Autor Wątek: [Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczy  (Przeczytany 4584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Witam. Prace postępują a w związku z tym pytanko jakie kupić końcówki drążków ? Nie chodzi by przepłacić ale 2 miesięcy też tylko nie chcę pojeździć. Jakie firmy wybieracie i co wam służy najdłużej ???

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2013, 20:46:59 »
Jeśli kupował bym dla siebie to CTR, ostatecznie OEM. Może być jeszcze 555 ale dochodzą już słuchy, że jakość się pogorszyła (nie sprawdzałem na żywym organizmie).

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2013, 22:49:16 »
Kolego. Naprawdę chwalisz tego CTR.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2013, 23:03:50 »
A co byś chciał żebym chwalił to pochwalę :mrgreen: Wyrażam tylko swoje zdanie a zajmuję się zawodową tą branżą. CTR to japońska firma, która obecnie ma fabrykę w Korei i sporo gratów wrzuca na rynek OE Hyundaia. To wszystko. Jeśli chcesz wiedzieć czy oferujemy produkty tej firmy to odpowiadam, że sporadycznie ze względu na cenę zakupu a zajmujemy się wyłącznie hurtem. Moja opinia dotyczy jedynie zakupu "dla siebie".

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2013, 23:36:45 »
Jasne. Rozumiem i o taką właśnie formę zakupu mi chodzi.
Napewno nie pochwalisz słynnej marki słynącej z "najwyższej" jakości: JC Auto :) haha.
Cuda wianki - np. wspaniałe końcówki drążków - dobre są przez 6 miesięcy po czym guma parcieje i pęka - przegub działa a guma już nie więc gwarancja jest ale zaraz wszystko .... trafia i można sobie napluć w plecy bo zaoszczędziło się 20 zł. Pytam bo miałem już wiele produktów. Wiele z nich było średniej półki ale co było JC to zawsze najszybciej trafiało na śmietnik. Całkowity syf i pieniądze wywalone do kosza.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2013, 23:50:19 »
Cytat: "Zbyszek"
a zajmuję się zawodową tą branżą

Niepotrzebnie się ujawniłeś teraz wszyscy będą pisać do Ciebie o opinie na temat części. :lol:
To ja pierwszy : uszczelka pokrywy zaworów H+B Jakoparts (po dwóch latach znów cieknie) czy Elring.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2013, 23:53:21 »
Dawna jakość elementów "miękkiego" zawieszenia z JC Auto to już przeszłość (stare dane). Firma posiadała też w sprzedaży elementy znanych producentów. Co kto woli. Dobra część nie będzie najtańsza. Jeśli chodzi o brand CTR to kupisz graty np. w IC lub Saga Auto lub od sprzedawców na popularnym portalu aukcyjnym.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marzec 2013, 23:58:04 »
kosmos2011, jedynie o opinie a Ci, którzy mnie znają wiedzą o tym. Nie zajmuję się handlem na forum i nie mam na to czasu. Co do Twojego pytania to Erling ostatecznie bądź Ajusa lub OE.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2013, 11:17:09 »
OEM w IC jest nawet tańsze niż CTR  ;-)  i takie też montowałem.

Cytat: "kosmos2011"
uszczelka pokrywy zaworów H+B Jakoparts (po dwóch latach znów cieknie) czy Elring.

Z mojego doświadczenia niektóre konstrukcje pokrywy zaworów (czyli prawie wszystkie) Hyundaiowe prędzej czy później i tak będą przeciekać.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Pomoc w wyborze producenta elementów kierowniczych.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marzec 2013, 11:41:31 »
A ja z doświadczenia powiem, że jeśli ktoś będzie przesadzał i zamiast wymieniać uszczelkę będzie próbował dokręcać i dokręcać pokrywę w celu uszczelnienia na starej uszczelce to skończy się to obrobieniem otworów w głowicy w które wkręcają się śruby pokrywy. A że śruby przechodzą przez metalowe tuleje osadzone w otworach pokrywy to naciskają one na krawędzie otworów w głowicy i je wyżłobiają. Za każdym takim razem powstaje luz między górą tulei i otworem w pokrywie i może dojść nawet do sytuacji gdzie śruby dokręci się nawet minimalnym momentem a plastikowa pokrywa nie wytrzyma i będzie pękała. Także - oszczędności na bok bo pokrywę dostaniesz w miarę tanio ale głowicę już nie.