Autor Wątek: Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?  (Przeczytany 17372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

łysyyy

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Czerwiec 2009, 16:26:25 »
Zawsze można kupić ten samochód i dołożyć jeszcze turbo :-) Wtedy to by dopiero latało! ;-D

Cien

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Czerwiec 2009, 22:10:42 »
Cytat: "harabin"
... Jeszcze bardziej chciałbym mieć wankla, ale bym zbankrutował na benzynie.
...
.


Co to za mity ?
Nieco więcej - ale jaka moc - bardziej bym się przejmował awaryjnością ;)

harabin

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Lipiec 2009, 01:07:08 »
Cytat: "Cien"
Cytat: "harabin"
... Jeszcze bardziej chciałbym mieć wankla, ale bym zbankrutował na benzynie.
...
.


Co to za mity ?
Nieco więcej - ale jaka moc - bardziej bym się przejmował awaryjnością ;)


A miałeś kiedyś wankla ?? bo ja przez tydzień miałem okazję sobie takim pojeździć i poniżej 15l to raczej nie zejdziesz choć nie wiem jak byś się starał, a takie auto jak RX-7 nie jest po to żeby nim 80km/h w porywach jeżdzić tylko trzeba go wkręcać na obroty. Miałem potestowałem i do jazdy na codzień bym go nie kupił, a nie mam zwyczaju kupywać samochodu na tak zwaną "niedzielę". Wrażenia z jazdy niezapomniane, a najlepszy jest silnik wielkości że tak powiem sokowirówki. Auto to jest dla ludzi trochę przy kasie, tym bardziej jak silnik się sypnie(nawet świece trzeba specjalne- też drogie), znam ludzi co już po trzy remonty robili ale mówią że dla tego silnika i samochodu warto to robić. Tak więc jak chce się nim jeździć jak powinno to trzeba być przygotowanym na 18-20l/100km spalaniem Pb. :D :o <hahaha> :D :o <hahaha> <hahaha>

Cien

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Lipiec 2009, 01:22:04 »
Cytat: "harabin"
Tak więc jak chce się nim jeździć jak powinno to trzeba być przygotowanym na 18-20l/100km spalaniem Pb.

Nie tylko tyle silnik wanka pali jak sie chce poszalec- o to mi gownie chodzilo w wypowiedzi ;)

kml

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Lipiec 2009, 08:20:34 »
Poza tym silnik wankla 1.8 np jest traktowany jak 2x1.8 przy OC oraz bardzo mocno truje środowisko ( emisja spalin ) Co do serwisu to ja gdzieś czytałem, że w Polska jest JEDNA osoba co się na tym zna i jestw stanie coś z tym zrobić :)

harabin

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Lipiec 2009, 12:50:15 »
Cytat: "kml"
Poza tym silnik wankla 1.8 np jest traktowany jak 2x1.8 przy OC oraz bardzo mocno truje środowisko ( emisja spalin ) Co do serwisu to ja gdzieś czytałem, że w Polska jest JEDNA osoba co się na tym zna i jestw stanie coś z tym zrobić :)


Heh! Wszystkie Rx mają silniki 1.3 co jest porównywalne do silnika V6 o kosmicznej pojemności. Jedyną osobą która go potrafi naprawić profesjonalnie jest Kojot i jeden serwis z warszawy. A teraz walne fajny tekst:

"99% serwisów nawet maski nie otworzy, a pozostałe otworzą by pooglądać silnik i zamknąć maskę ;-) "

żeby nie robić OT

Napiszcie jak ma się sprawa z półosiami jeżeli był wymieniany silnik ze skrzynią bo mnie to bardzo ciekawi, bo chyba skrzynia nie została ;]

wojtascom

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lipiec 2009, 19:26:47 »
znalazłem accenta 1.5 1995r. amerykańską wersje? czym ten samochód się różni od accenta 1.3 1997r ? zawieszeniem? czy da rade z tego amerykańca do mnie przełożyć silnik?

