Autor Wątek: [Tucson] dziwny metaliczny dźwięk co 20 sekund  (Przeczytany 3441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

okobar

  • Gość
[Tucson] dziwny metaliczny dźwięk co 20 sekund
« dnia: 06 Marzec 2013, 09:53:47 »
Tucson 2.0 CRDI, problem występuje od około 3-4 dni
podczas jazdy, po włączeniu silnika, co mniej więcej 20 sekund rozlega się dziwny dźwięk metaliczny, mi przypominający uderzenie podkładki o śrubę, mojej żonie zaś dźwięk rozciągniętej i puszczanej sprężynki

dźwięk rozlega się od momentu włączenia silnika, nie ważne czy jest to jazda czy postój, bez różnicy czy na biegu czy na luzie, z włączoną klimą czy też z wyłaczonymi nawiewami, z radiem czy tez bez radia, z włączonymi swiatłami czy tez bez...

wygląda na to ze nie ma to więc źródła z kołach, hamulcach, klimie, skrzyni biegów, czy tez światłach. Trudno jest mi tez określić skąd ten dxwięk dobiega, ja mam wrażenie że z tyłu, żona że z komory silnika :)

zanim udam się do serwisu, zeby mi mechanicy powiedzieli że za mało informacji, albo ze nic nie widać, chciałbym miec jakieś informacje....

czy ktoś się z tym spotkał? jakieś pomysły?

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] dziwny metaliczny dźwięk co 20 sekund
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2013, 16:58:18 »
Nie masz czasem autoalarmu z automatycznym blokowaniem drzwi? Może któryś z elektrozamków szwankuje, tzn. próbuje blokować drzwi, a coś mu w tym przeszkadza? Ewentualnie jeszcze coś przychodzi mi na myśl - w zbiorniku paliwa jest elektryczna pompa (ta wstępna, która zalewa paliwem układ zasilania) - może to ona zaczyna hałasować?

barzuc

  • Gość
[Tucson] dziwny metaliczny dźwięk co 20 sekund
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2013, 19:26:17 »
Możesz zobaczyć czy bardziej słychać to w środku czy na zewnątrz? Jeśli nie słychać na zewnątrz - to zostają elementy dostępne w środku kabiny (raczej odpada wtedy również silnik i jego osprzęt). Jeśli bardziej na zewnątrz - to pytanie przód czy tył. Jeśli przód - to czy po podniesieniu maski głośniej czy bez zmian...

Co przychodzi mi do głowy na zewnątrz: układ wydechowy (tłumik, katalizator - ten mi kiedyś wydawał dźwięk jak dzwonek... niedługo potem się rozpadł) - ale to by było słychać dopiero po nagrzaniu i tak samo po wyłączeniu, ew. termostat lub jakiś przekaźnik.

Wewnątrz: rozwijając myśl Nuna - może masz automatyczną klimę i coś wariuje (termometr, zapadki w nagrzewnicy itp - czyli rzeczy działające niezależnie od tego czy chcesz czy nie). Może jakiś przekaźnik z tych wewnątrz kabiny szwankuje (otwórz skrzynkę i posłuchaj czy nie jest głośniej).

Na pewno - musisz zawęzić obszar poszukiwań (wiem, że to nie jest łatwe) przynajmniej do "ćwiartki" i z zewnątrz / wewnątrz.

okobar

  • Gość
[Tucson] dziwny metaliczny dźwięk co 20 sekund
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2013, 21:20:41 »
powód dopiero rozwiązany
przyczyną spalony silniczek tylnej wycieraczki.... po wymontowaniu dźwięk znikł:P