Autor Wątek: [Elantra XD] Elantra do czego porownac?  (Przeczytany 2017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gonzales

  • Gość
Elantra do czego porownac?
« dnia: 26 Czerwiec 2008, 23:17:26 »
Ja znowu przytrowam. W zwiazku z tym ze nie moge nigdzie utrafic na zywo Elantry (tego modelu z 2001 i ciut mlodszych) chcialem zapytac do jakiego auta, jezeli chodzi o gabaryty moge go porownac?
Czy to pojemnosc "kabiny" i bagaznika zblizona do np. Toyoty Cariny czy raczej do Corolli?
Głownie interesuje mnie czy za kierownica bez problemu zmiesci sie ktos o wzroscie 198 cm i czy wtedy za nim zmiesci sie bez problemow ktos o wzroscie powiedzmy 170 cm :)
A druga sprawa to bagaznik. Przyznam ze tym z ogladanej niedawno przeze mnie Cariny (1994r) jestem zachwycony.
Widzialem na zywo Elantre prawie nowke, no to to mi wygladalo na ten "segment" co Carina/Avensis.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:16:04 przez Brt »

Jarek

  • Gość
Elantra do czego porownac?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2008, 23:42:22 »
Cytat: "gonzales"
za kierownica bez problemu zmiesci sie ktos o wzroscie 198 cm i czy wtedy za nim zmiesci sie bez problemow ktos o wzroscie powiedzmy 170 cm

Widzę że masz te same dylematy co ja :mrgreen:
Taki komfort z Hyundai'ów oferują tylko Sonata i XG + te jeszcze większe Cennential, itp

Witek

  • Gość
Elantra do czego porownac?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2008, 16:42:41 »
Hyundai projektując Elantre chciał zrobić samochód większy od Accenta. A że Accent pretendował (chodzi mi o poprzednia generacje, bo obecna jest troszkę większa od obecnych samochodów klasy B) do miana samochodu kompaktowego, Elantra miała być w klasie średniej wyższej czyli powinna być porównywana z Cariną. Jednak w wielu artykułach przeczytałem, że jest problem z klasyfikacją samochodu do jakiejkolwiek klasy.

MacMac

  • Gość
Elantra do czego porownac?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2008, 19:52:00 »
Nie wiem jaka jest oficjalna klasyfikacja tego auta i nie mogę porównać do tych co wymieniłeś, ale ja mam 175 cm wzrostu i siedząc na max podniesionym fotelu brakuje mi do sufitu jeszcze jakieś około dwadzieścia cm. Przy max odsuniętym fotelu z tyłu ktoś nieduży się zmieści bez problemu chyba. Jak chcesz mogę ci "obmierzyć" to auto :)
PS. Mogę porównać do starszej Lantry/Elantry J2, w tej nowszej jest trochę więcej miejsca.

wlad

  • Gość
Elantra do czego porownac?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2008, 20:14:33 »
z pewnoscia za kierownica sie zmiescisz[jest regulacja siedziska gora-dol],nie wiem jak z tylu ale przy maksymalnym odsunieciu foteli przednich jest jeszcze ciut miejsca :mrgreen:
wprawdzie w starszej elantrze siedzialem tylko raz,ale subiektywnie jest sporo mniej miejsca.bagaznik-420 litrow.dla mnie troszke zbyt plaski-przykladowo accent mial duzo mniej ,ale ze wzgledu na wysokosc mozna go bylo lepiej wykorzystac.natomiast elantra ma duzy plus w porownaniu z accentem-ma skladane tylne siedzenia[accent tylko oparcia].