accencik

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Wrzesień 2009, 23:34:44 »
Chciałbym poruszyć znowu temat swap'a silnika do acc od coupe. Koledzy co oprócz wymiany silnika, skrzyni biegów, półosi, oraz całej wiązki elektrycznej oraz hamulców trzeba zrobić przy swapie?? Czy zawieszenie tez będzie trzeba zmienić??

harabin

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Październik 2009, 05:54:18 »
skopiuje to samo co napisałem odnośnie innego tematu w tym dziale:


Czytałem trochę na zagranicznych forach że silnik Beta podejdzie pod skrzynię Alpha. Czyli że do Accenta i S-coupe podchodzi silnik z Lantry po 97r i Coupe zarówno 1.8 jak i 2.0. Pamiętajcie że chodzi mi o silnik Beta czyli z silnikiem po stronie pasażera. Próbując założyć skrzynię biegów od silnika Beta będziemy musieli skracać półosie. Skrzynia od Alpha ma krótsze przełożenia aniżeli skrzynia od Beta.Więcej do poczytania tu:
forum


Starsze Lantry i Pony jak również S-coupe I-gen (-92r) mają silniki kompatybilne z jednostkami Mitsubishi czyli bez większych problemów umieścimy tam silnik 4G63T o mocy ponad 200km







Posiadacze nowszych furek musza sie zadowolić przyrostem do ok 140km






O montażu choćby rozpórki i lepszych hamulców jak i sztywniejszego zawieszenia nie wspominam.

KacperooSonata

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Październik 2009, 17:28:05 »
ten ostatni Accent z silnikiem 2.0 był do sprzedania nie pamietam dokładnie ale miedzy 7-8tyś zł stał więc przeróbka nie musiała być droga lub wrzucono sam silnik bez skrzyni i czegos co zatrzyma tą fure :)

rufuz

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Październik 2009, 21:51:41 »
Nie wyobrażam sobie swap do accenta silnik 2.0 bez wymiany hamulców oraz innych części. Ja wymieniam w landrynie 1.6 na 2.0 plus mody i jeśli chodzi o hamulce to wymiana chociażby tarcz oraz klocków na te z wyższej półki to absolutnie minimum. 140 KM w accencie na seryjnych hamulcach - masakra. Tam chyba z tyłu są bębny. Druga sprawa to zawieszenie na seryjnym 138-140KM tez masakra itd itd. Ostatecznie sam swap w accencie na 2.0 DOHC bez wymiany dodatkowych niezbędnych części to bez sensu a co gorsza niebezpieczne.

KacperooSonata

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Październik 2009, 00:46:11 »
watpie czy było cos wiecej robione w Accencie swapem 2.0+gaz i za 7 klocków to wszystko ;]

rufuz

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Październik 2009, 15:49:42 »
O cholera to jeszcze lepiej swap na 2.0 i do tego gaz. Normalnie świat oszalał. To paradoksalnie takim autem będzie trzeba jeździć wolniej niż na seryjnym silniku. Ludzie to ale maja pomysły he he he

KacperooSonata

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Październik 2009, 22:42:50 »
widocznie lepiej miec zrywne 2.0 i uzytkowac na gaz niz 1.3 ktore mało pali nawet kręcone :D a jest zrywne to 1.3 bo przy kupnie samochodu takim tez jezdzilismy wiec daje rade

szczuraz

  • Gość
Silnik od Coupe II 2.0 do Accent'a 1.3?
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Październik 2009, 11:00:24 »
Cytat: "harabin"



Starsze Lantry i Pony jak również S-coupe I-gen (-92r) mają silniki kompatybilne z jednostkami Mitsubishi czyli bez większych problemów umieścimy tam silnik 4G63T o mocy ponad 200km






PNP ? które modele mitsu ? kołyska , łapy , przekładnia zostaje z mitsu ? + wiązka bo coś musi zasilać ECU o ile to efi . Szukam właśnie wykazu części pasujących z mitsu , to może zabiorę się za konwersję hamulców na ok 290 - 300 mm.