Autor Wątek: Dziwne terkotanie czy to dyferencjał ?  (Przeczytany 58166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaro74

  • Gość
Dziwne terkotanie czy to dyferencjał ?
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Czerwiec 2014, 09:44:47 »
Cytat: "Lepki"
Cytat: "Jaro74"

Hej. Myślę, że zarówno Sachs jak i Valeo będzie OK. Ja osobiście założyłem to drugie, ponieważ takie akurat "było na stanie". Obie marki są OK, to nie żadne firmy "krzak".   Od momentu wymiany mojego sprzęgła minął rok, przejechałem ok. 15tys.km i ciągle jest ok (odpukać).

Sprzęgło robił mi zaprzyjaźniony mechanik w Wolsztynie. Pzdr


Kupiłem komplet Valeo, mechanik założył i jak na razie odpukać, po terkotaniu ani śladu.
Liczę na to, że tak już pozostanie  :-D


No to GIT :) U mnie (odpukać) też ciagle jest ok. :)

Jedyne co mi się ciągle nie podoba, to wolne schodzenie z obrotów,jak się  wciska sprzęgło. Czasami wygląda a właściwie słychać to tak, jakbym był kursantem nauki jazdy, który robi "przygazówki" nie potrafiący wyczuć sprzęgła do gazu....
Podobno to już raczej nie jest do usunięcia...jak to się mówi "TEN TYP TAK MA;) " (mowa o wersji benzyn. nie wiem czy ropa też tak ma)

piter1777

  • Gość
Dziwne terkotanie czy to dyferencjał ?
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Lipiec 2014, 09:32:20 »
a jeśli mowa o tylnim dyferencjale to jaką mają trwałość uszczelniacze półosi bo kupiłem ałto Tucson 4wd byłorobione niedawno a spowrotem leci

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Dziwne terkotanie czy to dyferencjał ?
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Lipiec 2014, 19:13:17 »
U mnie halasowalo lozysko kolo sprzegla napedu 4wd. Po wymianie cichutko jak za nowosci. Kosz to 50+ zl i robocizna.
Co ciekawe, siedzac jako kierowca wydawalo mi sie, ze to cos z produ brusi. Wsiadl ze mna do auta mechanik i trafil bez pudla.