Autor Wątek: Brak prądu na całym odwodzie LPG  (Przeczytany 4779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawliksz

  • Gość
Brak prądu na całym odwodzie LPG
« dnia: 11 Marzec 2013, 17:22:56 »
Witam

pompa paliwa mi nie działa bo gdzieś prąd mi nie dochodzi i d o tej pory jeździłem na LPG, odpalał normalnie bez żadnego problemu. W tyg zaczął mi szarpać jak dodawałem gazu myślałem że kable albo świece( ale wymieniłem je przed zimą). w sobote odpalam żeby parownik podgrzał się i skrobie szyby przy okazji. Oskrobałem 3 szyby i zgasł... (zdziwiłem się) wchodzę do auta, żeby go znów odpalić, a tu... nie ma prądu na całym obwodzie. "Zawór" przy butli się nie odzywa i kontrolki w aucie również się nie palą...

Coś pewnie przy akumulatorze się stało tylko w którym miejscu...?

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Brak prądu na całym odwodzie LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2013, 19:44:55 »
Czemu akurat przy aku? Pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić gdzie zginął Ci prąd..  Daj bezpośrednie zasilanie na inst. LPG, prosto z aku

pawliksz

  • Gość
Brak prądu na całym odwodzie LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2013, 15:43:24 »
wytłumacz mi w jaki sposób, gdzie mam to zrobić?

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Brak prądu na całym odwodzie LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2013, 20:24:05 »
Szczerze mówiąc to mam małe pojęcie, nie miałem nigdy gazucha, rzadko też na warsztacie sie tym zajmowałem.
Gdzieś od aku musi być podciągnięte zasilanie pod sterownik, sprawdź bezpieczniki na tym kablu. Daj zasilanie bezpośrednio na zawór w butli i sprawdź czy otworzy.

pawliksz

  • Gość
Brak prądu na całym odwodzie LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2013, 21:25:25 »
na zewnatrz jest bezpiecznik 7,5A i od niego idzie przewod do puuszki z bezpiecznikami 30A,20A  i chyba 15A, ale tam jeszcze nie zaglądałem.

[ Dodano: 2013-03-13, 18:47 ]
a więc, problem rozwiązany. ten bezp co pisałem wcześniej to nie 7,5A tylko 5A.
Wyglądał na cały, ale to było tylko złudzenie. wymieniłem na nowy i cały prąd wrócił na swoje miejsce. :)