bo mi nie działa włącznik od tylnych drzwi od strony pasażera - sam włącznik i część instalacji już sprawdzona... zostały połączenia właśnie koło kierowcy.